Skocz do zawartości

Update software Global/EEA


ernet

Rekomendowane odpowiedzi

normalnie. Miflashem łącznie z blokadą bootloadera. I masz jak z fabryki. W razie coś znowu sobie odblokujesz. Ludzie twierdzą, że na eu stabilnym działają płatności. Jak nie to miflash i fabryka. Ja dałem o odblokowanie bootloadera, ale nie robie tego, gdyz EEA póki co mnie zadowala (nie licząc powiadomien)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2019 o 20:14, Muzyk napisał:

Zainstaluj magiska i płatności wrócą ;) polecam

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Ściągnąłem Magiska i w trakcie instalacji w  twrp mam error: cannot mount /system

Dnia 29.06.2019 o 20:18, Bartos napisał:

@Muzyk Możesz napisać co trzeba ukryć w magisk by płatności działały? na pewno chyba GPay, Sklep Play i ...? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Bartos napisał:

Zamontuj partycje system przez instalacja magisk 

Najpierw zainstalowałem Magisk Managera i potem instalacja Magiska przeszła bez problemu. Bez instalacji partycji. 

Safety net na zielono. 

A Google pay nie przepuszcza dodawania karty. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zainstalowałem Magisk Managera i potem instalacja Magiska przeszła bez problemu. Bez instalacji partycji. 
Safety net na zielono. 
A Google pay nie przepuszcza dodawania karty. 
 
https://r.tapatalk.com/shareLink?url=https%3A%2F%2Fforum%2Exda-developers%2Ecom%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D3929950&share_tid=3929950&share_fid=3793&share_type=t

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... Na MIUI Polska/EU próbowałem instalacji Magiska, karty - owszem - dodało, ale appka Aliora nie pozwoliła na możliwość logowania za pomocą odcisku. Zobaczyłem komunikat "Telefon jest niezabezpieczony".

Poza tym nie dodaje karty VISA. Póki co wróciłem do Globala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że u Ciebie działa, nie oznacza, że u wszystkich tak jest. U mnie nie działa. I z tego co czyta, u innych również/
Bo ja to mam jakiś cudowny telefon... Zrób wg instrukcji z xda, krok po kroku i musi ruszyć, nie ma innej opcji

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Cóż... Na MIUI Polska/EU próbowałem instalacji Magiska, karty - owszem - dodało, ale appka Aliora nie pozwoliła na możliwość logowania za pomocą odcisku. Zobaczyłem komunikat "Telefon jest niezabezpieczony".
Poza tym nie dodaje karty VISA. Póki co wróciłem do Globala...
I patrz, Alior działa i loguje odciskiem, Santander również. Gpay od tygodnia nie wyrzucił kart i błędu odnośnie płatności.b0c5ce951039aac995b9649a47ce29a9.jpg

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Muzyk napisał:

Bo ja to mam jakiś cudowny telefon... Zrób wg instrukcji z xda, krok po kroku i musi ruszyć, nie ma innej opcji

W telefonach Xiaomi siedzę od 2013 roku, kiedy Ty prawdopodobnie nawet nie wiedziałeś co to jest. Dlaczego zatem usiłujesz wmówić inną rzeczywistość? Jeśli piszę, że nie działa, to znaczy, że tak właśnie jest. Dopuszczasz inną opcję niż własne widzimisię?

EOD

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W telefonach Xiaomi siedzę od 2013 roku, kiedy Ty prawdopodobnie nawet nie wiedziałeś co to jest. Dlaczego zatem usiłujesz wmówić inną rzeczywistość? Jeśli piszę, że nie działa, to znaczy, że tak właśnie jest. Dopuszczasz inną opcję niż własne widzimisię?
EOD
 
Jak widzisz nic Ci to Twoje siedzenie nie dało... Wrzuciłem Ci SSa co i jak mam ukryte żeby śmigało

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma opcji, żeby nie działało. Jeśli serio użycie Magisk Hide nie pomaga w przypadku Alior czy innego Google Pay, to polecam zainstalować moduł MagiskHide Props Config (do tego Busybox for Android NDK). Do tego najlepiej używać najnowszej wersji Magisk, nawet wersję z canary channel.

