Skocz do zawartości

Update software Global/EEA


ernet

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, mrosi napisał:

W moim egzemplarzu zdarza się, że czytnik nie "trybi" po dłuższym czasie nieużywania, np. po nocy.

Kwestia oszczędzania energii.
Ja mam u siebie ustawiony plan że od 12 w nocy do 6 rano jest włączone automatycznie oszczędzanie i wtedy do pierwszego odblokowania czytnikiem po włączeniu oszczędzania muszę wybudzić ekran bo inaczej nic sie nie dzieje.
 

 

7 godzin temu, dzeryae napisał:

Ja też, jest dużo lepiej niż na 27 ale na 28 też co kilka dni zdarzają się losowe problemy. Zostawili też nowa animacje odblokowania, przez co czytnik jest o ułamek sekundy wolniejszy niż przed 27.

Jaką animacje? Nie zauważyłem żadnej nowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie czytnik nie działa w tym telefonie najlepiej. Czasami jak telefon ma zablokowany ekran czytnik zachowuje się tak jakby nie działał, dopiero odblokowanie ekranu powoduje że się aktywuje. I nie zawsze za pierwszym razem poprawnie chwyta, nie ma nic z tym wspólnego dodawanie setny raz palca

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mrosi napisał:

Nie. Nie korzystam z funkcji oszczędzania baterii. Mam wyłączoną tę funkcję. Więc to kwestia czytnika. Tyle.

No widzisz a u mnie jest to na pewno kwestia oszczędzania bo przy wyłączonym nie ma tego jednorazowego laga który występuje zawsze po północy - czyli wtedy kiedy uruchamia mi się oszczędzanie. Sprawdziłem i u mnie na pewno jest to tego kwestia, u Ciebie może być coś innego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie czytnik nie działa w tym telefonie najlepiej czasami jak telefon ma zablokowany ekran czytnik zachowuje się tak jakby nie działał dopiero odblokowanie ekranu powoduje że się aktywuje. i nie zawsze za pierwszym razem poprawnie chwyta, nie ma nic z tym wspólnego dodawanie setny raz palca
A mnie się wydaje że to kwestia egzemplarza albo konkretnej serii. Ja mam w swoim Mi9 oszczędzanie baterii włączone (z wyjątkiem kilku aplikacji) i nie mam żadnych problemów z czytnikiem. Raz miałem problem jak sobie paluch solidnie pobrudziłem w robocie i dodatkowo się skaleczyłem w miejscu które czyta czytnik i wtedy nie łapało. Na szczęście mam jeszcze trzy paluchy dodane :) Telefon mam z mi-home i w sofcie nic nie grzebałem poza wgrywaniem aktualizacji.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mam tego ciągle na oszczędzaniu tylko w momencie włączenia oszczędzania w tle (kiedy nie używam telefonu) :rolleyes:
Gdy oszczędzanie odpali się automatycznie gdy nie używam urządzenia to po prostu muszę podświetlić ekran raz i później czytnik działa już na zgaszonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, eNse napisał:

Ale ja nie mam tego ciągle na oszczędzaniu tylko w momencie włączenia oszczędzania w tle (kiedy nie używam telefonu) :rolleyes:
Gdy oszczędzanie odpali się automatycznie gdy nie używam urządzenia to po prostu muszę podświetlić ekran raz i później czytnik działa już na zgaszonym.

Ile jeszcze postów o oszczędzaniu  baterii napiszesz? Jeśli ktoś tłumaczy, że nie to jest powodem, bo funkcja jest nieaktywna, to przyjmij to do wiadomości i przestań bełkotać o tym, dodając co drugi wpis w wątku o tym samym...

