Skocz do zawartości

Update software Global/EEA


ernet

Rekomendowane odpowiedzi

Aplikacja Zdrowie jest jakoś ukryta. 
Belka jest normalna. Zauważyłem że na wersji EEA bateria szybciej spada niz na wersji MI
Ciekawe czy coś z tym zrobią w kolejnym updejcie Chyba że to celowe aby kupić kolejny telefon..

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od miui 11 jest ukryta, nie wiem czemu, może ma tylko w tle coś tam liczyć ? możesz ją próbować zaktualizować i może pokaże się jako normalna apka. 
 
Chodziło mi o baterie.. Coraz bardziej zastanawiam się czy nie zainstalować miui polska

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam bezpośredniego porównania global/EEA, ale będąc na EEA nie narzekam na baterię. Trzyma mniej-więcej tak samo, choć w szczegółach nie powiem, bo przez ten bug statystyki baterii która ścina początek po 21 h, to zbyt precyzyjnie nie określę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno coś poprawia w kolejnym Update. Wersja chińska ma już kolejny Update więc Global też powinien dostać. 

Zresztą tak samo było z MIUI10 i 11, każdy narzekał na baterie i chciał wracać do wersji poprzedniej. 

Co do Miuipolska, ja jestem ostrożny, ROM fajny, bateria dobrze trzyma, ale w moim telefonie powiadomienia działały jak chciały, a przeważnie w ogóle, dlatego jestem na razie na Global. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to właśnie bywa z MIUIPolska - niby fajny rom, wcześniej są nowości, no ale - gonią za numerkami zamiast skupić się na usuwaniu bugów. A w większości przypadków nawet nie przyjmują bugraportów w imię zasady, że jak bug jest też na China Beta to są usprawiedliwieni. Także jak chcesz potestować nowości to polecam, ogólnie da się używać. Ale jako rom do codziennego użytku to już trochę mniej, może Ci cierpliwości braknąć.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karls napisał:

A w większości przypadków nawet nie przyjmują bugraportów w imię zasady, że jak bug jest też na China Beta to są usprawiedliwieni.

Bo rozumiem, że wszystko jesteśmy w stanie naprawić? Jesteś w dużym błędzie.

+ patche robią jedna-dwie osoby, nie dziesięć czy dwadzieścia, więc nie ma szans, żeby wszystko sprawdzić i naprawić...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Orjon napisał:

patche robią jedna-dwie osoby, nie dziesięć czy dwadzieścia, więc nie ma szans, żeby wszystko sprawdzić i naprawić...

To po co wypuszczacie nową wersję co tydzień skoro przyznajecie że jest masa błędów bo nie ma komu testować? Może lepiej co dwa ale stabilniej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwisz się? Skoro po niektórych wersjach system był tak niestabilny że trzeba było się cofać? To nie czasy Redmi Note 2 i Mi3/4 gdzie nie było wersji Global i byliśmy skazani na Xiaomi.eu. 

Z drugiej strony doskonale rozumiem, że Xiaomi.eu ma błędy, bo jak ma ich nie mieć skoro Globalna wersja od producenta potrafi uwalić telefon albo spowodować że podstawowa funkcjonalność jak rozmowy nie działa.

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że pewne wersje są niestabilne, ale to jest do cholery beta, tak? Jeśli ktoś nie spodziewał się, że będą bugi, to powinien był zostać na Globalu i w ogóle się Xiaomi.eu nie przejmować.

Nas jest w tym momencie 6-7 osób. Nie mamy szans sprawdzić każdej aplikacji, każdego telefonu, każdego przypadku (tak jak np. galeria na obecnym ROM-ie - mi na przykład nie wywala, tak jak nikomu w teamie, Xiaomi wydało fixa, ale już po fakcie, bo wydaliśmy ROM-y). Robimy to, co możemy, ale się nie rozdwoimy. Jeśli coś da się naprawić, to to robimy.

Czasami mam wrażenie, że niektorzy naprawdę nie wiedzą, na czym polega beta... I nie, nie dziwię się. Ale jednak ktoś to musi robić.

Edytowane przez Orjon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Orjon napisał:

Bo rozumiem, że wszystko jesteśmy w stanie naprawić? Jesteś w dużym błędzie.

+ patche robią jedna-dwie osoby, nie dziesięć czy dwadzieścia, więc nie ma szans, żeby wszystko sprawdzić i naprawić...

