Skocz do zawartości

Update software Global/EEA


ernet

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu dzisiejszym pojawiła się nowa oficjalna aktualizacja oprogramowania Global Stable ROM dla Mi 9.


MIUI V10.2.14.0.PFAMIXM jest już rozsyłana OTA, a jak ktos nie widzi jeszcze aktualizacji, nizej wrzucam linki.

 

Paczka OTA 521 MB do aktualizacji z wersji 10.2.13.0:

https://bigota.d.miui.com/V10.2.14.0.PFAMIXM/miui-blockota-cepheus_global-V10.2.13.0.PFAMIXM-V10.2.14.0.PFAMIXM-598a573ba8-9.0.zip

 

Pełny ROM Recovery 2.2 GB do aktualizacji z dowolnej wersji MIUI:

https://bigota.d.miui.com/V10.2.14.0.PFAMIXM/miui_CEPHEUSGlobal_V10.2.14.0.PFAMIXM_f17b321377_9.0.zip

 

Changelog:

  • System
    • Optimization: Reduce noise at low volume for earphone and speakers
    • Updated Android Security Patch to August 2019. Increased system security.
  • Lockscreen, status bar, Notification shade
    • Optimization: In-screen fingerprint scanner's response
    • Fix: Fingerprint icon didn't always appear on the Lock screen
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Orjon napisał:

Polityka Xiaomi jest strasznie niekonsekwentna. Nie dość że dostajecie update po długim czasie, to jeszcze ze starymi poprawkami, gdzie Mi 8 czy Mi Mix 2S dostały najnowsze...

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
 

Późne aktualizacje bym zdzierżył, kupiłem telefon za 1300 zł, ale to że starszy flagowiec jest nowszy niż nowszy, to już lekko mnie irytuje :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna technologia zmiany jasności ekranu. Normalnie w Amoledach to działa tak, że ekran po prostu gaśnie i zapala się z dużą szybkością - im dłuższe przerwy tym subiektywnie odbieramy to jako niższa jasność. Jednak mimo, że dzieje się to z bardzo wysoką częstotliwością to i tak u niektórych bardziej męczy oczy. DC Diming zamiast kontrolować jasność "miganiem" obniża napięcie w poszczególnych pixelach przez co świecą słabiej, ale w sposób ciągły. Jest to sposób dużo zdrowszy dla oczu, choć niektóre źródła sugerują, że może minimalnie podnosić zużycie baterii.

Edytowane przez Karls
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie globala, a chciałbym przejść na EEA, czy do tego potrzeba roota? Pamiętam, że w redmi 4 z China na global przechodziłem bez roota, bezpośrednio z aktualizatora miui.

I kolejne pytanie, aktualizator miui w telefonie nie ma opcji instalacji ROM z pliku, trzeba to gdzieś włączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz jeszcze pytanka, trochę czytałem forum i odpowiedzi są niejednoznaczne:

  • po odblokowaniu bootloadera będę mógł go zablokować i tel. będzie obsługiwał aplikacje bankowe i co tam jeszcze wymaga zablokowanego bootloadera?
  • jest gdzieś pełna rozpiska różnic pomiędzy global a EEA?
  • czy jest sens się w to bawić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszego to jest w kratkę - na jednych modelach po zmianie romu na inny region działa na innych nie. Nie umiem powiedzieć jak w wypadku Mi9 będzie. Potencjalnie może tak być, że zablokujesz BL i telefon zawiśnie a bootlogu. Natomiast jeśli już się uda i system będzie działał - to tak, wszelkie aplikacje bankowe itp. powinny działać.

Rozpiski raczej nie ma. To jest prawie to samo, po prostu na Mi9 EEA szybciej dostaje aktualizacje. I jedno i drugie to jest global w końcu tylko jest wersja international(to co ty masz) i EEA (europejska). A czy jest sens się bawić? To już zależy od Ciebie, czy robi Ci różnicę, że dostaniesz jakieś tam poprawki miesiąc później czy Ci to wszystko jedno. Nie każdy przywiązuje taką wagę do cyferek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowym posiadaczem mi9, o co chodzi z tym 'starym softem"? Poprawki zabezpieczen z czerwca? W mi mix 2s miałem dużo nowszy soft, podobno większość urządzeń ma już powiadomienia a na mi9 mi znikają.... Czy tylko u mnie nie wyszukuje nic nowszego jak 10.2.13.0??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...