Skocz do zawartości

Update software Global/EEA


ernet

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 16.03.2020 o 21:10, Gone napisał:

Nie wiem co się wydarzyło, ale po aktualizacji zresetowało mi uprawnienia dla każdej aplikacji. Od tego czasu mam problem z apkami, które korzystają z aparatu - messenger, Instagram czy inny hangouts. Otóż, mimo, że uprawnienia nadałem ponownie, i wykonywać zdjęcia się da, to jak już zrobi te zdjęcie zaczyna się zwiecha na 10-15sekund zanim je wyśle do rozmowy czy do postu itp. Za każdym razem pierw zdąży wyskoczyć okno, że aplikacja nie odpowiada i trzy opcje - ok, czekaj i zgłoś. Jak dam czekaj to po chwili wraca do żywych i wysyła/dodaje wykonane zdjęcie. 

 

Ktoś coś? 

Też mam ten problem, restart nic nie daje,czyszczenie aplikacji :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, galakty napisał:

Pamietam że był czas gdzie po odblokowaniu BL na Globalu trzeba było grzebać w systemie, żeby płatności zaskoczyły. Na xiaomi.eu masz to w standardzie. 

Ale po co otwierać BL skoro i tak masz zamiar zostać na Globalu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reset wszystkich uprawnień to wina wyłączania optymalizacji miui. Mój błąd. 

Nie jest to jednak powód dlaczego nie działają wysyłania zdjęć czy nagrań przez aplikacje od Facebooka (messenger, Instagram itp) . Z tego co czytam to przypadek - winna strona to nie miui tylko sam fb. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mariusz.ur napisał:

Masz błędy po aktualizacji lub błędy w miui dla twojego telefonu. Aplikacja Messenger działa dobrze.

Nie działa dobrze. Od dobrych kilku dni nie idzie nic udostępnić na Messengerze. Właśnie dostałem aktualizację i nic nie poprawili. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej błąd MIUI to nie jest skoro tylko w tych wybranych aplikacjach coś nie działa. Akurat ani z Messengera ani Insta nie korzystam ale w aplikacjach typu Discord/WhatsApp można normalnie zrobić zdjęcie i je załączyć. Także albo jest to bug tych konkretnych aplikacji, albo po aktualizacji systemu coś się posypało koledze na tym konkretnym urządzeniu, i wtedy reinstall powinien załatwić sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem występuje m.in. w Mi5s, Mi Mix 2s (wszystko global), a także na BlackBerry Keyone. Nadal twierdzisz, że to MIUI jak jeszcze jakiś tydzień temu było wszystko ok, a w tym czasie nie dostałem żadnej aktualizacji systemu?

Dobra działa. Ogarnęli. Chociaż pisząc post wyżej, po godzinie 24, to jeszcze nie działało, więc wychodzi na to że nie był to błąd systemu. Wreszcie idzie normalnie używać Messengera. 

Edytowane przez Szaju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może ktoś sprawdzić jak na najnowszym firmware działa wam extra turbo szybkie ładowanie bateri?

tel z plusa wersja 1.0.8.0   i kibel szybkie expresowe ładowanie które działało prawie rok działa tylko gdy wyłączyć telefon... ładuje, nie ładuje i tak w koło, działa szybsze ładowanie na innej ładowarce i normalne też z problemami, na ileś podłączeń czasami ładuje 1% bateri w 30 minut :D

 

Używam ładowarki z moto g7 plus nigdy nie było problemów i teraz takie coś... Przywracanie do fabryki nie pomaga, poprawnie ładuje tylko przy wyłączonym telefonie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Bartos napisał:

Turbo charger działa u mnie na indukcji i kablu.

Ale normalnie masz przy ładowaniu dwie błyskawice koło bateri?  Bo to słabsze turbo z jedną błyskawicą normalnie działa.

Raczej nic spalone nie jest, wszak stało się to zaraz po update, po włączeniu od razu przestało funkcjonować. działa tylko na wyłaczonym telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak myślisz, że to wina updatu to zrób downgrade na próbę do wersji na jakiej wiesz, że działało i wykluczysz/potwierdzisz. U mnie działa tak jak działało, dwie błyskawice, 40 min i naładowane (zwykle nie rozładowuje do końca tylko tak powiedzmy przy 30% podpinam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem, że nie powinno się schodzić ani poniżej tych 20, ani doładowywać do maksimum. Czyli taka praca w przedziale 30-80% była by najzdrowsza. A, że nie chce mi się pilnować telefonu jak jest na ładowarce, to po prostu staram się nie rozładowywać za bardzo. Co w sumie nie jest trudne bo Mi9 przyzwoicie trzyma na baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko wspomnę, że poprawki bezpieczeństwa mamy z 1-01-2020. Troszkę słabo.. Ostatnio też coś czytałem, że pracują nad MIUI12 i 11 będą lekko mówiąc zaniedbywać. Jeszcze spoko bo telefon nie był jakoś przesadnie drogi, ale jeśli posiadacze Mi10 będą mieli podobne wsparcie to nie zazdroszczę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FromWP napisał:

W Mi 9 powinno zadziałać bez grzebania w tych przełącznikach. Tu przykład, przełączniki wyłączone, a VoLTE działa, jest ikona i usługa ims też pokazuje że działa.

No niestety. W życiu takiej ikony nie widziałem. Wszystkie usługi w ims mam niedostępne a ims niezarejestrowane. 

 

EDIT 

 

Jednak play nie włączył. Kolejna interwencja i jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...