Nie, ja rozumiem, że nie wszystko da się zrobić na tym poziomie. Robicie to za darmo w wolnym czasie, więc nie ma co darowanemu koniowi w zęby zaglądać :wink:. Natomiast staram się osoby, które o to pytają uprzedzać jak to wygląda. Bo ja, swojego czasu wchodząc na MIUIPolska/Xiaomi.eu myślałem, że to jest przetłumaczona china beta + bugfixy. A tak na prawdę, poza odblokowaniem niektórych funkcji i drobnymi poprawkami (typu safetynet) to w zasadzie dzieli 90% bugów jakie są na zwykłej becie. Trzeba mieć świadomość czego oczekiwać. I nie jest to w żaden sposób atak na naszych dev-ów, nie chciałbym być tak zrozumiany. Jako rom do testowania nowości Xiaomi.eu to jest świetna sprawa. Zwykle bugi nie są krytyczne, a co najwyżej upierdliwe, także można się tym fajnie pobawić. Ale ciężko się też nie zgodzić z tym co napisał kolega @galakty, że w sytuacji kiedy Global i EEA są dobrze przetłumaczone i całkiem stabilne, to Xiaomi.eu jako taki "daily driver" traci mocno na atrakcyjności, bo często odstaje w kwestii odbugowania. Może faktycznie gdyby wydawać co drugi tydzień, przeskakując co drugą wersję china beta, dało by się lepiej przetestować rom - no ale nie wiemy jakie tam w ekipie panują procedury więc jest to raczej takie "głośne myślenie".

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym "dobrze przetłumaczone" to bym czasem polemizował ;p ale ok, jest z tym troszkę lepiej niż było kiedyś, tu się zgodzę. Dlatego jeśli ktoś nie chce używać xiaomi.eu, no to my do tego nie zmuszamy. Przecież nie decyduję za Was, czego macie używać ;)

Tak jak mówię, nas jest kilka osób. Sprawdzamy daily praktycznie codziennie od poniedziałku do czwartku. Jeśli coś widzimy, no to to zgłaszamy. Ale to też jest kwestia tego, że nie każdy korzysta z absolutnie wszystkiego, co jest na telefonie... więc siłą rzeczy nie widzimy wszystkiego. Dlatego wątpię, aby zmiana na cykl co dwa tygodnie cokolwiek tutaj przyniosła, skoro sprawdzać sprawdzamy praktycznie tak samo. Być może jakby więcej osób testowało u nas, to byłoby to jakoś lepiej rozwiązane, ale na razie z tego co się orientuję nowych testerów nie poszukujemy.

I OK, ja rozumiem to, że, no, nie zawsze to wszystko jest tak stabilne, jak mogłoby być, ale też na wiele rzeczy nie mamy wpływu. Na przykład odblokowanie przez Bluetooth innych urządzeń niż Xiaomi - to wina Xiaomi, że korzysta z własnych modyfikacji na BT które działają tylko z ich akcesoriami.

Trochę zaśmiecamy wątek, więc z mojej strony EOT.

Edytowane przez Orjon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej. Coś wiadomo czy i ew. kiedy zapowiada się jakiś update dla miui 12?

Generalnie soft przyspieszył, dołożył kilka fajnych ficzerów ale mam kilka bolączek..:

* Ładowanie bezprzewodowe jest nieużywalne (za wolno, a przy pracy GPS w samochodzie i tak schodzi niż się ładuje)

*Jasność automatyczna świruje jak zaraz po kupnie telefonu (potem to było naprawione, a teraz znowu skopane)

*Czasami gest powrotu się buguje, i aby działał jak zwykle trzeba zrobić reboot telefonu (sporadyczny bug, raz na 3tyg)

*Używam GPS, bt do opaski i samochodu, generalnie korzystam ze wszystkich możliwości telefonu i teraz ewidentnie bateria działa krócej. Dużo krócej. Pół dnia zabawy i od 100% schodzi do 20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.07.2020 o 20:56, Orjon napisał:

@Karls @mazok znalazłem rozwiązanie problemu z apką SMS. Nie wiedzieć czemu Xiaomi uzależniło wyświetlanie większej ilości wiadomości od tego, czy ROM obsługuje ich podział na wiadomości "zwykłe" i "reklamowe". Wyłączenie tego ograniczenia bezpośrednio w kodzie apki naprawia cały problem i można normalnie przewijać.

Działającą apkę podrzuciłem w poście o aktualizacji 20.6.18, ale na Globalu pewnie nie pójdzie bez podmiany w /system (o ile w ogóle).

