Skocz do zawartości

Refresh Rate tool


TaMaX

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, Paraglobularna napisał:

No tak to rozumiem bardziej pytałam w sensie co da taka zmiana i jak wiedziec co w ilu hz ma chodzić ? Jak program zmieni ilosc herzów to jak to dziala ? jaka bedzie roznica  w obrazie ?

Co do zasady to ilosc cykli odswierzania ekranu powinna rownac sie lub byc krotnoscia  ilosci klatek na sekunde odtwarzanego materialu.
Jezeli tak nie jest odtwarzacz zaczyna robic magie i doklada (duplikuje) brakujace klatki materialu to tu to tam, tzw. pull down.

Skutuje to mikroszarpnieciami, brakiem plynnosci, rozmyciem obrazu. 
Jest absolutnie indywidualna kwestia czy ktos to widzi czy nie (podobnie jedni slysza roznice miedzy mp3 320Kbit a CD, inni sie pukaja w glowe ;))


Tak jak napisalem wyzej, w naszych europejskich warunkach aplikacje stacji tv: ipla, player, tvp vod, wp pilot, hbo go podaja material w 100% w 25.00 fps. Warto ustaiwc dla nich 50Hz.

Dla Netflix i Amazon Prime problem jest wiekszy, poniewaz maja materialy w 23.976 oraz 25.00 fps. Ja aktualnie ogladam na Netflixie oraz Amazonie seriale oraz filmy z usa, wiec mam ustawione dla nich na stale 23.976. Jezeli trafie na cos co szarpie to za pomoca skrotu na pilocie przelaczam sobie na 50Hz dla tego konkretnego materialu.

Youtubem sie wogole nie przejmuje i mam na stale 59.94 Hz.
W kodi lub plex mamy automat ktory dostosowuje hz za nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TaMaX, stokrotne dzięki za tę apkę. Świetna robota. Moim zdaniem absolutny must have na Mi Boksa.

Jeśli chodzi o Youtube, to polecam Smart YouTube TV https://github.com/yuliskov/SmartYouTubeTV/releases/download/stable/smartyoutubetv_latest.apk Ma wbudowane automatyczne odświeżanie i nie ma reklam.

Edytowane przez nołbady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

@TaMaX Wielkie dzięki za program, bo temat odświeżania ekranu na MI Box to jakiś horror :)

Tylko zauważyłem jedną wadę, która mi osobiście trochę przeszkadza. Mi BOXa mam podłączonego do TV 4K i nawet jeżeli w ustawieniach wybiorę 1080p@50Hz to gdy odpalam np. HBO GO, rozdzielczość zmienia mi się zawsze n a najwyższą obsługiwaną przez TV, czyli w tym wypadku 4kx2K@50Hz. Czy dało by się tak poprawić program, żeby mu np. zdefiniować maksymalną rozdzielczość ekranu powyżej której ma nie wychodzić? Wolałbym  żeby to TV upskalował materiały 1080p do 4K a nie MI Box.

I drugie pytanie. Da się jakiś skrót wywoływania zmiany rozdzielczości ustawić na domyślnym pilocie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Z tego co wiem jest jakies ograniczenie sprzetowe lub w romie miboxa przez ktore wymuszanie rozdzielczosci nie dziala. Na nvidia shield dziala bez problemu.

2) Oczywiscie, jest w opcjach "Set keycode". Mozesz sobie ustawic np na przycisk szukajki glosowej. Wtedy po wcisnieciu odpala i szukajka i menu wyboru hz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.05.2019 o 12:29, jadwinin napisał:

Ad. 1 Display Mode wymusza rozdzielczość i Hz. Trzeba wyłączyć Auto switch.   Wtedy TV będzie skalował z 2k do 4k.

A mógłbyś rozwinąć to co napisałeś? Gdzie dokładnie trzeba wyłączyć "auto switch"? W opcjach MI BOXa mam ustawione na stałe 1080p@60. To program refresh_rate o którym jest wątek nie pozwala mi wybrać rozdzielczości. Zawsze zmienia na najwyższą obsługiwaną przez TV przy wybranym odświeżaniu.

I pewnie jest tak jak pisze autor, że to firmware MI BOXa nie współpracuje w 100%. W Plex jest tak samo. Po włączeniu opcji dostosowywania odświeżania ekranu do aktualnie odtwarzanego materiału wideo, wraz z odświeżaniem ekranu zmienia się rozdzielczość na najwyższą obsługiwaną przez TV w danym trybie.

W sumie już się do tego przyzwyczaiłem, lepsze to, niż oglądanie szarpania lub pulldown przy 60Hz i TV w trybie "PC".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jadwinin napisał:

Ekran - Screen resolution - Auto switch ON/OF. Przechodzisz do Display Mode i ustalasz roz. i Hz. Później Color space i Deep Color.

No to tak jak pisałem wyżej, tam mam ustawione 1080p @ 60Hz.