EOD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oszczędzania energii w nocy nie wiem czy jest sens jego uruchamiania . Z wączonym AOD wypialem telefon z ładowarki o 23 , obudziłem się o 7 i zeszło 4% baterii więc uznaje to za świetny wynik . Wifi /LTE off.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile jeszcze postów o oszczędzaniu  baterii napiszesz? Jeśli ktoś tłumaczy, że nie to jest powodem, bo funkcja jest nieaktywna, to przyjmij to do wiadomości i przestań bełkotać o tym, dodając co drugi wpis w wątku o tym samym...
EOD
Z tym bełkotem to do swoich znajomych pisz a nie do mnie. Ja nikogo nie obrażam. Miłego wieczoru. Również EOT.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrosi a ja cały czas "bełkocze" że tak jest w moim przypadku a ktoś usilnie mi próbuje wmówić że to nie wina oszczędzania. Prowadzę dyskusję bo od tego jest forum i może ktoś również mieć taki problem, więc dzielę się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Koniec kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, olutus napisał:

Z tym bełkotem to do swoich znajomych pisz a nie do mnie. Ja nikogo nie obrażam. Miłego wieczoru. Również EOT.

Człowieku. Chyba przyszedł czas na wizytę albo u okulisty, albo u psychologa... ;)

Spojrzałeś chociaż, na czyj post odpowiadałem...?

 

9 godzin temu, eNse napisał:

@mrosi a ja cały czas "bełkocze" że tak jest w moim przypadku a ktoś usilnie mi próbuje wmówić że to nie wina oszczędzania. Prowadzę dyskusję bo od tego jest forum i może ktoś również mieć taki problem, więc dzielę się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Koniec kropka.

Za chwilę ja też postawię "Koniec. kropka".

Napisałeś? OK. To nie przewalaj tego samego tekstu przez kilka kolejnych postów, bo to spamowanie. Czy wyrażam się wystarczająco jasno?

Koniec offtopu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć czy po nowej aktualizacji ktoś zauważył, że pojawia się problem z samoczynnym uruchamianiem asystenta google? Mi się już kilka razy zdarzyło w czasie rozmowy telefonicznej i po zrobieniu screenshota.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć czy po nowej aktualizacji ktoś zauważył, że pojawia się problem z samoczynnym uruchamianiem asystenta google? Mi się już kilka razy zdarzyło w czasie rozmowy telefonicznej i po zrobieniu screenshota.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


Potwierdzam. Czasami się włączy.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A po co wam update? Od czasu mi9 wyszło z 10 smartfonów xiaomi i możecie sobie kupić nowszy. Niedługo będzie mi9 5g więc zwykły zostanie już całkiem zlany moczem xD normalna firma wypuszcza flagowca i go przynajmniej na poczatku intensywnie aktualizuje, a xiaomi na wywalonym ze dwie czy trzy aktualizacje wydane w odstępie co miesiąc dwa i jedyne co robią to kolejne bugi albo naprawiają by w następnej aktualizacji zepsuć. Eh przestaje mnie to już bawić. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miarę ogarnięta :D

- dziwne zwiechy, zacinanie się filmów w 4k od premiery (oni chcą pozwolić nagrywać w 6k w niedługim czasie).

- dzwoni telefon a ekran ciemny od premiery

- brak ikonek powiadomień w pasku ? A po co to komu 

- nie chcesz automatycznej jasności? I tak Ci rozjaśni ekran jak stwierdzi, że jest jasno

- aparat? Po co coś poprawić. Lepiej wyrzucić jeszcze kilka opcji z apki przy aktualizacji. Niech się bawią z gcamem chamy

- ściągnij sobie betę. Nie muszę. Eea to już jest beta tylko wolniej aktualizowana. Wydają a na drugi dzień już nie można pobrać bo jakiś bug znaleźli, albo uceglili X mi9 se

- czytnik palca po co to naprawić. Jak się zawieszał tak się zawiesza. Jedynie pomaga włączenie ekranu, ale jak już sobie go włączę to już sobie ten pin wklepie żeby się już nie denerwować

- telefon leży na stole i chcesz użyć odcisku palca? Nie tak prosto. Nie działa xd trzeba wziąć do ręki i wtedy rozpozna palec.

- płynna zmiana obiektywów podczas nagrywania wideo? A po co? Przecież apka musi być dokładnie taka sama jak na redmi 4a i nie da się to trudne

- nowe zabezpieczenia systemu we flagowcu? A po co to komu? Żony S7 edge zdaje się ma nowsze bo do niedawna były co miesiąc aktualizacje, potem przez krótko co kwartał, a teraz znowu ma wrócić co miesiąc w starym flagowcu wiekowo podobnym do mi5, o którym świat już zapomnial.

