Skocz do zawartości

System has been destroyed


Qbz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, aktualizowałem sobie Miui Polska (odblokowany Bootloader rzecz jasna) a tu nagle po resecie wywala mi coś takiego. zdjęcie z neta bo nie mam jak zrobić. https://miuipolska.pl/forum/uploads/monthly_2018_05/redmi4x.jpg.a10cac4edb81e4444c185e87e2f1f834.jpg 
Mi Flash wywala mi że "Missmatched device and Image" a próbując samemu wywala mi że "partition flashing is not allowed") 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Netoper napisał:

Na 99% wygrałeś ROM nie do swojego modelu.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

HM6Pro, model odpowiedni :P
Sprawdziłem nawet teraz, niby wszystko ok

Edit: Próba odpalenia TWRP na tym wywala "(remote: 'unlock device to use this command')"

Edit V2: Naprawione! Wystarczyło znów odblokować bootloader przez mi unlock

Edytowane przez Qbz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikat z MiFlah ewidentnie wskazuje że ten ROM nie jest do tego fona, może jednak nie ten obraz pobrałeś. No chyba że nie masz 6pro.

Nie pamiętam przy którym modelu xiaomi było tak że ludzie myśleli że mają pro a jednak nie było to pro.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko to mówię

ale w tym momencie najlepiej będzie odesłać telefon do http://micenter.pl/

 

Z tego co pamiętam dla użytkowników forum był rabat na wgranie oprogramowania, ale nie wiem czy to się tyczy sytuacji kiedy telefon ma całkiem zepsuty soft

Edytowane przez the4anoni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Orjon napisał:

No to jest właśnie to co napisałem. Podmienił się bootloader na sakura. Może albo podmienić w skrypcie nazwę na sakura albo ewentualnie wgrać przez EDL jeśli ma autoryzowane konto..

Na redmi 6 nie ma EDL, można go sflashować tylko przez SP Flash Tool i trzeba mieć autoryzację którą micenter.pl ma.

 

Serwis zawsze polecam w ostateczności, ale czasem lepiej zapłacić niż jeszcze gorzej uwalić że nikt tego nie odratuje.

Edytowane przez the4anoni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się że napisałem że naprawione. Udało się, ale nie mogę używać fastboota (Bodajże coś o anti-rollback, ale getvar anti nic nie zwraca). TWRP działa bez problemu. 

Netoper Ten sam obraz już raz wgrywałem. Coś się ewntentie zablokowało z flashowaniem. Plus wersja Pro ma notch, a tego raczej nie da się dodać do zwykłej ^^

Dzięki wszystkim za pomoc tutaj! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chcialbym sie doloczyc do tego tematu poniewaz podobnie albo gorzej uwalilem telefon , wgralem jakis soft ktory jak pisalo jest pod moj telefon ale chyba problem jest w tym ze mam zablokowany bootloader teraz telefon caly wchodzi w recovery maxresdefault.jpg i nawet jak dam wipe data nic nie daje restart , rozebralem telefon probowalem z punktami jak na tym filmie

miflash sie laczy autoryzuje EDL i potem napis unautorized for this operation i na tym sie konczy telefon sie nie flashuje . Moze wie kto jak to ogarnac . Dziekuje z gory  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odblokuj bootloader ponownie jak możesz. Jeśli masz dostęp tylko do mi recivery to użyj chińskiego mipcsuit do wgrania systemu .

Jeśli nie to tylko dostęp do autoryzowanego konta xiaomi aby zainstalować chińskie miui. W polskim serwisie kosztuje to 1/4 ceny telefonu.

Edytowane przez mariusz.ur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie dzisiaj po aktualizacji na dwoch telefonach...System has been destroyed...

Dziwna sprawa system automatycznie pobiera sie z serwera wiec nie ma mowy o pomylce z pobraniem...

z ta 1/4 cos jest 150 zl kosztuje usluga w MiCenter...telefon 600pln

Tylko teraz kto powinien za to zaplacic ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, SlawekS napisał:

Niestety u mnie dzisiaj po aktualizacji na dwoch telefonach...System has been destroyed...

Miałeś zmodyfikowany bootloader na sakura_india ?

Mi też zablokowało po automatycznej aktualizacji. Zmieniło przy tym sakura_india na sakura. Niestety ale ja odblokowałem telefon na swoim koncie i po wgraniu xiaomi.eu usunąłem konto i dałem synowi, który ma swoje konto. I przez to nie byłem w stanie odblokować bootloader ponownie bo nie było powiązane konto z telefonu w opcjach programistycznych.

Jeśli odblokowałeś bootloader I wciąż jesteś na tym samym koncie to w fastboot odblokuj bootloader ponownie.

Edytowane przez mariusz.ur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefony postawione...odblokowanie bootloadera i telefon wrocil do zycia...co dziwne po odblokowaniu telefony automatycznie uruchomily sie w zaktualizowanym sofcie. 

 

19 godzin temu, mariusz.ur napisał:

Miałeś zmodyfikowany bootloader na sakura_india ?

 

Nie mialem zaktualizowanego bootloadera. 

Dziwne ze sama aktualizacja uwala telefon

czyzby robili to specjalnie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystaj z automatycznej aktualizacji. Coś jest nie tak i powoduje zablokowanie bootloadera. Jedno jest pewne, że to moja ostatnia chińska wersja Xiaomi. Po tym jak zablokowali możliwość flashowania w EDL bez autoryzacji konta to jeśli Xiaomi to tylko globalne wersje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.04.2019 o 13:21, Orjon napisał:

Wszystko jest ok jeśli ma się wariant chiński - sakura, a nie sakura_india czyli indyjski. Niestety Redmi 6 Pro ma dwa różne warianty różniące się bootloaderem.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka
 

Nie prawda nie jest ok. Mialem wariant chinski razy dwa...trwp sakura...nie india czy indyjski...i aktualizacja uwala telefon!

Pol roku aktualizowalo bez problemu...dopiero ostatnio taka sytuacja

Edytowane przez SlawekS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 21.04.2019 o 19:04, Acid napisał:

Bez przesady z tym 1/4. W MiCenter jakoś się to ogarnie.

Wysłane z MI 8
 

Wczoraj wrocil telefon z serwisu MiCenter wszystko zrobione jak trzeba i wgrany rom miui polska , komunikacja z serwisem na najwyzszym poziomie a cena adekwatna do problemu . Polecam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...