Tylko problemem są różne materiały video, które mają różną ilość klatek na sekundę. Programik refresh_rate pozwala zmieniać częstotliwość odświeżania na jaką chcemy, ale na MI BOX przy zmianie odświeżania ekranu zawsze wybiera najwyższą obsługiwaną rozdzielczość. Na telewizorach 4K to będzie 4K właśnie. Pewnie na telewizorach Full HD było by 1080p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.05.2019 o 11:18, jadwinin napisał:

Właśnie to sprawdziłem. Ustawiłem output na 720/30fps, 576/50fps i TV (4K) daje info, że dostaje 720/576. Teraz to TV upskaluje bo obraz wypełnia cały ekran.

No ok. A program refresh_rate jest zainstalowany, skonfigurowany i aktywny? Bo mi się wydaje, że piszemy tutaj o dwóch różnych sytuacjach.

Jak ustawię sobie coś w systemowych opcjach wyświetlania to też mi TV upskaluje do 4K. Ale jak przełączę odświeżanie ekranu za pomocą programu refres_rate to zawsze mam 4K z wybranym odświeżaniem ekranu. Opcji systemowych nie dotykam(!).

Zainstaluj ten program, przełącz odświeżanie ekranu programem (nie w opcjach systemowych) i zobacz jakie info podaje TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Nie da się zainstalować najnowszej wersji refresh_rate_ 3.3.0.apk bo pojawia się komunikat "Podczas analizowania pakietu wystąpił problem". Oczywiście włączyłem instalację aplikacji z nieznanych źródeł.

Mam nowego Mi Boxa S i jest to pierwsza instalacja "Refresh Rate". 

Ktoś na forum Nvidii zauważył sam błąd: https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/discover/297663/-apk-auto-refresh-rate-tool/  ale nie dostał żadnej odpowiedzi.

Jakieś rady?

 

Aktualizacja:

Udało mi się zainstalować starszą wersję tj. 3.1.0. Z nią nie było najmniejszego problemu, z tym, że ona nie działa albo ja nie potrafię jej poprawnie uruchomić. 

Po wybraniu zielonej ikonki "Refresh Rate" mam od razu  komunikat: Enable 'Apps - special app access - Display over other apps - Refresh Rate' Po jego zaakceptowaniu, mam dostęp do ustawień programu,  ale nie znalazłem tam  ww. opcji ani też nie ma nic podobnie brzmiącego w menu samego boxa. Aplikacja wydaje się w ogóle nie działać. Można w niej co prawda zmieniać rożne opcje ale efektu na końcu żadnego nie ma.

Nie ma żadnego OSD w czasie odtwarzania filmów, nie da się przypisać żadnego klawisza do otwarcia OSD itp.

O co tu chodzi? Jak to się je? Wkurzają mnie już te mikroprzycięcia w netflix.  

Edytowane przez kola01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Tego co robi ten program czyli przełączenie odświeżania ekranu. Mam ustawione żeby Netflix uruchamiał się w 24hz i to faktycznie działa, ale przestaje po jakimś czasie. Podobnie przestaje działać wbudowana funkcja w Kodi. Restart pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja ze sklepu Google Play działa. U mnie na Netflixie ustawiłem 24p i w większości przypadków zmienia z domyślnych 50hz na 24p po włączeniu Netflixa. Nie działa to automatyczne sprawdzenie jaki odświeżanie i automatyczne przełączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko że na Netflixie są materiały o z różną ilością klatek/s.  U mnie najlepiej sprawuje się domyślne ustawienie z menu Mi Boxa. 

 Jeśli na Mi BOXIe program ten nie umożliwia automatycznego przełączenia FPS , to jego instalowanie raczej nie ma sensu.

Edytowane przez kola01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się, że automat byłby lepsze. Jednak sprawdziłem za pomocą wtyczki Chrome Super Netflix fps dla kilku produkcji, które oglądam lub oglądałem i praktycznie wszystkie miały 23.976. Tylko trzy wyświetliła 25 FPS. Akurat były to dwa brytyjskie seriale i jeden hiszpański. Myślę, więc, że można się pokusić o sztywne ustawienie i zmieniać w razie rwania.

Edytowane przez RADMAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dnia 10.06.2020 o 13:34, kola01 napisał:

Tak, tylko że na Netflixie są materiały o z różną ilością klatek/s.  U mnie najlepiej sprawuje się domyślne ustawienie z menu Mi Boxa. 

 Jeśli na Mi BOXIe program ten nie umożliwia automatycznego przełączenia FPS , to jego instalowanie raczej nie ma sensu.

Automatyczne ustawienie menu, w sensie ustawienie rozdzielczości i częstotliwości automatycznie wykrytej pod tv w menu? Mam wyżej wskazany problem z wypadaniem klatek, głównie w netflixie - tzw. judder effect. Nie ma żadnego cywilizowanego sposobu, żeby nie dostawać napadu szału od tych przycięć? Widoczne wygładzenie występuje jedynie po 3 piwie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopię temat, zakupiłem sobie Mi stick 4K i mam problem z przełączaniem między 23,97 a 25 ( 50 Hz ) klatek

refreshrate pokazuje tylko jedną czętotliwosc do wyboru czyli to co ustawie w menu 😕

To działa na Adroid TV 11 - jakieś pomysły ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...