Skocz do zawartości

Mi 9 SE - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

mam pewien problem z tapetami, a właściwie z dużymi plikami graficznymi, które chcę ustawić na pulpit jako tapetę. Nawet jeśli pobiorę tapetę w 4K poprzez przeglądarkę internetową (używam Chrome), to po dodaniu jej do galerii, i po ustawieniu jako tapeta, mam jakąś dziwną pikselozę na ekranie, po prostu nędzną jakość tej tapety (plik w galerii jak byk pokazuje rozdzielczość 4K). Czy ja robię coś nie tak? Gdzieś w necie wyczytałem, że to wina jakiegoś skalowania czy coś, ale o co z tym chodzi? Co mam zrobić, by pobrany przeze mnie jakikolwiek plik graficzny w dużej rozdzielczości, dał się pięknie ustawić jako tapeta nie tracąc przy tym jakości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprogramowanie niestety psuje zdjęcie, inna sprawa to ekran telefonu, im ma lepszą jakość i rozdzielczość, tym tapety i zdjęcia lepiej wyglądają, ja obrabiam takie grafiki w Photoshopie, jest jak trzeba, musisz po prostu grafikę sprowadzić do rozdzielczości ekranu, wyciąć kadr i rozdzielczość dopasować, do tej którą ma telefon.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się ani na oprogramowaniu, ani na podstawach grafiki, ale na mój łebski rozum - skoro ekran telefonu ma rozdzielczość ponad FullHD, a grafika którą chcę na nim umieścić ma jakość nawet większą (przykładowo 4K), to to zdjęcie i tak powinno wyglądać pięknie na tego typu ekranie...Weźmy np. monitor komputera - mam rozdzielczość FullHD, i jak na monitorze umieszczam tapetkę w 4K właśnie, to monitor niczego mi nie deformuje, a tapeta wygląda ostro że aż w oczy kłuje...No ale pewnie porównanie komputera do telefonu jest z doopy wzięte :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klikam na pobrane zdjęcie w galerii, które jest  w bardzo dużej rozdzielczości, i  w opcjach mam Ustaw jako tapetę.Klikam, pokazuje mi się ramka do wyboru jaki kadr (nie powiększam ani nie pomniejszam tego kadru, tylko przesuwam ramkę na boki) chcę mieć jako tapeta na ekranie, i już wtedy tam to powiększenie jest rozmyte. Klikam na ustaw, i taka lekko rozmyta tapeta ląduje na pulpicie.

Podobnie mam problem jak pobieram tapety z jakiejś apki z Google Play - też najczęściej jak chcę ustawić jakąś taka pobraną tapetę, to po rozciągnięciu na pełen ekran ta tapeta jest rozmyta, choć w jak byk ma rozdzielczość bardzo wysoką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest problem z aplikacjami, trzeba wiedzieć jaką rozdzielczość kadru masz na zdjęciu (we właściwościach zdjęcia to podane), wtedy dopasowujesz albo do wysokości, albo szerokości wyświetlacza, sprawdż te kadry co dałem. Jeden rozdzielczość twego ekranu, więc dopasowujesz (tak by wypełnił ekran), drugi to rozciągasz w górę (wycinek tylko/ bo kadr kwadrat).

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irku, te zdjęcia co zapodałeś są świetne, zero pikselozy nawet po powiększeniu ostre jak żyleta!

Może więc polecicie jaką używacie apkę do pobierania tapet, które są dopasowane do rozdzielczości naszego ekranu?

Edytowane przez marecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc to nie wina aplikacji telefonu, zdjęcia miałeś słabe, stąd rozmazane na pulpicie.

Tapety to z sieci pobieraj @marecki, można tu https://www.droidviews.com/downloads/wallpapers/  czy https://www.tapeciarnia.pl.

Jak coś pobierasz to rozdzielczość nie mniejsza niż 1080 x 2340, inaczej zdjęcia na telefonie będą kiepsko wyglądać.

Phone.rar

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Ostatnio zauważyłem, że Usługi Google Play przodują w wykazie zużycia baterii dochodząc nawet do 50%. Czyszczenie danych aplikacji pomogło na jeden dzien, później znowu to samo. Ktoś ma podobnie lub wie co może być przyczyną? Czytałem że była niedawno jakaś walnięta wersja GP, która to powodowala, ale chyba już to naprawili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usługi Google Play mocno się rozrosły, powyłączałem większość, wypada wejść w ustawienia Google i powyłączać co zbędne, aplikacje od Google też warto przesiać, przy MIUI nie da się ich odinstalować, ale przy czystym Androidzie jest lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dzidexx wejdż w ustawienia Google, ile tam usług zbędnych, śledzenie użytkownika i sporo innych usług, jak to wszystko wyłączysz, to telefon ma mniejsze zapotrzebowanie na prąd, ba lokalizacja motywuje usługi Gooogle do aktywności i synchronizacja, wyłączam to gdy nie potrzebuję, sporo można zrobić by bateria dłużej trzymała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Też tak macie że w aplikacji aparat chcąc zmienić tryb i przesuwając palcem po nazwach "film, zdjecie, 48mpix itd." to nie przesuwa płynnie trybów, tylko przełącza o jeden i aktualizuje widok z kamery? Np. żeby wejść w tryb nocny musze kilkakrotnie przesuwać suwak trybów. Mam oficjalny ram global.  Ps. W aplikacji gcam przewijanie suwaka jest płynne. 

