Skocz do zawartości

Update software Global/EEA


ernet

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Karls napisał:

Miuipolska przerabiałem na poprzednim telefonie. Global\EEA o niebo lepszy, nie trzeba się co tydzień martwić tym razem zrąbią.

Trochę przesadzasz. MiPol też możesz wgrać stable. Zarówno tygodniówka jak i stabilny wychodzą na chińskiej bazie. Nikt nie każe wgrywać tygodniówki i robić za testera. Ja poprzestałem na stabilnych już dawno temu, na rn5p. I obecnie też stabilne tylko. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karls @mazok znalazłem rozwiązanie problemu z apką SMS. Nie wiedzieć czemu Xiaomi uzależniło wyświetlanie większej ilości wiadomości od tego, czy ROM obsługuje ich podział na wiadomości "zwykłe" i "reklamowe". Wyłączenie tego ograniczenia bezpośrednio w kodzie apki naprawia cały problem i można normalnie przewijać.

Działającą apkę podrzuciłem w poście o aktualizacji 20.6.18, ale na Globalu pewnie nie pójdzie bez podmiany w /system (o ile w ogóle).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, frrancuz napisał:

Trochę przesadzasz. MiPol też możesz wgrać stable. Zarówno tygodniówka jak i stabilny wychodzą na chińskiej bazie. Nikt nie każe wgrywać tygodniówki i robić za testera. Ja poprzestałem na stabilnych już dawno temu, na rn5p. I obecnie też stabilne tylko. 

Stable też przerabiałem i nie było wiele lepiej. Wyglądało, jakby po prostu brali najmniej zbugowaną betę z danego miesiąca i wrzucali jako stable. Nadal pod względem ilości bugów przebijało to Global. Tak było przynajmniej dla Mi5, na Mi Mix 2 ani na Mi 9 nie odważyłem się już eksperymentować.

Edytowane przez Karls
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast po aktualce zauważyłem dużo dużo wolniejsze ładowanie indukcyjne na poprzedniej ładowarce z 50 do 100% w niecałą godzinę  - po aktualce grubo ponad 2h.Bateria natomiast według mnie bez zmian może nawet na mały plus dużo zalezy od tej nowej tapety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wyczyścisz dane to tak, zwykle się da. Bez wipe to albo wpadnie w bootloop, albo się uruchomi ale będzie sypało FC aplikacji systemowych więc prędzej czy później i tak skończy się z wipe. Szansa, że przejdzie całkiem bez błędów jest moim zdaniem niewielka.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast po aktualce zauważyłem dużo dużo wolniejsze ładowanie indukcyjne na poprzedniej ładowarce z 50 do 100% w niecałą godzinę  - po aktualce grubo ponad 2h.Bateria natomiast według mnie bez zmian może nawet na mały plus dużo zalezy od tej nowej tapety.
Potwierdzam. Na moim Mi9 ładowanie indukcyjne jest o połowę wolniejsze.

Poza tym, telefon się nagrzewa. Wcześniej musiałem go mocno katować, aby poczuć, że się nagrzał. Teraz wystarczy przeglądać strony internetowe, a podczas rozmów, mocno grzeje w ucho.

Także, jeśli jest sposób na powrót do miui11, to proszę o wskazówki:
- skąd pobrać plik
- jak zainstalować bez odblokowywania bootloadera

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to u mnie ładuje normalnie (ładowarka 20W xiaomi ta biała z wentylatorem), ale wczoraj myślałem, że rzucę dziadem o ścianę jak mi zaczął migać jasnością ekranu od prawie 0 do połowy mocy. Musiałem automat wyłączyć bo po prostu nie szło. Tak jakby nie umiał się ustabilizować na 1/4 natężenia i migał od 0 do 1/2

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie u mnie czujnik światła działa bez zarzutu.
Zrobiłem format, ale wszystkie ustawienia się same przywróciły.
Może zrobić reset i nic nie przywracać.... Każdy ma inne objawy. Coś może być na rzeczy.

