latet

Slow-motion - jak nagrywać, odtwarzać, konwertować?

Recommended Posts

Jak to jest z klipami slow-mo? Z tymi 960 fps problemu nie ma, bo są tak zapisane, że zawsze będę odtwarzane poprawnie ( https://photos.app.goo.gl/X6RdvkSaaTC1HqfP8 ) . Nagrywa się je tylko dziwacznie, no ale można to opanować.

Inaczej jest z tymi nagranymi w 120 fps. One się odtwarzają "normalnie", w normalnym tempie, z dźwiękiem, w zasadzie każdą apką w tel. i w Windows, jaką próbowałem. Wyjątkiem jest Google Photos, który sam z siebie próbuje - oprócz początku - spowolnić taki filmik, ale tutaj też nie działa to do końca dobrze ( https://photos.app.goo.gl/V3fAEiHkgSS47rLDA ).

Czy jest jakaś apka dla Androida, którą można taki film skonwertować do np. 30 fps z zachowaniem wszystkich klatek, czyli tak, że będzie się odtwarzał 4x wolniej? Mniejsza o to, czy z dźwiękiem, czy bez. W Windows to oczywiście nie problem skonwertować, jak się chce, ale fajnie byłby to robić w telefonie.

Zauważyłem (Mi8) , że Autofocus działa tragicznie podczas filmowania w slow-mo (w dowolnym z 3 trybów). Potwierdzacie to?

Przy slo-mo w Mi8 można też wybrać, czy zapis ma być do 1080 czy do 720. Rozumiem, że to jest kompletnie bez znaczenia dla jakości, bo "prawdziwa" rozdzielczość w slow mo jest co najwyżej 720, a chyba nawet jeszcze mniej?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zrobiłem troszkę testów jakości obrazu w slow-motion (na Mi8). Część wyników podsumowuje załączona plansza.

Tego co na niej nie widać, to że jakość (szczegółowość) obrazu w slow-motion jest taka sama w każdym z trzech trybów (120, 240, 960 fps). W każdym przypadku, co widać na planszy, jest ona nieco gorsza niż jakość normalnego (nie slow-mo) filmu nagranego w 720p.

Czy slow-mo zapisywać do pliku 720p czy 1080p? W obu przypadkach nastąpi wyraźna interpolacja ze źródła o niższej (trudnej do konkretnego ustalenia rozdzielczości). Przy zapisie do 1080p obraz wydaje (podkreślam: wydaje) się nieco bardziej szczegółowy, ale też linie są o wiele bardziej "schodkowe"/"kanciaste". Przy zapisie do 720p interpolacja jest bardziej "na miękko", czyli obraz bardziej rozmyty, mniej wyrazisty, ale mniej rażą w oczy "schodki". Czyli to raczej kwestia gustu, które "zło" dla kogo mniejsze, a także kwestia tematu, kształtów i kontrastów filmowanego obiektu.

slo-mo-zestawienie.jpg

Edited by latet
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam mam redmi note 7i chce nagrać film spowolniony slow. w opcjach mam film poklatkowy: 0,06 s przerwy a najwięcej mam 15 s przerwy jaka opcje zaznaczyć żeby odtwarzany film był najbardziej spowolniony

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now