hosunio

Otwieranie linków - problem z wifi

Recommended Posts

Witam wszystkich :)

Mam problem z moim Mi9 (Global z Amazona), często nie chcą mi się otwierać linki w które klikam, zaczyna działać po wyłączeniu wi-fi, sprawdzone na wielu sieciach. Nigdy się z czymś takim nie spotkałem, ktoś miał takie problemy? 

Ciężko coś powiedzieć bo nie mam tego problemu i pewnie nikt na forum. Próbowałeś wyzerować telefon i spróbować jak się ma sprawa? Bo w teorii możesz mieć zainfekowany router, ale jak mówisz, że to na wielu sieciach się dzieje, to może coś się poknociło po którejś aktualizacji w telefonie. U mnie działa czy na wifi, 3g, lte czy lte+, każda aplikacja. Wifi analizer też w teorii coś Ci powinien powiedzieć. Ewentualnie restart routera. Miałem tak na starym tplinku, że na ps4 nie działał mi internet mimo, że działał i restart routera pomagał, a na reszcie urządzeń nie było potrzeby restartów.

Tu wątek z podobnymi perypetiami z mi5 też możesz popróbować (np. zapomnieć sieć i dodać na nowo, wyłączenie i włączenie routera tak jak już pisałem) 

Problem występuje tylko jeżeli dane idą po wifi, sprawdzane na wielu routerach. Jak się łącze z wifi przez VPN-a to problemu nie ma. 

IPv6?

Miałem podobnie na zastępczym telefonie, po wywaleniu IPv6 zaczął działać normalnie.