Skocz do zawartości

Problem z bootloaderem


snCk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Chciałem odblokować fona, ponieważ stwierdziłem, że miui to syf. W trakcie całej operacji nie mogło obyć się bez żadnych problemów. Sama aplikacja MI Unlock nie potrafiła najpierw zweryfikować telefonu (Couldn't verify this device), ponieważ odblokowywanie przez OEM się ciągle wyłączało, ale jak to xiaomi, poprawne włączenie zostało ukryte poprzez przytrzymanie tej opcji. Dalej nie potrafił zweryfikować, ale po jakimś czasie to ruszyło. Teraz zaś aplikacja nie potrafiła odblokować fona (Couldn't unlock this device). Czytałem gdzieś, że na Global Stable nie można odblokować bootloadera, co dla mnie jest lekką bujdą, ponieważ na Redmi 3s normalnie zrobiłem, ale nie ważne. Chciałem więc wgrać Dev Roma. To oczywiście też nie działało, bo to Xiaomi. Błąd jaki wyskakiwał jest w załącznikui. Dziwne, ponieważ Dev Rom pobierałem z oficjalnej strony xiaomi, a MIUI mam najnowsze, więc nie rozumiem tego błędu, najwyraźniej muszę robić coś źle. Ciekawi mnie jedna rzecz. Fastboot potrafi się crashować, w lewym górnym rogu pisze click any button to shutdown, a dzieje sie tak czasem jak chciałem wejść do MI Flasha i się zalogować (telefon był już podpięty). Sama aplikacja też często nie potrafi wyłapać tego telefonu.

Screenshot_2019-04-11-13-33-09-752_com.android.updater[1].png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kompa z Ryzenem to problem jest z nim. Niestety nie wiadomo dlaczego. Spróbuj na innym.

Co do instalacji deva - na stable powinno pójść normalnie może po zmianie kompa, ale jeśli nie to wpierw musisz zainstalować betę na Oreo: https://bigota.d.miui.com/9.3.14/miui_HMNote5HMNote5ProGlobal_9.3.14_1c32e7eb80_8.1.zip

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minutes ago, Ryze said:

Chodzi ci żeby Deva przez MI Flasha robić, tak? 

Z tego co widzę, to muszę mieć wpierw odblokowany bootloader, więc muszę się przemęczyć z tym bublem przez 15 dni jeszcze...

Edytowane przez Ryze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...