ernet

Update software Global/EEA

Recommended Posts

9 godzin temu, zsiewicz napisał:

Pojawiła się u mnie aktualizacja menedżera pulpitu, po aktualizacji można ustawić szufladę aplikacji :)

Jak działa gest wyszukiwarki (przeciągnięcie od dołu ekranu - otwiera szukajkę googla czy przeglądarkę MIUI?

@Karls przeglądarkę miui z szukajka Googla xd

Screenshot_2020-02-14-23-28-06-561_com.android.browser.jpg

Dodali też bo nie zauważyłem wcześniej by ta opcja była tak swobodna rozmiar ikon. To znaczy to było od zawsze, ale teraz nie ma sztywno xs,s,m,l tylko dowolnie wielkość ikon względem osi można ustawić przykład:

Screenshot_2020-02-14-23-36-52-034_com.miui.home.jpg

Edited by stereo0

2 godziny temu, Karls napisał:

Jak działa gest wyszukiwarki

Jak jest ustawiona szuflada aplikacji, to gest otwiera szufladę, nie wyszukiwanie. Jak klasycznie bez szuflady i z odinstalowaną przeglądarką Miui, otwiera wyszukiwanie w aplikacji Googla.

Przeglądarka jest systemowa, jak bez roota chcesz to odinstalować?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

8 godzin temu, Karls napisał:

Przeglądarka jest systemowa, jak bez roota chcesz to odinstalować?

Ja ją odinstalowałem, bo nie używam, nie że chcę odinstalować. Bez roota, nie jest do tego potrzebny. Przez adb shell, jest kilka sposobów. Poradniki na tym forum.

Witam. Mam pytanie. Dzisiaj rano wyskoczyła mi aktualizacja systemowa "Always on ....". Przez pomyłkę klikłem "ignoruj" i teraz nie widzi tej aktualizacji. Co zrobić aby ponownie mieć możliwość aktualizacji tego elementu?  Z góry dzięki za odpowiedzi.

47 minut temu, Rafcio082 napisał:

Co zrobić aby ponownie mieć możliwość aktualizacji tego elementu?  Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pobierz ręcznie apk i aktualizuj. Te systemowe aktualizacje działają bardzo opieszale, a jak zignorowałeś, to możesz długo czekać na następny monit o dostępności. Chyba nie ma możliwości wymuszenia.

• Thanks 1

Szkoda, że nie da się tego bez takich kombinacji zrobić. Powinien być przełącznik w launcherze od wyszukiwarki.

Edit:

Zaktualizowałem i normalnie mam wyszukiwarkę pod pod gestem, ciekawe.

28 minut temu, FromWP napisał:

Pobierz ręcznie apk i aktualizuj. Te systemowe aktualizacje działają bardzo opieszale, a jak zignorowałeś, to możesz długo czekać na następny monit o dostępności. Chyba nie ma możliwości wymuszenia.

Dzięki, tylko skąd pobrać tą apkę

Dzięki serdeczne, ale znalazłem sposób na wymuszenie. Trzeba wejść w aplikacje i wyszukać tam "aktualizacje aplikacji systemowych" i wyczyścić wszystkie dane. Potem wskakuje ponownie ta zignorowana aktualizacja. Zaktualizowałem i mam teraz wersję 1.8.226- 122......., a w Twoim linku jest już wersja 1.9.238-.... warto zaktualizować do tej najnowszej?

4 minuty temu, Rafcio082 napisał:

1.9.238-.... warto zaktualizować do tej najnowszej?

Chyba tak, coś tam prawdopodobnie poprawili. Jakby coś było nie tak, zawsze można odinstalować aktualizację A po wymuszeniu przez czyszczenie danych nie zawsze działa od razu.

• Thanks 1

Dzisiaj nie tylko asystent google ale i Yanosik odezwali się do mnie po angielsku . Trochę dziwnie brzmi " undercover kia 400 meters "

Da radę jakoś temu zaradzić ? Najnowszy eea.

Przestawiałeś coś z regionami? Jak masz polski język i region pl to nie widzę powodu, żeby aplikacje miały być po angielsku.

Nic nie przestawione , wszystko na POLSKA. Ktoś wcześniej pisał o podobnej przypadłości

U mnie asystent jakiś czas temu przestał rozumieć komendy po polsku, typu włącz drukarkę czy zapal światło w konkretnym pomieszczeniu. Po angielsku dalej robi co trzeba.

Temat yanosika rozwiązała jego aktualizacja był nawet opis o naprawie błędu z tts

Z jaką data jest aktualizacja systemowa zabezpieczeń Google Play w ustawienia stan zabezpieczeń?

Global EEA.