I nie przychodzi mi teraz nic więcej do głowy. Inni producenci starają się szybko naprawić błędy w sofcie, a Xiaomi to po prostu zalewa. Może za tanie są te telefony, może za dużo ich i ich to przerosło. Ogólnie dobrze mi się używa mi9, ale bolą takie pierdoły, których od kilku miesięcy nie mogą dopracować. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co oni mają co miesiąc dawać? Poprawki błędów ortograficznych? Chcesz mieć aktu co tydzień wgraj betę i zagraj w loterię pt. "co dzisiaj zepsuli". Ja tam wolę jedną aktualizację na 2 miesiące ale za to w miarę ogarniętą.
Co miesiąc powinny byc wypuszczane poprawki bezpieczeństwa od googla

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co wam update? Od czasu mi9 wyszło z 10 smartfonów xiaomi i możecie sobie kupić nowszy. Niedługo będzie mi9 5g więc zwykły zostanie już całkiem zlany moczem xD normalna firma wypuszcza flagowca i go przynajmniej na poczatku intensywnie aktualizuje, a xiaomi na wywalonym ze dwie czy trzy aktualizacje wydane w odstępie co miesiąc dwa i jedyne co robią to kolejne bugi albo naprawiają by w następnej aktualizacji zepsuć. Eh przestaje mnie to już bawić. 
Kup honora to się przekonasz co znaczą ich zapewnienia. Gdzie nie wejdę na jakiekolwiek forum każdy narzeka na aktualizację czy to Samsung, huawei, xiaomi. Mnie meczyloby aktualizować telefon co tydzień czy dwa..

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, stereo0 napisał:

- dziwne zwiechy, zacinanie się filmów w 4k od premiery (oni chcą pozwolić nagrywać w 6k w niedługim czasie).

- dzwoni telefon a ekran ciemny od premiery

- brak ikonek powiadomień w pasku ? A po co to komu 

- nie chcesz automatycznej jasności? I tak Ci rozjaśni ekran jak stwierdzi, że jest jasno

- aparat? Po co coś poprawić. Lepiej wyrzucić jeszcze kilka opcji z apki przy aktualizacji. Niech się bawią z gcamem chamy

- ściągnij sobie betę. Nie muszę. Eea to już jest beta tylko wolniej aktualizowana. Wydają a na drugi dzień już nie można pobrać bo jakiś bug znaleźli, albo uceglili X mi9 se

- czytnik palca po co to naprawić. Jak się zawieszał tak się zawiesza. Jedynie pomaga włączenie ekranu, ale jak już sobie go włączę to już sobie ten pin wklepie żeby się już nie denerwować

- telefon leży na stole i chcesz użyć odcisku palca? Nie tak prosto. Nie działa xd trzeba wziąć do ręki i wtedy rozpozna palec.

- płynna zmiana obiektywów podczas nagrywania wideo? A po co? Przecież apka musi być dokładnie taka sama jak na redmi 4a i nie da się to trudne

- nowe zabezpieczenia systemu we flagowcu? A po co to komu? Żony S7 edge zdaje się ma nowsze bo do niedawna były co miesiąc aktualizacje, potem przez krótko co kwartał, a teraz znowu ma wrócić co miesiąc w starym flagowcu wiekowo podobnym do mi5, o którym świat już zapomnial.

Z tego co wymieniłeś to zgadzają się ikonki powiadomień na pasku i automatyczna jasność, reszta tak troszkę nie bardzo :grin:. Co do płynnej zmiany obiektywów to oświeć mnie ale chyba na większości telefonów nie da się przełączać podczas nagrywania, to nie jest jakaś wyjątkowa cecha Xiaomi. A zabezpieczania w Samsungach działają trochę inaczej bo są niezależne od całej aktualizacji systemu, przynajmniej na moim starym samsungu tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrczaki... Jakieś popsute te telefony macie... U mnie Baba co potrafi jęczeć o nie tak leżące ziarenko piasku w doniczce z jakimś badylem nic mi nie zgłasza... A wręcz słyszę "mój KOCHANY telefonik, z którym się tak dobrze dogadujemy..." 

