Skocz do zawartości

Update software Global/EEA


ernet

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

@gasie @FromWP @Soplus Ja na swoim redmi note 8 Miui EU PL zauważyłem że Volte i Wifi calling działa tylko po aktualizacji systemu przez chwilę, dokładnie nie wiem ile, ale przypuszczam że z początkiem nowego miesiąca wyłącza się , domniemam tylko że może być to powiązane z poprawkami bezpieczeństwa np. jak są z 1.03.2020 to Volte przestaje działać z dniem 1.04.2020 i po aktualizacji jak są aktualne poprawki to zaczyna działać ... ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.04.2020 o 12:10, gawllo napisał:

@gasie @FromWP @Soplus Ja na swoim redmi note 8 Miui EU PL zauważyłem że Volte i Wifi calling działa tylko po aktualizacji systemu przez chwilę, dokładnie nie wiem ile, ale przypuszczam że z początkiem nowego miesiąca wyłącza się , domniemam tylko że może być to powiązane z poprawkami bezpieczeństwa np. jak są z 1.03.2020 to Volte przestaje działać z dniem 1.04.2020 i po aktualizacji jak są aktualne poprawki to zaczyna działać ... ???

U mnie po aktualizacji do EEA Stable ROM - MIUI V11.0.9.0.QFAEUXM Volte i Wifi calling działa dalej. Poprawki bezpieczeństwa z kwietnia niczego nie zepsuły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi ale po aktualizacji Google Pay krzyczy, że telefon nie spełnia wymagań oprogramowania. Spotkał się ktoś z taką sytuacją? Dodam, że bootloader mam zablokowany i oczywiście roota nie posiadam.

99ba6f34a02d51b91ce3f4361e88dad7.jpgcd67e0daf60d78a2ea72f12db8683001.jpg

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez emarcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi po aktualizacji przed chwilą google pay wyświetlił komunikat że telefon nie obsługuje płatności zbliżeniowych: "twój telefon nie spełnia wymagań programowych" ktoś wie o co chodzi ?

Edit: kolega wyżej mnie uprzedził ;-)

Edytowane przez juzosek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GooglePay jak zwykle żyje swoim życiem... równie dobrze mogło się coś sypnąć podczas aktualizacji i fingerprint telefonu mu się nie zgadza, ciężko powiedzieć.

W każdym razie jeśli wasz bank tylko na to pozwala, to polecam unikać GPay, oszczędzicie sobie właśnie takich niespodzianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli aktualizacja aplikacji jest w stanie to naprawić. GPay niestety traktuje użytkownika jako osobę która nie możne sama decydować o sobie - najmniejsza nieścisłość w systemie, powodująca, że nie przechodzi sprawdzania spójności albo fingerprint nie przechodzi i już nie zapłacisz. Więc jeśli przy aktualizacji taki minimalny błąd zaszedł, to może być, że tylko czysta instalacja zostaje. No ale w sumie to teraz nie wiemy, możecie po prostu poczekać i liczyć, że to tylko problem apki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Hide oszukuje mechanizmy sprawdzania, to nie ma się co dziwić, że działa ;). Czyli wiele wskazuje, że to nie wina aplikacji, jeśli na tej samej wersji GPay tam chodzi, a na Mi9 nie. Choć sprawdziłem teraz na innej aplikacji, która wymaga SafetyNet i działa normalnie. Więc albo u mnie błąd nie wystąpił albo to coś bardziej złożonego. Akurat z GPay nie korzystam, więc tego konkretnie nie sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Karls napisał:
Bo Hide oszukuje mechanizmy sprawdzania, to nie ma się co dziwić, że działa

Tyle to wiem ale spróbuj oszukać przez Magisk Hide aplikacje... McDonalda :-)

 

A co do SafetyNet to u mnie także przychodzi i co z tego skoro GP krzyczy? Sprawdzę później przy płatności w sklepie jak to będzie ;)

13fed0c38efb8e71d3da2d24fd6c3030.jpg

 

 

Edytowane przez emarcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam co stwierdził kolega @juzosek z tym, że ja nie odistalowywałem tylko wyczyściłem dane GP (wszystkie dane). Po ponownym uruchomieniu GP karty przypisane wcześniej o dziwo pozostały. Póki co GP nie krzyczy o niespełnieniu wymagań przez telefon.

Edytowane przez emarcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odinstalowalem i zainstalowałem ponownie google pay i na razie błąd zniknął i gpay twierdzi że już można płacić zbliżeniowo
Niestety ale u mnie pomimo, że GP nie krzyczy o niespełnieniu przez telefon wymagań, płatności nie przechodzą

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...