Skocz do zawartości

Update software Global/EEA


ernet

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, pytanie w zasadzie jest takie: czy u kogos z Was jest taki problem, że aplikacja aparatu uruchamia się dobre 5 sekund? A przy próbie wyjścia zawiesza telefon?

Pytanie kolejne przy założeniu że tak nie jest (a myślę, że nie) w jaki sposób sobie z tym poradzić? Próbowałem dojść do ładu i składu ale nie do końca mi się udaje. Na chwilę obecną chciałem zainstalować jeszcze raz ROM, ale mam problem już na etapie określenia co to jest co ja teraz mam. Bo mam ja MIUI Global 11.0.6 | Stabilna (jak c**j) 11.0.6.0(QFAEUXM). Ale ja nie wiem czy to jest GLOBAL. Jest tam zapis, że to jest „GLOBAL” ale ja im więcej czytam tym mniej wiem.

To teraz pytanie właściwe: Czy ja mogę sobie tak o wgrać ROM, czy muszę jakieś sztuczki robic? W ogóle to jakiś link do pewnej instrukcji (może być po angielsku, rusku) jak i link do pewnego ROMu (najlepiej tego właściwego, tego co ja chcę ale proszę mieć na uwadze, że ja nie do końca wiem czego chce).

Dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pkonrad

W międzyczasie to znalazłem. Tam jest pozycja "Panel powiadomień". Nie przyszło mi do głowy, że może chodzić o ikony.

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Ok, pytanie w zasadzie jest takie: czy u kogos z Was jest taki problem, że aplikacja aparatu uruchamia się dobre 5 sekund? A przy próbie wyjścia zawiesza telefon?
Pytanie kolejne przy założeniu że tak nie jest (a myślę, że nie) w jaki sposób sobie z tym poradzić? Próbowałem dojść do ładu i składu ale nie do końca mi się udaje. Na chwilę obecną chciałem zainstalować jeszcze raz ROM, ale mam problem już na etapie określenia co to jest co ja teraz mam. Bo mam ja MIUI Global 11.0.6 | Stabilna (jak c**j) 11.0.6.0(QFAEUXM). Ale ja nie wiem czy to jest GLOBAL. Jest tam zapis, że to jest „GLOBAL” ale ja im więcej czytam tym mniej wiem.
To teraz pytanie właściwe: Czy ja mogę sobie tak o wgrać ROM, czy muszę jakieś sztuczki robic? W ogóle to jakiś link do pewnej instrukcji (może być po angielsku, rusku) jak i link do pewnego ROMu (najlepiej tego właściwego, tego co ja chcę ale proszę mieć na uwadze, że ja nie do końca wiem czego chce).
Dzięki z góry
Mam Mi 9 od tygodnia i też byłem zdezorientowany jaką wersję mam a mam to samo co Ty. Jeśli dobrze wyczytałem to jest to wersja Global na Europę.
Spróbuj może "Pobierz najnowszy pakiet" - Aktualizacje -> 3 kropki.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź.

Próbowałem to zrobić, niestety wyskakuje komunikat:

"Nie można pobrać aktualizacji

Poczekaj minutę lub dwie i spróbuj ponownie" (w załączniku zrzut).

Dlatego postanowiłem już nie czekać tych minutek i wziąć sprawy w swoje łapska. Btw, również mam mi9 od tygodnia, więc taki dziwny trochę zbieg okoliczności. Jak rozumiem poprzez "mam to samo jak Ty" chodzi Ci o sprawy z aparatem?

Edit: Ok, teraz zrozumiałem - że masz ten sam ROM.

 

Screenshot_2019-12-07-19-17-34-070_com.android.updater.jpg

Edytowane przez Edgarko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Edgarko

Pobierz soft z pliku: https://bigota.d.miui.com/V11.0.6.0.QFAEUXM/miui_CEPHEUSEEAGlobal_V11.0.6.0.QFAEUXM_1647340073_10.0.zip

Kliknij kilka razy w kolorowe logo "11", aż odblokuje się możliwość instalacji ROMu z pliku. Potem kliknij trzy kropki u góry z prawej, wybierz opcję instalacji ROMu z pliku, wskaż miejsce gdzie pobrał się plik i ROM powinien się zreinstalować. Jak to nie pomoże, to zostaje factory reset.

Edytowane przez pkonrad
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cyferki z liczbą powiadomień na ikonach aplikacji działają Ci na Poco? U nie nie, z tego powodu wolę Miui launchera alpha.
A masz włączone "Pokazuj liczniki przy ikonach aplikacji"? Domyślnie jest to chyba wyłączone przez system. 7d68b46173b8e730b233e62a0d89e858.jpg

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, antykat napisał:

Nie, o wersję oprogramowania, choć ja mam z numerkiem 11.0.5.0. Z aparatem nie mam problemu. Może aktualizacja do 11.0.6.0 coś popsuła.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

https://bigota.d.miui.com/V11.0.6.0.QFAEUXM/miui-blockota-cepheus_eea_global-V11.0.5.0.QFAEUXM-V11.0.6.0.QFAEUXM-6709a792ca-10.0.zip - masz plik OTA do aktualizacji z wersji EEA 11.0.5.0 do 11.0.6.0

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, antykat napisał:

Wiesz może co nowego wnosi ta aktualizacja? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Updated Android Security Patch to November 2019. Increased system security.

