Skocz do zawartości

Update software Global/EEA


ernet

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 25.04.2021 o 21:47, pkonrad napisał:

Sorry, jestem tu nowy i nie ogarniam jeszcze tutejszych wpisów. Te pliki to oryginalne ROMy czy mody MIUI Polska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mi 9 – Global Stable ROM

MIUI V12.5.1.0.RFAMIXM

Recovery ROM
https://bigota.d.miui.com/V12.5.1.0.RFAMIXM/miui_CEPHEUSGlobal_V12.5.1.0.RFAMIXM_54d23f235e_11.0.zip

*Mi Pilot release.

Changelog:

[system]
New: Response to gestures is now instant.
New: With 20 times more rendering power, there are now few limits to what you can see on your screen.
New: With custom device model adjustments, any phone becomes faster after the upgrade.
Optimization: MIUI became lighter, faster, and more durable.
Updated Android Security Patch to May 2021. Increased system security.
Stable MIUI based on Android 11
[Notes]
New: Dynamic layouts bring the typography in Notes to a new level.
New: Compose mind maps with complex structures.
New: New tools for doodling and sketching.
New: Press and hold a sketch to adjust the strokes automatically.
New: A gesture shortcut now allows you to create notes, tasks, and excerpts anywhere.
New: Excerpts save text, URLs, and images to Notes in a few simple taps.
All-new Notes.
[Xiaomi Cloud]
New: Location info can be now reported automatically before the device is powered off

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża zmiana. Nie wiem jak u Was, ale u mnie OTA zatrzymało się na 12.0.4.0 i nic nowszego nie przyszło.
Sam system działa dobrze. Bugów nie widać, ale bateria szybko zjeżdża podczas korzystania z telefonu. Chwilę podziałam na 2 aplikacjach (lekkich np. przeglądarka internetowa i allegro), a telefon się nagrzewa, jakbym grał w wymagającą grę.

Wasze telefony też się nagrzewają?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 7.07.2021 o 17:54, pkonrad napisał:

Mi 9 - EEA Stable ROM

MIUI V12.5.1.0.RFAEUXM

*Mi Pilot Testers

Recovery ROM
https://bigota.d.miui.com/V12.5.1.0.RFAEUXM/miui_CEPHEUSEEAGlobal_V12.5.1.0.RFAEUXM_64d22ba46c_11.0.zip

Nie idzie niestety, nie wiem co to za komunikat.

Screenshot_2021-07-10-21-36-29-162_com.android.updater.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie idzie niestety, nie wiem co to za komunikat.


Zapomniałem że ten ROM na tą chwilę jest "Mi Pilot Tester only", więc jeśli nie jesteś zapisany do programu Mi Pilot, to przez systemowy updater nie zainstalujesz go. Trzeba poczekać aż będzie udostępniony dla szerszego grona.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się miui 12.5.1 oficjalnie EEA i nikt nic nie pisze.
 Nie mogę znaleźć kilku rzeczy np. animacja odcisku palca - znikła, brakuje zapowiadanych nowych ustawień prywatności. Znikła możliwość ustawienia harmonogramu dla tryby cichego (można tylko ustawić tryb nie przeszkadzać - dostępny jest jeden harmonogram wcześniej było można ustawić więcej). Ubija mi apke zegara googla przez co dziś zaspałem do pracy. Żałuję, że zrobiłem tą aktualizacje.

A u Was jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Pablos.ty napisał:

Pojawił się miui 12.5.1 oficjalnie EEA i nikt nic nie pisze.
 Nie mogę znaleźć kilku rzeczy np. animacja odcisku palca - znikła, brakuje zapowiadanych nowych ustawień prywatności. Znikła możliwość ustawienia harmonogramu dla tryby cichego (można tylko ustawić tryb nie przeszkadzać - dostępny jest jeden harmonogram wcześniej było można ustawić więcej). Ubija mi apke zegara googla przez co dziś zaspałem do pracy. Żałuję, że zrobiłem tą aktualizacje.

A u Was jak?

A można prosić link albo źródło? Bo ja nie widzę wersji 12.5 EEA na Stable. Owszem jest jedna ale na czystym Global, a wersja 12.5 EEA jest ale na Stable Beta. 

https://c.mi.com/oc/miuidownload/detail?device=1700361

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak, OTA dla 12.0.4.0 z jakiegoś powodu nie istnieje. Możesz albo zainstalować V12.5.1.0.RFAMIXM ręcznie z linków w temacie, albo wgrać V12.0.5.0.QFAMIXM - https://bigota.d.miui.com/V12.0.5.0.QFAMIXM/miui_CEPHEUSGlobal_V12.0.5.0.QFAMIXM_392199c570_10.0.zip i po tym już powinno chwycić aktualizację do 11-stki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, niezmierny napisał:

Ale czy warto? Jakoś nie widzę pozytywnych opinii o nowym wydaniu.
Może się ktoś podzielić wrażeniami?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Choćby nowa wersja android 11 zamiast 10 i nowsze poprawki zabezpieczeń. Wydaje mi się że też lepsze zarządzanie czasem pracy na baterii i mniejsze zużycie procesora/ pamięci. Czyli nie pozostaje mi nic innego jak ręczna instalacja 12.0.5 i potem OTA do 12.5.1 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie warto. Po aktualizacji telefon stracił na responsywności i znacznie pogorszyło się zarządzanie ramem. Dodatkowo messenger praktycznie przestał działać. Ogólnie to aktualizacja do android 11 i miui 12.5 mocno mnie motywuje do zmiany telefonu.

18 godzin temu, niezmierny napisał:

Ale czy warto? Jakoś nie widzę pozytywnych opinii o nowym wydaniu.
Może się ktoś podzielić wrażeniami?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie warto. Po aktualizacji telefon stracił na responsywności i znacznie pogorszyło się zarządzanie ramem. Dodatkowo messenger praktycznie przestał działać. Ogólnie to aktualizacja do android 11 i miui 12.5 mocno mnie motywuje do zmiany telefonu.
 
Dzięki za recenzję, ale już za późno. Wczoraj wieczorem zaktualizowałem i nawet szybko działa. Bateria trzyma lepiej. Messengera nie mam, więc nie wiem czy działa.
RAM jest gdzieś w połowie zajęty.
Niby wszystko ok i na plus. Pożyjemy zobaczymy.

@Sergiej - zanim zmienisz telefon, zrób pełny reset i wygraj wszystko od nowa. Często po aktualizacjach robią się śmieci i telefon działa gorzej. U mnie tak było i też zastanawiałem się nad zmianą.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2021 o 10:38, Sergiej napisał:

Zdecydowanie nie warto. Po aktualizacji telefon stracił na responsywności i znacznie pogorszyło się zarządzanie ramem. Dodatkowo messenger praktycznie przestał działać. Ogólnie to aktualizacja do android 11 i miui 12.5 mocno mnie motywuje do zmiany telefonu.

 

U mnie Messanger działa normalnie.

Edytowane przez Soplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jak u was wygląda sprawa z winevide ??? u mnie po aktualizacji do androida 11 zmieniło się z L1 do L3 ( odczytane w drm info ) co za tym idzie netflix i amazon prime odtwarza w jakości SD. Czy jest jakiś fix na to ???
Możesz wgrać rozojowy rom xiaomi.eu 21.6.2 lub nowszy i przywrócić klucz Widevine L1. Xiaomi dodało w nich taką opcję.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Ja mam L3, Netflix działa normalnie.
Ale nie odtworzysz filmów w HD.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...