Skocz do zawartości

Mi 9 SE - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, banan307 napisał:

Witam wszystkich serdecznie!

Chcę zakupić mi9 se w wersji global i mam kilka pytań:

1. Czy wadliwa aktualizacja, która blokowała telefon dotyczyła również wersji global i jeżeli tak, czy problem został już rozwiązany?

2. Czy wersja global jest mniej dopracowana i posiada więcej błędów w nakładce?

3. Czy któraś wersja będzie posiadała krótsze wsparcie? Czy chodzi tylko o różnice w czasie w wypuszczaniu aktualizacji?

4. Którą wersję polecacie?

Ad.1
Jest już nowy Global Stable 10.3.3 oraz EEA Stable 10.3.4 od wczoraj, i nie ma problemów.
Ad.2
W porównaniu do? Global i EEA są na tym samym poziomie, EEA jest dla "Europejskiego Obszaru Gospodarczego" czyli uwzględnia wymagania GDPR (czyli po naszemu RODO) - ma większe ograniczenia (choć nie widać tego bezpośrednio po stronie użytkownika) w "przetwarzaniu danych osobowych".
Ad.3
Zarówno Global, jak i EEA, będą mieć ten sam okres wsparcia. W późniejszym okresie może się zdarzyć, że EEA będzie miała rzadziej wypuszczane aktualizacje MIUI.
Ad.4
Zarówno Global oraz EEA to ten sam hardware. Także jest to teoretycznie obojętne. Na odblokowanie BL też trzeba czekać tyle samo czasu.

Edytowane przez K4r0lSz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, K4r0lSz napisał:

Ad.1
Jest już nowy Global Stable 10.3.3 oraz EEA Stable 10.3.4 od wczoraj, i nie ma problemów.
Ad.2
W porównaniu do? Global i EEA są na tym samym poziomie, EEA jest dla "Europejskiego Obszaru Gospodarczego" czyli uwzględnia wymagania GDPR (czyli po naszemu RODO) - ma większe ograniczenia (choć nie widać tego bezpośrednio po stronie użytkownika) w "przetwarzaniu danych osobowych".
Ad.3
Zarówno Global, jak i EEA, będą mieć ten sam okres wsparcia. W późniejszym okresie może się zdarzyć, że EEA będzie miała rzadziej wypuszczane aktualizacje MIUI.
Ad.4
Zarówno Global oraz EEA to ten sam hardware. Także jest to teoretycznie obojętne. Na odblokowanie BL też trzeba czekać tyle samo czasu.

Bardzo dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, elements-one napisał:

Ja bym był ostrożny z aktualizacjami, telefon w wersji EEA aktualizacja do 10.3.4  uwaliła mi telefon, system destroyed - pomaga fastboot ale po restarcie to samo, czyli ten sam problem co z 10.3.1

Mam dokładnie to samo. Wiesz może czy Xiaomi zwraca kasę ewentualnie czy bez problemu wymieniana na nowy model? Telefon kupiony w autoryzowanym punkcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, vir00z1 napisał:

Mam dokładnie to samo. Wiesz może czy Xiaomi zwraca kasę ewentualnie czy bez problemu wymieniana na nowy model? Telefon kupiony w autoryzowanym punkcie.

 

Jeszcze nie wiem jak wygląda ewentualna kwestia reklamacji. Liczę że na dniach wyjdzie poprawiona wersja softu . Jeśli telefon nabyłeś a autoryzowanym punkcie to uderzałbym do nich.

Ja kupiłem na allegro co prawda ze sklepu ale nie wiem czy autoryzowany punkt i podejrzewam że odesłanie do nich na reklamacje skończy się odblokowaniem bootloadera i flashem softu

Ale póki co czekam może coś wyjdzie na dniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u Was telefon też gubi klatki przy nagrywaniu wideo (FHD @ 30 FPS, stabilizacja włączona, dobre oświetlenie, MIUI Global 10.3.4, telefon z oficjalnej polskiej dystrybucji, problem występuje zarówno przy H265 jak i H264). 

Widziałem to w filmach nagrywanych na YT  - np. recenzje Majstra Pirzu itp. - ale co ciekawe jakoś nikt o tym nie mówił wprost w recenzjach. Ja nawet przy dobrym oświetleniu miewam ekstremalne spadki (nawet poniżej 15 FPSów). Czytałem  gdzieś, że to problem z softem. Próbowałem Open Camera 1.46, ale interfejs mnie nie urzeka, więc może ktoś ma inne rozwiązanie ?

Pozdrawiam

Edytowane przez Siaomi9se
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, TheTick napisał:

Ja używam poco launcher lub stockowego i animacje są płynne i nie zamula. Może zainstaluj rom na nowo? Sprawdzałem jeszcze Nova i też nie ma żadnych spowolnień ani chrupnięć. 