Edytowane przez mtc_majstet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.10.2019 o 13:48, mtc_majstet napisał:

Też tak macie że w aplikacji aparat chcąc zmienić tryb i przesuwając palcem po nazwach "film, zdjecie, 48mpix itd." to nie przesuwa płynnie trybów, tylko przełącza o jeden i aktualizuje widok z kamery? Np. żeby wejść w tryb nocny musze kilkakrotnie przesuwać suwak trybów. Mam oficjalny ram global.  Ps. W aplikacji gcam przewijanie suwaka jest płynne. 

Na najnowszym xioami.eu MIUI11 jest tak samo, na globalu też tak miałem więc pewnie taki jest zamysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, jachu76 napisał:

Witam, mam takie pytanie, w kwietniu zakupiłem Mi9 se w sklepie gearvita.com ....nie dostałem potwierdzenia zakupu , czy ktoś się orientuje jak wygląda to z gwarancją ?

Może najlepiej byłoby skontaktować się z nimi bezpośrednio? Skąd mamy wiedzieć jak jakiś sklep będzie rozpatrywał Twoją gwarancję bez dowodu zakupu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.10.2019 o 11:10, jachu76 napisał:

Witam, mam takie pytanie, w kwietniu zakupiłem Mi9 se w sklepie gearvita.com ....nie dostałem potwierdzenia zakupu , czy ktoś się orientuje jak wygląda to z gwarancją ?

A to na e-mail nie przyszło Ci żadne potwierdzenie zakupu?

Sprawdź skrzynkę spam może tak wylądowały wszystkie e-maile z tego sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

MI9 SE posiadam od około miesiąca i jestem z niego w zupełności zadowolony. Bateria przy moim użytkowaniu wytrzymuje 1-1,5 dnia,  systemowo również nie mam z nim żadnych problemów. Zakupiłem go w polskim sklepie(morele.net) 

Jeżeli pozwolicie to mam do Was kilka pytań:

- wiem, że powiadomienia z FB, Instagrama nie pojawiają się na ekranie blokady, ale czy jest jakaś apka, która umożliwi takie pojawianie się?

- dużo osób pisze, że dzięki GCAM ma lepsze zdjęcia; skąd mogę pobrać ten program i jak go zainstalować?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Maciek84 napisał:

Witam,

MI9 SE posiadam od około miesiąca i jestem z niego w zupełności zadowolony. Bateria przy moim użytkowaniu wytrzymuje 1-1,5 dnia,  systemowo również nie mam z nim żadnych problemów. Zakupiłem go w polskim sklepie(morele.net) 

Jeżeli pozwolicie to mam do Was kilka pytań:

- wiem, że powiadomienia z FB, Instagrama nie pojawiają się na ekranie blokady, ale czy jest jakaś apka, która umożliwi takie pojawianie się?

- dużo osób pisze, że dzięki GCAM ma lepsze zdjęcia; skąd mogę pobrać ten program i jak go zainstalować?

 

GCAM pobierzesz stąd: MiIXSE to nasz model
https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-bsg/
Osobiście używam tylko tej apki do robienia zdjęć w trybie nocnym, bo tylko tam jestem w stanie zauważyć większe różnice na korzyść Gcam

Edytowane przez kredzion
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć,

czy i u Was nie ma możliwości poziomego pisania sms-ów, notatki i wiadomości poprzez Facebook messenger? Opcję obrotu telefonu mam uruchomioną, telefon obraca się np. podczas oglądania filmów czy zdjęć, ale klawiatura nie chce się zmienić na poziomą :???: Szukałem w opcjach klawiatury, ale nic nie znalazłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w Mi 9 SE (Global 10.3.9.0 PFBEUXM) jest coś takiego jak "zaplanowane zadania"?

Przesiadam się z Mi 5 (Xiaomi.eu 6.10.13) gdzie korzystałem z zaplanowanych zadań do wyłączania na noc wszystkiego (synchronizacja, wifi, transfer danych, bluetooth) poza funkcją telefonu i SMS - teraz w Mi 9 SE widzę tylko zaplanowany wyłączanie/włączanie telefonu.
Czy jest gdzieś opcja zaplanowanych zadań ewentualnie czy można to dodać?

Aktualizacja do Global 11.0.4.0 PFBEUXM nic nie dała  ;(

Czy w najnowszym Xiaomi.eu jest ta funkcja "zaplanowane zadania"?

Edytowane przez Koola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jako że przesiadłem się na Mi (wcześniej Xperia i Nokia z Android One) mam dwa pytanie które mnie nurtują (aktualnie mam wersję Global czyli zaktualizowany Android 9 i MIUI 11.0.4):

- gdzie w ustawieniach mogę wyłączyć dźwięki jaki telefon wydaje z siebie przy podłączaniu do ładowania (i odłączaniu)? Oczywiscie chodzi mi o to aby ogólnie telefon był dzwiękowo dostępny (dzwoniki i smsy niewyciszone). Dotarłem jedynie do menu Dźwięk i wibracje -> Dodatkowe ustawienia i tam wszystko mam nieaktywne. Ale to nie eliminuje dzwięku przy podłączaniu ładowania.

- czy jest możliwośc włączenia sekund w zegarze na pasku na górze? W nokii lub Sony można to było zrobic poprzez System UI. Ale w Xiaomi ta funkcja jest zablokowana.

 

Dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...