Skocz do zawartości

Telefon złapał bootloopa


Kacu99

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Moja dziewczyna posiada Mi A1. Dzisiaj telefon po rozładowaniu do zera złapał dziwnego bootloopa. Telefon pyta o kod pin, a po wpisaniu go wyświetla się jedynie logo Android One i tyle. Można go jedynie wyłączyć.

 

Jako rozwiązanie przychodzi mi oczywiście załadowanie systemu od nowa. Jednak na telefonie są zdjęcia które chciałbym zachować. Do głowy przyszło mi wgranie Recovery (jako że nie ma wgranego żadnego stockowego, Power + Vol UP wyświetla jedynie logo Androida i napis No Command), ale zdaje się do tego trzeba odblokowanego bootloadera, a to znowu wymazuje wszystkie dane?...

 

Czy komuś przychodzi do głowy jakieś mało inwazyjne rozwiązanie które pomoże uratować nam dane na telefonie przed wgraniem Androida od nowa?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie :( Znalazłem na forum MIUI.com instrukcję jak wgrać recovery z zablokowanym bootloaderem, ale wymaga ona sprawnego telefonu aby włączyć USB-Debugging :(

 

Jakieś inne rozwiązanie?

 

EDIT: A jednak jest wgrane jakieś recovery. Mam w nim opcję reboot system, reboot to bootloader, apply update from ADB, apply update from SD card, wipe data/factory reset, mount /system, recovery logs, run graphics test i power off.

 

Czy któraś z tych opcji będzie mi pomocna? Jakbym zrobił wipe data? Ale boję się że w ten właśnie sposób usunę dane, bo nie ma tam podziału aby np. usunąć tylko dalvik cache (jeśli to by pomogło).

Edytowane przez Kacu99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...