Fakt id początku były i są uwagi dotyczące czytnika odcisków i brzmią mniej więcej tak: " noż co za kretyn umieścił go w ekranie zamiast z tyłu gdzie ergonomicznie i wygodnie..." 

A odnośnie braku ikon to nie chce mi się znowu wklejać foty ;-)

 

Strasznie popsute te telefony macie... I jedyna opcja to zmienić... ;-):-D

 

 

Edyta: ale żeby nie było... 

https://photos.app.goo.gl/vvGgRn4D4agXKSdu9 - tyle odnośnie ikon (mało... Fakt... Ale Kobiełka śpi jeszcze) ;-)

I Qrczaki za pierwszym razem się odblokował z czarnego ekranu.... Albo ten jej jest jakiś popsuty.... ;-)

Edytowane przez JamCiTo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrczaki... Jakieś popsute te telefony macie... U mnie Baba co potrafi jęczeć o nie tak leżące ziarenko piasku w doniczce z jakimś badylem nic mi nie zgłasza... A wręcz słyszę "mój KOCHANY telefonik, z którym się tak dobrze dogadujemy..." 
Fakt id początku były i są uwagi dotyczące czytnika odcisków i brzmią mniej więcej tak: " noż co za kretyn umieścił go w ekranie zamiast z tyłu gdzie ergonomicznie i wygodnie..." 
A odnośnie braku ikon to nie chce mi się znowu wklejać foty ;-)
 
Strasznie popsute te telefony macie... I jedyna opcja to zmienić... ;-):-D
 
 
Edyta: ale żeby nie było... 
https://photos.app.goo.gl/vvGgRn4D4agXKSdu9 - tyle odnośnie ikon (mało... Fakt... Ale Kobiełka śpi jeszcze) ;-)
I Qrczaki za pierwszym razem się odblokował z czarnego ekranu.... Albo ten jej jest jakiś popsuty.... ;-)
Jak używasz zewnętrznej aplikacji do powiadomień to masz...

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz.. Takie to proste.... ;-)

 

 

 

Od dawna zauważyłem, że chinole klecą sprzęty dla zwykłych uzyszkodników, którzy instalują tonę zbędnych śmieci i dlatego można przyciąć niektóre opcje, bo jak się dopatrzy jeden  z drugim, że czegoś nie ma/niedziała, to i tak zainstaluje kupę śmieci byleusunąć "braki" (w jego mniemaniu). A tak to ma być tanio i dużo... 

A geekom i tak "jeszcze się taki nie narodził żeby dogodził". I stanowią mały odsetek utyskujących na braki, więc bez przesady... Da im się co chwilę inną zabawkę i nie będzie zbyt głośno... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam też skanować palec pod różnymi kątami. Niektórzy po prostu kilka razy tak samo pacają palcem w ekran i później się dziwią, że jak np. telefon leży płasko na stole to nie mogą odblokować. Prawidłowy sposób skanowania to przykładanie na różne sposoby - centralnie, bokiem, bardziej płasko, bardziej pionowo, przód i tył opuszka. Wtedy masz zeskanowany cały palec a nie mały fragment i dużo lepiej rozpoznaje.

Wysłane z mojego MI 9 -> Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, JamCiTo napisał:

Oj tam... Oj tam.... Skaner się zacina... ;-)

Tak, zacina się i nie jest to jednostkowy problem. Najczęściej po czyszczeniu ekranu u siebie go zaobserwowałem :)
A te paskudne ikony powiadomień pasujące jak świni siodło do których używasz zewnętrznej aplikacji - to już wolę ich nie mieć wcale jak tak ma to wyglądać. 
To że Twoja kobieta nie zauważa pewnych problemów, to nie znaczy że ich nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, chrzonas napisał:

@eNse Jak chcesz mieć normalne ikony powiadomień, zainstaluj Xiaomi.eu i po problemie.

Aż tak mi na tym nie zależy żeby grzebać w telefonie - wyrosłem z tego. Kiedyś miałem czas i chęci na żonglowanie romami, kernelami i innymi duperelami. Teraz są inne priorytety i ikony powiadomień mnie do tego nie przekonają :P 

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...