Skocz do zawartości

Update software Global/EEA


ernet

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Ja mam szybkie pytanie odnośnie MIUI 12.

Obecnie posiadam telefon MI 9 , MIUI 11.0.6.0 Global Stabilna. Nie mogę zaktualizować telefonu do wersji 12 ponieważ otrzymuję powiadomienie, ze brak dostępnych aktualizacji.

Jak to jest z tymi aktualizacjami i kiedy będę mógł ja zainstalować z poziomu telefonu?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,
Ja mam szybkie pytanie odnośnie MIUI 12.
Obecnie posiadam telefon MI 9 , MIUI 11.0.6.0 Global Stabilna. Nie mogę zaktualizować telefonu do wersji 12 ponieważ otrzymuję powiadomienie, ze brak dostępnych aktualizacji.
Jak to jest z tymi aktualizacjami i kiedy będę mógł ja zainstalować z poziomu telefonu?
pozdrawiam
Zmień region na Niemcy. Mi pomogło

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elkomendante

Stronę wcześniej masz linki. Pobierz. Wrzuć bezpośrednio do pamięci telefonu. W aktualizacji wybierz z paczki. Już. Skoro tak ci zależy, to zrób sobie sam a nie czekaj. 

4 minuty temu, Bartos napisał:

wersja fastboot pod MiFlash

Nigdy tak nie aktualizowalem. To czyści telefon? Czy zostają dane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz do wyboru trzy opcje, 

- save user data - zachować dane

- clean all -  z czyszczeniem telefonu z danych

- clean all and lock -  zablokowanie bootloadera i czyszczenie danych jeśli masz odblokowany BL.

 

Ja ogólnie zawsze jak instaluje przez miflash to czyszczę dane. Instaluje na czysto. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem znam. Takie urządzenie https://allegro.pl/oferta/miernik-tester-usb-woltomierz-4-30v-amperomierz-5a-9111600505 które kosztuje grosze a pomiar masz miarodajny. 

Mam taki miernik, ale nie wiem czy obsługuje szybkie ładowanie. Później wrzucę zdjęcie co pokazał.

https://a.aliexpress.com/_dYt8vjU

 

Edit:

Tak jak myślałem, z pomiaru wynika iż naładowało się 893mAh, trochę mało jak na ładowanie od 20-80%.

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

83954314a25836d4d322e9c02779b6ea.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem. Rozwijanie górnej belki to jakiś rak, ciężko się będzie przyzwyczaić... Poza tym bateria dno, ale dopiero pierwszy dzień więc zobaczymy (tak czy siak dawno 2h SoT nie miałem po LTE, brawo). 
No to u mnie podobnie. Po LTE max 2.5h SOT. Kiepsko troszke. Tez sie zastanawiam czy gwarancja bo to uwzglednila.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, zmiana regionu na Niemcy i EEA OTA od razu. 

 

2 problemy: 

Ktoś wie jak wyłączyć rozwijanie asystenta Googla przy ekranie pełnoekranowym z prawego/lewego narożnika? Nie rozumiem tej funkcji, czasami odpalam asystenta zamiast wyjść do pulpitu, nie po to był chyba wstawiony dedykowany przycisk?

2: ciągle znika mi ikonka tylko i wyłącznie YouTube z ekranu głównego (poco lanucher), jak dodam jak z powrotem to po pewnym czasie pojawia się kolejna na drugiej stronie... Tak było jeszcze przed miui12 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, grzegorz_szelago napisał:

No to u mnie podobnie. Po LTE max 2.5h SOT. Kiepsko troszke. Tez sie zastanawiam czy gwarancja bo to uwzglednila.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

To nie kwestia baterii tylko softu, na MIUI11 miałem lepsze wyniki, zobaczymy. Może uśmiercają Mi9 żeby się przesiąść na Mi10, problem w tym że kolejnym telefonem nie będzie Xiaomi u mnie :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karls napisał:

2h SOT? To nieźle rozjechaną baterię musisz już mieć. Próbowałeś na gwarancję oddać?

Nie jest rozjechana, na MIUI11 miałem po LTE 4-5h, po WiFi udawało mi się 7-8h dobijać. Wgrałem MIUI12 i nagle doładowywać muszę, zresztą nie tylko ja mam ten problem. Nigdy wcześniej po aktualizacji Global nie było takich wyników, więc wątpię że ułożenie się softu pomoże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt udana ta aktualizacja. Niewyświetlanie pełnej historii wiadomości sms dla konkretnego kontaktu, kulejąca autojasność, skopany tryb ciemny w niektórych aplikacjach oraz w ustawieniach systemu. Do tego co jakiś czas resetują mi się uprawnienia Nova Prime. Mam nadzieję, że kolejna aktualizacja poprawi te błędy.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, skay77 napisał:

Po UJ siedzieć na eea i martwisz się o gwarę hmm siedzę na miui od portów od 2014: i były lepsze niż teraz na 12

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
 

Miuipolska przerabiałem na poprzednim telefonie. Global\EEA o niebo lepszy, nie trzeba się co tydzień martwić tym razem zrąbią.

Edytowane przez Karls
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, eNse napisał:

U mnie auto-jasność działa, ale w ciemniejszym pomieszczeniu wariuje do tego stopnia że samo ściemnia-rozjaśnia cały czas ekran mimo braku różnicy w oświetleniu.

Dokładnie to samo, już kiedyś na Mi9 to miałem, naprawili i wróciło. Jak w Lidlu, co aktualizację coś nowego (tylko zazwyczaj nowe są błędy :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...