Tylko tyle podaje producent, ale podejrzewam, że drobnych zmian i poprawek może być wiecej.

Edytowane przez pkonrad
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, antykat napisał:

A masz włączone "Pokazuj liczniki przy ikonach aplikacji"? Domyślnie jest to chyba wyłączone przez system.

Ja go używałem na starszym androidzie i tych ustawień nie było. Nie miał dostępu do powiadomień i nie było opcji żeby je nadać. Stąd moje pytanie czy u was to jest, jak widać tak. Inne zewnętrzne launchery jak Nova czy MS pytały o zezwolenie na dostęp do powiadomień, Poco nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja go używałem na starszym androidzie i tych ustawień nie było. Nie miał dostępu do powiadomień i nie było opcji żeby je nadać. Stąd moje pytanie czy u was to jest, jak widać tak. Inne zewnętrzne launchery jak Nova czy MS pytały o zezwolenie na dostęp do powiadomień, Poco nie.

 

Mi 8 z Poco Launcher

1faa4701396778b5b9bf11a8ae9975aa.jpg 

9d3385b20b2d490c36496eb66591ef7a.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za gnidy xd najpierw była jakaś ich wyszukiwarka nawet ogarniała temat, potem niedawno google i tu było ciężej z zawartością wewnątrz telefonu, a teraz to coś

 

Edit. Teraz też mam tą animacje przy odblokowaniu. No przecież mnie coś rozniesie od środka...

Edytowane przez stereo0
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pkonrad napisał:
15 minut temu, galakty napisał:
Dostałem aktualizację launchera i teraz jest ta animacja... masakra. 

Wcale ona nie jest taka zła, ale jak coś to Poco Launcher rozwiązuje problem.

Nie lubię launchera z Poco. W sumie to Oxygen OS naprawia wszystkie problemy obecnej 11. Żeby automatyczny obrót nie działał we flagowcu to są jakieś jaja. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Karls napisał:

Gdzie Ci nie działa automatyczny obrót?

Wszędzie. Mało tego zdjęcia które robię są zawsze źle odwrócone, wgl czujniki nie działają. Do tego od jasności ekranu... Tragedia jakaś. Ja rozumiem że trzeba postarzać sprzęt, ale bez przesady. No chyba że nie umieją wydać aktualizacji która wgra się poprawnie, bo mają za dużo kotletów na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Karls napisał:

No właśnie... do tego samego miałem się odnieść. Skoro to występuje tylko u Ciebie to zaakceptuj ten fakt i nie zwalaj na rom. Po prostu wgraj jeszcze raz soft na czysto i po problemie.

A na co mam zwalić? Na moje ręce? :D Super, wgrywać soft po wipe bo flagowiec na Globalu nie umie się zaktualizować poprawnie. Weź... 

@pkonrad pobrałem właśnie stary link z forum bo nie mogłem znaleźć, a Xiaomi nie przywróciło tej wersji.

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na co mam zwalić? Na moje ręce?  Super, wgrywać soft po wipe bo flagowiec na Globalu nie umie się zaktualizować poprawnie. Weź... 
[mention=38880]pkonrad[/mention] pobrałem właśnie stary link z forum bo nie mogłem znaleźć, a Xiaomi nie przywróciło tej wersji.
Nie trzeba robić wipe. Najpierw spróbuj reinstalacji softu. Masz EEA czy Global ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to, teraz wejsć w recovery? Kiedyś dało się z updatera wrzucić.

Nie, kliknij kilka razy w kolorowe logo "11", aż odblokuje się możliwość instalacji ROMu z pliku. Potem kliknij trzy kropki u góry z prawej, wybierz opcję instalacji ROMu z pliku, wskaż miejsce gdzie pobrał się plik i ROM powinien się zreinstalować. Jak to nie pomoże, to zostaje factory reset niestety, ale myślę że reinstalacja rozwiąże problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, pkonrad napisał:
8 minut temu, galakty napisał:
Mam to, teraz wejsć w recovery? Kiedyś dało się z updatera wrzucić.

 

Nie, kliknij kilka razy w kolorowe logo "11", aż odblokuje się możliwość instalacji ROMu z pliku. Potem kliknij trzy kropki u góry z prawej, wybierz opcję instalacji ROMu z pliku, wskaż miejsce gdzie pobrał się plik i ROM powinien się zreinstalować. Jak to nie pomoże, to zostaje factory reset niestety, ale myślę że reinstalacja rozwiąże problem.

Ale komplikują.

Dobra, naprawiło się. Ciekawe co innego popsuło :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale komplikują.

Dobra, naprawiło się. Ciekawe co innego popsuło  

Na przyszłość jak chcesz uniknąć takich błędów, zamiast OTA zawsze aktualizuj z pliku z pełnym ROMem (Recovery). Przeważnie wrzucam linki do softu na forum jak tylko się pojawi na serwerach Xiaomi. Problem z aktualizacjami OTA zdarza się często, nie tylko u Xiaomi, ale w każdym tel. z Androidem. Chcesz tego uniknąć to trzeba się przesiąść na iOS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...