Sign in to follow this  
kret11

Jasność wyświetlacza a czytnik linii papilarnych

Recommended Posts

Szczególnie w nocy wkurza mnie niemiłosiernie fakt, że po uruchomieniu aplikacji korzystającej z odcisków palców ekran się na chwilę zaświeca maksymalną mocą i dopiero wraca do bieżących ustawień. Mam nadzieję że kiedyś to poprawią.

Z resztą przy odblokowywaniu ekranu nawet tak się dzieje

Guest

Tak jest często nie zawsze przy aplikacji mBank. Tylko tu zauważyłem "rozbłysk" na chwilę.

12 minut temu, lukis2 napisał:

Czytnik jest optyczny z tego co wiem, więc musi być jasno żeby rozpoznał odcisk palca

Dokładnie tak.

Guest

Nie do końca. Raz przy logowaniu jest rozbłysk a raz nie. I przy ciemnym ekranie tez się loguję. Sam czytnik się podświetla wtedy bez ekranu. A tu chodzi o to że i ekran w niektórych sytuacjach się rozjaśnia na 100%. I wieczorem w ciemnym pomieszczeniu jest to dokuczliwe. Nie ma w tym żadnej logiki. Jest to jakiś błąd.

3 godziny temu, rakers napisał:

Tak jest często nie zawsze przy aplikacji mBank. Tylko tu zauważyłem "rozbłysk" na chwilę.

Napisałeś w taki sposób, że nie wiadomo czy często czy rzadko.

Guest

@sp4ubw napisałem raz tak a raz nie. Nie widzę w tym reguły, logiki i powtarzalności. Wczoraj dwa razy robiłem przelewy i nic nie wystąpiło. Dziś rano tak. Dla aplikacji mbank. I tak jak autor tematu potrafi dać po oczach. Przy innych aplikacjach gdzie autoryzujmy dostęp odciskiem nie zauważyłem rozjaśnienia ekranu.

Edited by Guest

Ja zauważyłem zmianę kolory jak mamy włączony tryb czytania. Z pomarańczowego / żółtego poblasku zmienia się na normalny (jakby był wyłączony tryb czytania) a po odczytaniu palca wraca do poprzedniego stanu.

11 godzin temu, IMSth napisał:

Ja zauważyłem zmianę kolory jak mamy włączony tryb czytania. Z pomarańczowego / żółtego poblasku zmienia się na normalny (jakby był wyłączony tryb czytania) a po odczytaniu palca wraca do poprzedniego stanu.

To akurat zrozumiałe, palec musi zostać jakoś odczytany - skanerem optycznym. Dodany był na podświetleniu standardowym, więc aby poprawnie odczytać odcisk wyłącza na chwilę tryb czytania żeby mu nie zakłócał w odczycie.

• Thanks 1