@Orjon, jak wygląda sytuacja z tym bugiem krótkiej historii sms? Poprawili to w wersjach rozwojowych? Czy w kolejnym stable EEA/Global możemy się spodziewać że będzie OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam już siły do tego Xiaomi

- głośność rozmów raz taka raz siaka, ustawianie głośności rozmowy działa jak chce. Daje na minimum a dalej drze się na cały regulator by przy kolejnym połączeniu z tą samą osobą było ok.

- centrum akcji i guziki działają jak chca, często nie działają. Klikam na np. blokadę obracania widzę, że się kliklo bo jest animacja dotknięcia, ale nie załącza się. Klikam 5 kolejnych razy i sukces zaskoczyło.

- powiadomienia z funkcją pływających okien (nowość opisywana na różnych filmikach, których na to forum wrzucić nie można bo nie wolno dodawać nic z YT, Twittera itd bo jest firewall u mnie nie działa. Działała 5 minut, a faktycznie by mi się przydalo.

- kompas działa jak chce w jednej aplikacji północ jest na północy, w innej na południu... Nie mogę tej francy wykalibrowac.

- jasność ekranu szkoda strzelić już na to ryja.

- nie mam pojęcia co się stało z zasiegiem, ale jak kupiłem ten telefon to było wow, teraz często ma problemy z tym w miejscach gdzie było okej. Może to być wina operatora, albo nie łączy pasm jak kiedyś o ile łączyło kiedykolwiek.

- fajny jest ten pasek na dole ekranu, ale nie potrafi się wtopic w większość aplikacji jak to robi np na oneplusach tylko ucina ćwiartkę ekranu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartos @Karls @galaktyno chyba się poświęcę i zrobię to przez fastboota bo mam ochotę czasem rzucić telefonem o ścianę a ostatnie takie pomysły miałem z samsungiem note 1 I później z Lumia 1020...

@Karls no ucina np w Chrome pół centymetra ekranu. Na screenie to tak nie widać. Można to gestem wywoływać. Mniej wygodne, ale w układzie poziomym telefonu często mi to asystenta google odpala jak mazne tam palcem jakoś niefortunnie

Screenshot_2020-07-25-21-06-12-404_com.android.chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcę wrócić z xiaomi.eu 12.0.3 do 12.0.1 EEA to mogę to zrobić zwyczajnie spod TWRP czy raczej tylko przez MiFlash? Jeżeli można przez TWRP, to po instalacji ono zostaje czy zostanie zamienione na stockowe recovery? Co powinienem zaznaczyć w TWRP do czyszczenia przed instalacją 12.0.1? I ostatnie pytanie. Zależy mi na Magisk. W xiaomi.eu działa prawidłowo. Czy w 12.0.1 EEA również?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz i tak i tak, tylko przez TWRP będziesz potrzebował pełnej paczki z romem, nie OTA. TWRP zostanie, powinieneś zrobić factory reset (wpie data, dalvik, cache). Sformatowanie /system też nie powinno zaszkodzić. Tylko drobna uwaga - nie wiem jak jest na Mi9 bo akurat na tym modelu nie używałem TWRP, ale może być potrzebne wgranie paczki typu "no-verity-opt-encrypt" bo może system się położyć na weryfikacji, przez otwarty BL. Co do Magisk, to niech napisze ktoś kto używa, w teorii powinien działać, ale jak jest na prawdę to nie wiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed pierwszym uruchomieniem  romu musisz wejść w recovery i zainstalować magisk, wtedy recovery nie zostanie zastąpiony. To jeśli instalujesz z recovery. 

Ogólnie to polecam przez miflash instalować wz opcja clean all. Masz pewność że wszystko zadziała. Magisk działa bez problemu, jedynie na EEA, występuje cts profile false. Na wersji global MI cts przechodzi weryfikację. 

W obu przypadkach jak masz odblokowany bootloader, w sklepie Play urządzenie zostanie wykryte jako niecertyfikowane. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, jak używałem TWRP to zawsze z Magiskiem, może być tak, że bez niego się nadpisze systemowe.

A co do CTS profile i certyfikacji to stare tricki już nie działają? Na pierwszy był dodatkowy moduł do dogrania, a co do drugiego to trzeba było dodać sklep google do MagiskHide + ewentualnie przepakować Magiska z losową nazwą pakietu. Może być też potrzebne wyczyszczenie danych sklepu, bo może sobie zapamiętać brak certyfikacji. Oczywiście certyfikacja zadziała tylko jeśli profile CST uda się naprawić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...