Skocz do zawartości

Problem z Kontem Mi


Gaajson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem przywrócić fabryczne ustawienia w telefonie xiaomi redmi note 5 , ale wymagano hasła do MI, którego nie pamiętałem, po zmianie hasła, nowe hasło nie działało wiec postanowiłem sformatować telefon wyłączenia telefonu + volume down, udało się sformatować, ale po wybraniu języka i sieci Wifi telefon prosi o haslo do MI, co zrobić? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zrobiłeś pięknie, wręcz wzorowo. 

Spróbuj zalogować się na swoje konto xiaomi na komputerze ale musisz do tego kartę sim przełożyć do innego telefonu bo skoro nie znasz hasła to opcja odzyskiwania hasła jest na numer telefonu przypisany do konta xiaomi. 

Przed resetem należało się wylogowac na telefonie z konta xiaomi i usunąć konto Gmail. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Motorolka napisał:

Przed resetem należało się wylogowac na telefonie z konta xiaomi i usunąć konto Gmail. 

Czekaj, czekaj... za każdym razem jak robisz wipe, wylogowujesz się ze wszystkich kont? Gratuluje...

20 minut temu, olutus napisał:

Musisz się zalogować w komputerze na koncie Mi i usunąć ten telefon z konta.

To nic nie da, bo po resecie telefon nadal uważa, że jest przypięty tak długo, aż się ponownie nie zalogujesz...

1 godzinę temu, Gaajson napisał:

ale po wybraniu języka i sieci Wifi telefon prosi o haslo do MI, co zrobić?

Zalogować się do konta? Innego wyjścia nie masz... Telefon musi mieć połączenie z siecią. Jeżeli nie pamiętasz hasła, to przywróć je przez stronę i.mi.com, wtedy najlepiej przełożyć kartę sim na chwilę do innego telefonu, odebrać sms z autoryzacją, zrestartować hasło, a następnie z powrotem przełożyć kartę do swojego telefonu i się zalogować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi

Nie do wszystkich tylko do konta Google i konta xiaomi w telefonie co mam teraz.

To zupełnie wystarcza a pozwala unikać wielu kłopotów po hard reset.

Bo kont na wynalazkach pokroju tt czy fb nigdy nie miałem i nie będę miał.

Telefon Xiaomi jest moim kolejnym kiedyś były inne i tam nie było żadnego wipe tylko hard reset i tej nazwy się trzymam.

p.s.

Co do problemu kolegi to przecież telefon jest powiązany z kontem xiaomi i musi się do niego zalogować a nie do innego, to działa pewnie tak samo jak FPR

w koncie Google czyli typowe zabezpieczenie antykradzieżowe a właściciel dane konta gmail czy xiaomi ma znać a jak nie zna to jest traktowany jakby ukradł ten telefon.

I właśnie dlatego przed hard reset należy usunąć konto google z telefonu a z konta Xiaomi to wystarczyło się tylko wylogować i po

resecie nie wymagałby żadnych danych.

Kilka razy tak właśnie robiłem na swoim telefonie i zero problemów.

Edytowane przez Motorolka
literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ID jest ZAWSZE takie samo... to jest ID konta, nie telefonu... Samo wylogowanie się z konta Xiaomi nie usuwa powiązania konta z telefonem... Telefon nadal jest przypięty do tego konkretnego konta oraz numeru telefonu. Zaloguj się do kont,a które jest powiązane z danym urządzeniem... 

3 godziny temu, Motorolka napisał:

Kilka razy tak właśnie robiłem na swoim telefonie i zero problemów.

Tylko po co? Jeżeli ktoś zna swoje passy do Google i Xiaomi, to taka procedura całkowicie nie ma sensu... W tym 1 wypadku @Gaajson obstawiam coś nakręcił z kontami... Ja już sam się pogubiłem w tym co narobił... Przecież logowanie na swoje konto Xiaomi na telefonie nie wymaga NICZEGO prócz swojego hasła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał przecież że próbował zmienić hasło ale to nowe nie działało czyli na koncie xiaomi ma dalej stare hasło którego nie zna i ma zresetowany telefon który tego hasła wymaga. 

Teraz nawet jak poprawnie zmieni hasło za pomocą numeru telefonu przypisanego do konta to moim zdaniem telefon i tak tego nie przyjmie. 

Także chyba ma spory problem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że jak loguje się z laptopa na mi cloud, i wpisuje numer telefonu i wpisuje nowe hasło to loguje się, ale na nowy telefon Redmi Note 7

 

zainstalowałem program Mi Account Unlock Tool na laptopie, włączyłem na telefonie tryb recovery, podłączyłem telefon, wybrałem Bypass Mi Acount, telefon sie zrestartował, po włączeniu znowu okno z wpisaniem hasła 

Edytowane przez Gaajson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 7.04.2019 o 19:18, Gaajson napisał:

zainstalowałem program Mi Account Unlock Tool na laptopie, włączyłem na telefonie tryb recovery, podłączyłem telefon, wybrałem Bypass Mi Acount

Do czego ten program służy? Czy aby nie umożliwia potencjalnemu złodziejowi "odpięcie" skradzionego telefonu Xiaomi od konta właściciela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli na działającym telefonie nie wyloguje się z konta xiaomi to po hard reset nie znając hasła do konta telefon zostanie zablokowany. 

Bo inaczej nie miało by to żadnego sensu. 

Tak samo jest z kontem Gmail jeśli się go nie usunie przed resetem to wymaga hasła to takie zabezpieczenie przed złodziejem a że w te sidła wpadają także ci co nie pamiętają haseł do swoich kont na swoim telefonie to inna sprawa. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, densa napisał:

Czy połączone konto Google zmienia coś czy tak samo da się to ominąć?

konto Google powinno blokować nawet na innym sofcie o ile nadal jest to Android, problem w tym, że blokadę Google (bodajże zwana FRP) można zdjąć i to nawet na zablokowanym BL, co prawda programy są płatne, dość drogie oraz z ograniczoną ilością użyć (często za każdorazowe użycie trzeba zapłacić). Niestety, nie istnieje 100% zabezpieczenie, na każdą blokadę można znaleźć obejście.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że blokada Google działa tylko w przypadku przywracania do stanu fabrycznego. Gdy zainstalujesz system na nowo to blokady takiej nie powinno być. Ale w sumie jak taki telefon zgubiony czy skradziony ktoś uruchomi i będzie używać to można go namierzyć po imei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mariusz.ur napisał:

Wydaje mi się, że blokada Google działa tylko w przypadku przywracania do stanu fabrycznego. Gdy zainstalujesz system na nowo to blokady takiej nie powinno być. 

Mam rozeznanie w Samsungu J530, J730 bo przerabiałem te telefony. Wgranie na czysto nowego romu (programem ODIN ) nie usuwa blokady Google FRP. Dalej ona istnieje, po instalacji i pierwszych krokach konfiguracji pojawia się informacja o konieczności zalogowania się do konta Google wcześniej przypisanego do tego telefonu. Oczywiście można ją obejść.

Na Xiaomi jeszcze nie miałem potrzeby temu się przyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, dzidexx napisał:

...to nie ma FRP - jest wyłączone.

To pewnie dlatego FRP nigdy u siebie nie widziałem, z tego co czytałem uaktywnia się ono po factory reset tylko z mi recovery (jak się robi w ustawieniach to nie ma), no i tak jak piszesz na zablokowanym bootloaderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...