U mnie na przykład od miui11 nie ma w ustawieniach opcji trybu kieszonkowego. Tego mi bardziej brakuje niż szybkiego ładowania.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, galakty napisał:

Auto jasność obecnie po prostu nie działa w pomieszczeniach. Godzina 9, rolety zasłonięte bo upał ale jest jasno, Mi 9 co robi? Dyskotekę. Fajny tryb, ale wolałbym go włączać ręcznie.

Jak robiłeś update przez OTA lub z pliku OTA, to ściągnij jeszcze raz ręcznie pełny plik (Recovery) z ROMeme i wrzuć przez systemowy updater. Jest szansa, że problem ustąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem region na Niemcy i po chwili znalazło aktualizację.

Jednak mam kilka wątpliwości co do baterii.

Po pierwsze, nic nie robiłem i przez kilka godzin zeszło 10%, SoT wyniósł całe 2 min.

Po 2 w statystykach baterii pokazuje, że zużył 3% baterii mimo, że na ss widać spadek z poziomu 100%>90%.

Po 3 ciągłe szukanie sygnału, nie mieszkam w lesie...

Aktualnie, 26min SoT i 80% baterii.

Wyłączyłem wszystkie opcje tj. GPS, synchronizacja, NFC, lokalizacja Google, AoD, a i tak jest słabo.

Wiecie może jak te super tapety wpływają na spadek baterii?

Fajne są, ale jak mam 3 razy dziennie tel ładować

Poza tym miernik pokazał mi 932mAh podczas ładowania z 20>80%, ale nie nie wiem czy radzi sobie z QC.

a8468e6d5632e3df85dad97084f716d5.jpg 2db3b40958284820864db9019bd900da.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć że nie jestem jedyny z problemem czujnika oświetlenia.. Jeśli ktoś z Was się upora z tym problemem, to mam nadzieję że się podzieli co i jak bo nie da się uzywać automatu na chwilę obecną, te same objawy - jedna wielka dyskoteka w pomieszczeniu.

Edytowane przez eNse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Croul Czytam wszystkie, dziwne aby tapeta aż tak wpływała na tel.
Szczególnie, że na MIUI11 przez noc spadek wynosił 5%, a teraz jest to 2%.
Fajnie, że dodali tryb nocny oraz tryb koncentracji.
A tak btw zauważył ktoś u siebie aplikację Zdrowie? Jest ona zainstalowana, ale nigdzie nie mogę jej znaleźć.
Zauważyłem też, że belka w trybie ciemnym w niektórych aplikacjach, grach jest niewidoczna. Ciemna czcionka na ciemnym tle, po jakimś czasie czcionka zmienia się na białą.5cfe4376d43c71d16fcb3b4c9e446bfd.jpg

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Bartos napisał:

To są chyba tzw. pływające okna. W ostatnich aplikacjach możesz sobie wybrać apki które będą odpalane w tle. 

To wiem jak zrobić, ale przy przychodzącym powiadomieniu była kreska pod nim jak na zdjęciu i wtedy można było robić cuda. Ustawienia/specjalne funkcje

Można sobie pocwiczyc jak to ma działać, ale działało u mnie tylko przez chwilę przy powiadomieniach 

Screenshot_2020-07-09-21-16-29-153_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie u siebie tą aplikację Zdrowie? Póki co nikt nie odpisał, a podobno sporo nowych rzeczy w niej dodali.
Jak u was wygląda belka przy czarnym motywie, o tym problemie pisałem w poprzednim komentarzu.
Podobno te super tapety są odpowiedzialne za wysoki drenaż baterii, a więc ustawiłem czarne tło jako tapetę. Bateria nadal znika w oczach, max co jestem w stanie osiągnąć na tej wersji to 3h SoT.
Poza tym tel czasami się nagrzewa, co wcześniej nie miało miejsca.
Wiadomo coś o jakichś z poprawkach tej wersji?

2d5ea3fc32b2410f9d594313ffb769c2.jpg 

a3f8613feacd6b42ef937990d7d27701.jpg 72473fdcc06e8950d61bee1799afb548.jpg

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...