Zainstalowałem z ciekawości Nova i niestety również mam brak płynności animacji- głównie minimalizacji aplikacji. Często po minimalizacji doczytuje pulpit. W sumie to jest jeszcze gorzej niż na stockowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ciacho23 napisał:

Zainstalowałem z ciekawości Nova i niestety również mam brak płynności animacji- głównie minimalizacji aplikacji. Często po minimalizacji doczytuje pulpit. W sumie to jest jeszcze gorzej niż na stockowym.

A na poprzedniej wersji softu miałeś normalnie wszystko? Rozumiem, że teraz jesteś na 10.3.4.0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Ciacho23 napisał:

Jestem na Xiaomi.eu. W sumie nie pamiętam jak było na globalu. Wkurzały mnie tam inne rzeczy;-)

Ale w tym wątku jest rozmowa dotyczącą wersji stabilnych nie xiaomi.eu tylko oficjalnych (global, EAA) ;-) ostatnia stabilna wersja miui polska to 10.3.3.0 bazowana na romie chińskim. 

Porusz kwestie w dziale xiaomi.eu wersji stabilnych. Jednak moja sugestia jest zainstalowanie romu jeszcze raz, jeśli nie miałeś problemów z animacjami najwcześniejszych wersjach. Zrób to przez TWRP. Albo zresetuj telefon do ustawień fabrycznych bez przywracania kopii zapasowej sprawdź czy animacje nie tną. Jak będzie ok, to zacznij przywracać kopię zapasową.

Nie znam innego sposobu, żeby to rozwiązać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ikonka odcisku palca nie mogła by robić za diodę powiadomień?
Np. mrugać z jakąś częstotliwością w przypadku aktywnego powiadomienia o nieodebranym połączeniu lub SMS-ie.
To by było coś wspaniałego. Mogliby wprowadzić taką funkcję.
Słyszałem tylko o always on edge, ale jakoś nie potrafię tego dobrze skonfigurować pod siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fido napisał:

Witam

Czy jest możliwość dodanie przycisku włączania/wyłączanie NFC do do przycisków wysuwających się z belki. Przyciski szybkiego dostępu. Jeśli tak w jaki sposób.

W wersji 10.2.9.0 tego nie było. Jest to dodane od wersji 10.3.1.0, po ostatniej aktualizacji do 10.3.4.0 nadal jest dostępne. Tak więc nic nie trzeba kombinować, tylko dostosować belkę pod siebie.

IMG_20190812_001126.jpg

Edytowane przez pavco1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2019 o 11:22, fido napisał:

Ja mam właśnie wersje 10.2.2.0 dziś  mi pokazuje że jest dostępna wersja 10.3.3.0 czy działa w niej wszystko ok czy coś z jest nie tak w tej wersji. 

wszystko ok , zainstalowalem i wszystko dziala . Tylko kiedy i czy wogole oni dodadza te powiadomienia na pasku ktore nie znikaja. no to jest paranoja zeby stosowac zewnetrzna apke do tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

czy jest możliwe aby mieć czystą, pustą kartę na pulpicie (ustawioną jako ekran główny), bez jakichkolwiek ikon czy widgetów? Wydaje się to niemożliwe, robiłem wielokrotne próby, i zawsze czyszcząc jakąkolwiek kartę, od razu jest kasowana, a ekran główny przesuwa się na kolejną dostępną z jakimikolwiek ikonami...

Słabe to to. Czy nie można mieć czystej karty, by móc cieszyć się np. samą tapetą na ekranie głównym?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź @TheTick. Czyli jednak w standardzie nie można zostawić pustej karty...Słabe to to. Ubogi jest ten software MIUI. Przesiadka z Samsunga jest jednak bardzo bolesna.

A orientujecie się co w praktyce sprawia funkcja Wypełnij komórki odinstalowanych aplikacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, marecki napisał:

Dziękuję za odpowiedź @TheTick. Czyli jednak w standardzie nie można zostawić pustej karty...Słabe to to. Ubogi jest ten software MIUI. Przesiadka z Samsunga jest jednak bardzo bolesna.

A orientujecie się co w praktyce sprawia funkcja Wypełnij komórki odinstalowanych aplikacji?

Czy ja wiem , w samsungu brakuje mi funkcji z miui... odwrotnie tez ale jakos mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marecki napisał:

Czyli jednak w standardzie nie można zostawić pustej karty...Słabe to to

Zainstaluj. To nie robi nic. Aplikacja o nazwie "." i niewidocznej ikonie. Po zainstalowaniu dodaj na pusty pulpit. Biała kropka nie powinna razić w oczy. 

https://www75.zippyshare.com/v/P3lwgmui/file.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie operacja średnio sensowna, ale jak ktoś ma parcie na zmianę oprogramowania, to już inna sprawa, jak się syfu nie instaluje i normalnie korzysta z telefonu, to te łatki średnio potrzebne, dla instalujących wszystko jak popadnie, warto jakieś zabezpieczenie zainstalować, Norton Mobile przykładowo, przeskanować aplikacje, nie mam go na stałe ale czasem używam, skuteczny jest, po przeinstalowaniu znowu na 30 dni subskrypcja jest (tak samo po wyczyszczeniu danych).

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...