Skocz do zawartości

Spór o GorillaGlass


krainawilka

Rekomendowane odpowiedzi

Toczę spór z firmą BestCena o ich aukcje, a raczej opis, z którego wynika, że model Mi 8 Lite jest wyposażony w szkło GorillaGlass. Link poniżej.

Konsultant twierdzi, że skoro na stronie producenta nie ma wzmianki o tym, że model nie ma szkła GG, to znaczy, że ma.

Dodatkowo podpierają się rzekomym potwierdzeniem od producenta GG, że dostarczają szkło GG dla wspomnianego modelu.

Jakoś niby wszyscy wiemy, że Lite GG nie posiada, a tu ktoś nagle twierdzi, że jednak ma.

 

Ktoś ma pomysł jak ugryźć temat? Sprzedawca twierdzi, że opisu aukcji nie zmieni, bo w jego opinii nie jest błędny.

 

Link do aukcji:

https://allegro.pl/oferta/xiaomi-mi8-lite-4-64gb-dual-sim-niebieski-7709178758?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

 

 

 

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstydź się: https://www.corning.com/gorillaglass/worldwide/en/products-with-gorilla-glass/gorilla-glass-front-and-back/xiaomi/mi-8-lite.html BestCena ma 100% racji, ty tej racji nie masz. Mi8 lite posiada GG5 na froncie i GG3 na tyle.
A masz ten model? Nie wmówisz mi, że tak wygląda GG po 3 miesiącach użytkowania. Dodatkowo wytłumacz mi, dlaczego na stronie xiaomi nie ma ani słowa o GG podczas gdy przy modelach 8 Pro, 8 Explorer i Mi 8 chwalą się tym na prawo i lewo?

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, krainawilka napisał:

A masz ten model?

Tak mam :).

14 minut temu, krainawilka napisał:

na stronie xiaomi nie ma ani słowa

A to pierwszy raz, gdy Xiaomi pomija coś w specyfikacji i opisach? Nie. Masz potwierdzenie od samego producenta GG.

15 minut temu, krainawilka napisał:

Nie wmówisz mi, że tak wygląda GG po 3 miesiącach użytkowania.

Ty chyba nie wiesz czym jest Gorilla Glass... To Ci wytłumaczę... to jest szkło... a szkło jest szkłem i rysować się będzie, jak i pękać. Corning jedynie przeprowadza kilka zabiegów, aby to szkło wzmocnić, co nie zmienia faktu, że jest to dalej szkło, dalej posiada twardość w okolicach 5-5.5 w skali Mohsa, czyli nadal wszystko od kwarcu w górę porysuje szkło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krainawilka napisał:

Jak to skomentujesz?

Nijak. Mi-home nie jest producentem, jest sklepem, który bazuje na informacjach ze swojego sklepu. Masz oficjalne potwierdzenie ze strony Corninga, która chyba wie, co sprzedaje i komu. To, że Twój stary fon wygląda lepiej niczego nie dowodzi. Nadal nie rozumiesz jak działa GG, a mi się nie chce 2x pisać tego samego i wyręczać Cię z poszukiwań na google... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nijak. Mi-home nie jest producentem, jest sklepem, który bazuje na informacjach ze swojego sklepu. Masz oficjalne potwierdzenie ze strony Corninga, która chyba wie, co sprzedaje i komu. To, że Twój stary fon wygląda lepiej niczego nie dowodzi. Nadal nie rozumiesz jak działa GG, a mi się nie chce 2x pisać tego samego i wyręczać Cię z poszukiwań na google... 
Twój buńczuczny ton średnio mnie przekonuje. Zachowujesz się, jakbyś pozjadał wszystkie rozumy świata, a podpierają się cały czas jednym, słabym argumentem. Sorry, ale to, że na stronie corniga jest taka informacja średnio mnie przekonuje, w obliczu tego, że na stronie PRODUCENTA tej informacji brak. Jakoś przy modelach Mi8, Pro i Explorer o tak kluczowej informacji nie zapomnieli, a w przypadku Lite ją pominęli? Słabe to tłumaczenie. Wiem doskonale czym jest GG i dlatego nie chcę mi się wierzyć, że tak wygląda po 3 miesiącach. Nie wycieram podłogi telefonem, tylko używam jak zwykle, a mimo to wygląda tak, jak wszystkie telefony bez GG które dotychczas miałem.
Jeśli masz tylko argument ze strona corniga, to szkoda Twoich dalszych wywodów.

PS. To jest forum, nie musisz mi tłumaczyć 2x, nie masz tego wpisanego w obowiązki, liczę na wypowiedzi trochę bardziej wyważone i merytoryczne.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krainawilka napisał:

a w przypadku Lite ją pominęli?

Oczywiście, bo producent zawsze zawiera wszelkie informacje na stronie. Gdyby to był model na Chiny, miałbyś wpisane GG, że jest to model na Glob, to błędy są i to nie pierwszy raz...

1 godzinę temu, krainawilka napisał:

Jeśli masz tylko argument ze strona corniga,

Nie tylko, ale jak pisałem, mi sie już nie chce podawać Ci wszelkich informacji na tacy. Twitter, YT, masz testy, wpisy prezesów Xiaomi, ale nie, po co sprawdzać, lepiej "nakrzykać" na bogu ducha winnych ludzi w internecie :).

1 godzinę temu, krainawilka napisał:

Twój buńczuczny ton

Jakim tonem odnosi się rozmówca, takim tonem będę się wypowiadać i ja... Masz się za alfę i omegę, bo tak, bo producent (a raczej DYSTRYBUTOR W POLSCE) nie podał 1 informacji, którą potwierdzają prezesi, recenzenci i filmiki producenta w necie. Znalazłem filmik na YT od Xiaomi, znalazłem wpisy od prezesów, ale wiesz co? W nosie mam podawanie Ci tego, szperaj i szukaj, a potem się zacznij wypowiadać. Naskakujesz na mnie, bo podałem Ci link do corninga i uznajesz to za "jedyny argument" totalnie olewając informację, abyś sobie przeszperał googla, a sam bazujesz na JEDNYM źródle i to jeszcze nie samego producenta jako takiego, a dystrybutora... Nadmienię tylko, że samo Xiaomi potwierdziło, iż RN7 i Mi8 lite posiadają te same ochrony ekranów... Albo wiesz co? Masz:

 

a dalej pinokio idzie sam i szpera sam za kolejnymi argumentami. 

Taki mały PS: Mam Mi8 lite od stycznia, jest w stanie idealnym, żadnej rysy, żadnych szkieł ochronnych nie posiada, jedynie case silikonowy :), a także... Jakbym miał ludziom wierzyć na słowo, że "oni dbali o sprzęt" to bym musiał 100% gwarancji przyjmować w robocie :).

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...