densa

Powrót na global stable

Recommended Posts

Aktualnie używam xiaomi.eu 9.3.28 i chciałbym przykładowo wrócić do globala 10.2.2.0 za pomocą mi flash, czy to jest możliwe i bezpieczne?

4 minuty temu, densa napisał:

Jakiś pomysł skąd on to wziął, bo raczej jest to osoba która powinna mieć jakieś pojęcie? 

Chodzi o ARB. Nie można cofnąć się z ARB4 na ARB3, lecz można dowolnie poruszać się w obrębie jednej wersji. Nie wiem jaki ARB ma podana przez Ciebie wersja stable, ale na pewno o to chodziło temu modowi. Czy ma rację czy nie to już kwestia sprawdzenia tej wersji.

Zarówno Pie, jak i najnowsze Global Stable na Oreo mają póki co taki sam status ARB (4) zatem instalacja powinna przejść bez problemu. Możesz się cofnąć do dowolnego Globala do wersji 8.7.5/6 (nie pamiętam dokładnie) beta i 9.5.19.0 stable włącznie.

No tak, jestem świadomy jak działa arb (mam v4 od kupna) i też początkowo myślałem że nie powinno być problemu, ale poczytałem trochę o tym i każdy mówi co innego. 

11 minut temu, Antyhaker napisał:

Chodzi o ARB. Nie można cofnąć się z ARB4 na ARB3, lecz można dowolnie poruszać się w obrębie jednej wersji. Nie wiem jaki ARB ma podana przez Ciebie wersja stable, ale na pewno o to chodziło temu modowi. Czy ma rację czy nie to już kwestia sprawdzenia tej wersji.

ARB4 pojawiło się w 9.5.19.0 tak jak Orjon napisał albo nawet i 9.5.17.0, więc trzeba by się było cofnąć trochę żeby sflashować rom z ARB3. Problem w tym, że on twierdzi że downgrade przykładowo z najnowszej bety xiaomi eu do najnowszego globala stable może się udać tylko jeśli nie masz ARB4.

Wiesz, zawsze możesz sprawdzić i dać znać :) Nie bardzo widzę powodu, dla którego miałoby się to nie udać. Zresztą - z pobieżnego przeczytania tamtejszych wypocin śmiem twierdzić, że własnie o ARB mu chodziło (beta jest do przodu przed stable i trzeba kilka miesięcy poczekać wtf?) i po prostu moderatorek nie wie co pisze :P

• Like 1

Napisałem do niego, sprostowałem sytuację z ARB - po prostu, jak wiele jeszcze osób, nie rozumie jak te ARB działa, trochę mu materiału podesłałem :)

Generalnie - powinno móc się udać. Możesz cofnąć się wszędzie do wersji 9.5.19.0 włącznie.

Edited by Orjon
  • Like 1
  • Thanks 1

Sprawdzić zawsze można oczywiście, ale jak ktoś pisze że uceglić można to wolałem dopytać. Na początku myślałem, że ma rację, ale potem to co pisał przeczyło temu co już robiłem wcześniej i trochę namieszało mi to w głowie. Dobrze że już wszystko jasne, rozumiem że nie każdy może ogarniać temat arb, szczególnie że to dotyczy tylko kilku modeli. 

to ja mam pytanie odblokowałem bootloader w chinskim telefonie próbuje przez fastboota wgrać globala i dostaję komunikat, wersja chińska  TO 10.2.2.0

369.thumb.PNG.3282d147339400fb1ec737b94bf2231c.PNG