Skocz do zawartości

Update software Global/EEA


ernet

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie to większość tych niby błędów co ludzie tu mają da się naprawić wgrywając soft od nowa, lub czyszcząc dane (wszystkie lub tylko wybranych aplikacji). Przykładowo ten czynnik linii papilarnych - wyczyszczenie danych "In-display fingerprint", dodanie palca od nowa i restart telefonu - i działa jak trzeba. Nawet jak jakiś bug się pojawia po aktualizacji to nie ma co od razu wieszać psów że "znowu zepsuli", bo większość to problemy spowodowane przez pozostałości i śmieci na telefonie a nie realny problem z romem.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 6 letnim tv też mi działa, ale na tv nowszym czy miboxie już nie. Zresztą są ze 2 tematy o tym w problemach i zdaje się tutaj  też ktoś o tym wspomin albo w dyskusji ogólnej też ktoś o to pytał. Fakt w dwóch tych tematach ja pisałem.

https://forum.xda-developers.com/Mi-9/help/official-miui-11-miracast-problem-t3997341/amp/

http://c.mi.com/thread-2528844-1-0.html

 

Wygrywałem ponownie aktualizacje, zresztą zawsze je wgrywam z pełnego pliku ręcznie. Ewentualnie może by pomogło wyczyszczenie telefonu i wgranie na czysto, ale mam za mało czasu na takie zabawy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką masz wersję Mi Box, mnie na 4k działa przesyłanie obrazu. I tu jeszcze trzeba rozróżnić ekran bezprzewodowy od casta. Mi Box nie jest wykrywany jako urządzenie wspierające Casta (ekran bezprzewodowy działa bez problemu), podczas gdy telewizory sąsiadów mi znajduje. Także zakładałbym, że raczej problem jest po stronie box i tego, że jest na androidzie TV 8.0. Ewentualnie tego, że MIUI 11 nie może się ze starym androidiem 8.0 dogadać, bo ktoś tam twierdził, że na MIUI 10 to ponoć działało, przynajmniej na niektórych modelach.

Edytowane przez Karls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z GooglePay od dłuższego czasu, raz działa, a raz nie. Bez sensu są takie płatności zbliżeniowe kiedy trzeba co chwilę karty szukać bo nie można zapłacić. Wie ktoś czy w mBanku jest możliwość płacenia NFC w inny sposób niż GooglePay? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, cocoz napisał:

czy w mBanku jest możliwość płacenia NFC w inny sposób niż GooglePay? 

Na pewno przez ich apkę da się BLIK-iem w sklepie zapłacić ale czy zbliżeniowo to już nie wiem - jakiś inteligent mógł to zrobić tak, że po prostu GooglePay Ci wywoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, cocoz napisał:

Ja mam problem z GooglePay od dłuższego czasu, raz działa, a raz nie. Bez sensu są takie płatności zbliżeniowe kiedy trzeba co chwilę karty szukać bo nie można zapłacić. Wie ktoś czy w mBanku jest możliwość płacenia NFC w inny sposób niż GooglePay? 

Używam mbanku od lat, NFC od lat, nigdy nie miałem problemu z płatnością. Oczywiście Global niegrzebany. Jeśli na globalu masz takie problemy, to dziwne. Jeśli masz xiaomi.eu, to normalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam EEA. Telefon kupiony w MiStore. Dawać na gwarancję? Jak sądzicie? Może coś źle robię przy terminalu? Ogólnie wystarczy przyłożyć wybudzony telefon czy jest jakaś inna procedura? Dzięki za podpowiedzi 

Wybudzony i odblokowany! na Andku 10, poprzednio wystarczało mi same wybudzenie.

Też mam EEA, używam od czerwca, nigdy żadnych problemów z GP i mBankiem. Raz się nie udało, ale wystarczy czytać co pisze terminal i telefon, właśnie wtedy dowiedziałem się że musi być jeszcze odblokowany.

 

P.S.

Też kupowałem w Mi Store.

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, cocoz napisał:

Ja mam EEA. Telefon kupiony w MiStore. Dawać na gwarancję? Jak sądzicie? Może coś źle robię przy terminalu? Ogólnie wystarczy przyłożyć wybudzony telefon czy jest jakaś inna procedura? Dzięki za podpowiedzi :)

Nie ma, powinno wystarczyć odblokowanie telefonu. Jedyne co możesz sprawdzić  w uprawnieniach aplikacji mBanku to zezwolenie na "wyświetlanie wyskakujących okien w tle" (ale to raczej przy używaniu blika potrzebne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię tu o Mi9, ogólnie GP po tym co czytam wydaje się wadliwy - na różnych telefonach ludzie na niego narzekają, więc chyba lepiej unikać jak jest taka opcja.
Skoro nie korzystasz, a tylko ci się wydaje to jaką wartość ma Twój wcześniejszy post?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bug po stronie aparatu. Kiedyś był na kilku betach, bo sam taki miałem - chodzi o przecinki i kropki. My używamy przecinków, apka wymusza kropki. Stąd FC. Na becie jest to już dawno naprawione, dziwne, że nie zweryfikowali tego na stable... Podmiana apki powinna zadziałać.
Tylko że aplikacji systemowej Aparat nie są da się odinstalować, a próba instalacji starszej wersji na nowszą skończy się niepowodzeniem, więc nie bardzo jest jak podmienić tą apkę na inną wersję, chyba że jest poprawiona nowsza wersja niż 3.0(3).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...