Edited by Bartos

17 minut temu, Bartos napisał:

Z jaką data jest aktualizacja systemowa zabezpieczeń Google Play w ustawienia stan zabezpieczeń?

Global EEA.

01.01.2020 r. 

• Thanks 1

Mi na oficjalnym eea z 7 na końcu,  zakładka pro w aparacie ruszyła dzięki informacji/zaleceniom @zoltan78 tj przełączenie wszystkiego na angielski, odpalenie aparatu i powrót na polski. 

Ponoć działa póki aparat jest w pamięci telefonu. Po wyczyszczeniu problem powróci. Tak słyszałem

• Like 1

Jest oficjalnie. Jak by nie było, to ręcznie z pliku recovery nie dało by się wgrać. Takie wygranie ROMu nie różni się kompletnie niczym od normalnego OTA. Standardowa aktualizaja OTA pobierze Ci dokładnie ten sam plik do którego masz wrzucone linki na forum. Ręczna aktualizaja różni się tym, że plik z update pobierasz sam i ręcznie wskazujesz go aktualizatorowi systemowemu. Stąd głowie się dlaczego ktoś nie chce zrobić to ręcznie, tylko czeka kilka dni czy tygodni na OTA od Xiaomi, a finalnie dostaje dokładnie ten sam update. Nawet zmiana regionu to moim zdaniem większe kombinowanie, niż ręczna aktualizaja z pliku.

11.0.7.0 jest dostępne. Jedyne, czego nie ma, to OTA z 11.0.6. Sprawdziłem teraz - dla 11.0.6 nie wyskakuje OTA do 11.0.7, ale jak wyszukam 11.0.7, to też mi normalnie wyskakuje. Gdyby nie było publiczne, to by mi wyskoczyło info, że ROM jest ale nie ma linka (czyli tak jak dla konta bez dostępu do testów - narzędzie, z którego korzystam, nie ma uprawnień dostępu do Mi Pilot o ile dobrze pamiętam). Czyli zaktualizować można z 11.0.6, ale bez takowej aktualizacji ręcznej na 11.0.6 nie znajdzie wam (przynajmniej na teraz) 11.0.7.

Link do OTA z 11.0.6.0 do 11.0.7.0 - https://bigota.d.miui.com/V11.0.7.0.QFAEUXM/miui-blockota-cepheus_eea_global-V11.0.6.0.QFAEUXM-V11.0.7.0.QFAEUXM-e2d7e345cc-10.0.zip

48 minut temu, pkonrad napisał:

Jest oficjalnie. Jak by nie było, to ręcznie z pliku recovery nie dało by się wgrać. Takie wygranie ROMu nie różni się kompletnie niczym od normalnego OTA. Standardowa aktualizaja OTA pobierze Ci dokładnie ten sam plik do którego masz wrzucone linki na forum. Ręczna aktualizaja różni się tym, że plik z update pobierasz sam i ręcznie wskazujesz go aktualizatorowi systemowemu. Stąd głowie się dlaczego ktoś nie chce zrobić to ręcznie, tylko czeka kilka dni czy tygodni na OTA od Xiaomi, a finalnie dostaje dokładnie ten sam update. Nawet zmiana regionu to moim zdaniem większe kombinowanie, niż ręczna aktualizaja z pliku.

Link do OTA z 11.0.6.0 do 11.0.7.0 - https://bigota.d.miui.com/V11.0.7.0.QFAEUXM/miui-blockota-cepheus_eea_global-V11.0.6.0.QFAEUXM-V11.0.7.0.QFAEUXM-e2d7e345cc-10.0.zip

A nie jest tak, że to jeszcze nie przetestowana wersja i będą jeszcze poprawki?

Wątpliwe skoro puścili w OTA na kanale stable. Jak dotąd nie było reuploadów a przynajmniej ja nie zarejestrowałem.

Ponoć działa póki aparat jest w pamięci telefonu. Po wyczyszczeniu problem powróci. Tak słyszałem
Masz rację. Po powrocie na Polski po zamknięciu appki Aparat i po ponownym uruchomieniu wybranie zakładki Pro wywala aparat.

Dzisiaj asystent zaczął mi czytać wiadomości podczas jazdy samochodem w języku angielskim. A może nie angielskim, ale wiadomości po polsku próbował czytać po angielsku. Co ten google ma w głowie to nie wiem ;/

1 godzinę temu, Bartos napisał:

Może to problem google? Nie dasz rady na sztywno ustawić języka PL?

Wszędzie w asystencie mam polski. Sam asystent gada męskim głosem po polsku jak nie rozumie co do niego mówię, albo pytam o pogodę, a powiadomienia zaczął czytać damskim głosem po angielsku

Przywrócili działający tryb pro w aparacie?