Edytowane przez Zenderable
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Mi 9T wczoraj przyszły poprawki z czerwca. Zauważyłem, że Xiaomi gdy wyda nowy smartfon to zaczyna mieć poprzedni głęboko... do tego czasami średniaki mają lepsze wsparcie. Zauważyłem na Mi Community w dziale Mi 9, że strasznie dużo ludzi zaczęło to hejtować. Niestety w poprzednich flagowcach też tak było... Oby stabilne wersje zgodnie z obietnicą wychodziły częściej.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



[mention=45737]Bartos[/mention]
Jak niedługo Mi Mix4?


Xiaomi oficjalnie zapowiedziało Mix 4, powiedzieli, że jest na co czekać. Będzie w październiku najprawdopodobniej. Żeby nie było OT, to jeśli chodzi o Mi 9 (i nie tylko), to zamiast globala polecam xiaomi.eu, najlepiej tygodniową wersję wychodzącą co tydzień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zenderable napisał:

U mnie na Mi 9T wczoraj przyszły poprawki z czerwca. Zauważyłem, że Xiaomi gdy wyda nowy smartfon to zaczyna mieć poprzedni głęboko... do tego czasami średniaki mają lepsze wsparcie. Zauważyłem na Mi Community w dziale Mi 9, że strasznie dużo ludzi zaczęło to hejtować. Niestety w poprzednich flagowcach też tak było... Oby stabilne wersje zgodnie z obietnicą wychodziły częściej.

 

Niestety ale to prawda i od dłuższego czasu zresztą, mityczne super wsparcie Xiaomi a w praktyce się okazuje, że wcale nie ;) No chyba że patrzymy na nowe MIUI, czyli kolorki najęzorki i ikonki to tak, to prawda :D Xiaomi.eu byłoby rozwiązaniem gdyby nie problemy i fochy z płatnościami NFC, a ja nie mam czasu i ochoty sie bawić w Magiski, ukrywanie, usuwanie aktualizacji GPay żeby zapłacić w sklepie za zakupy, NFC ma działać ZAWSZE. 

JA jeszcze czekam na premierę Mixa 4, jak mnie nie zaskoczy to biorę OP,  tam nawet na chińskiej wersji wszystko działa włącznie z NFC. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.07.2019 o 12:52, mrosi napisał:

Cóż... Na MIUI Polska/EU próbowałem instalacji Magiska, karty - owszem - dodało, ale appka Aliora nie pozwoliła na możliwość logowania za pomocą odcisku. Zobaczyłem komunikat "Telefon jest niezabezpieczony".

Poza tym nie dodaje karty VISA. Póki co wróciłem do Globala...

Ruszyło!

W końcu wymęczyłem swojego Mi9, że zadziałało...

Instalacja Magiska i Magisk Managera.

W Magisk Manager ukryłem Google Pay, Usługi Google Play, mBank, Revolut

Wyczyściłem dane i pamięć podręczną dla Google Pay.

W TWRP wszedłem w ZAAWANSOWANE/Menadżer Plików

Namierzam plik ze ścieżką: /data/data/com.google.android.gms/databases/dg.db 

Wchodzęw chmod i wpisuję 440 i zatwierdzam

Uruchamiam system.

Konfiguracja kart w Google Pay. Przepuściło mi 3 karty mBanku (V i MC) i MC Revoluta.

I płatności działają! 3 płatności dzisiaj po południu mi przeszły.

Zobaczę jak długo i czy czasem nie przestanie po wgraniu nowego romu...

Edytowane przez Spili
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszyło!
W końcu wymęczyłem swojego Mi9, że zadziałało...
Instalacja Magiska i Magisk Managera.
W Magisk Manager ukryłem Google Pay, Usługi Google Play, mBank, Revolut
Wyczyściłem dane i pamięć podręczną dla Google Pay.
W TWRP wszedłem w ZAAWANSOWANE/Menadżer Plików
Namierzam plik ze ścieżką: /data/data/com.google.android.gms/databases/dg.db 
Wchodzęw chmod i wpisuję 440 i zatwierdzam
Uruchamiam system.
Konfiguracja kart w Google Pay. Przepuściło mi 3 karty mBanku (V i MC) i MC Revoluta.
I płatności działają! 3 płatności dzisiaj po południu mi przeszły.
Zobaczę jak długo i czy czasem nie przestanie po wgraniu nowego romu...
Czyli zrobiłeś wszystko wg poradnika z XDA... No brawo

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.07.2019 o 07:08, stereo0 napisał:

Mamy lipiec i trochę słabo mieć stan zabezpieczeń na kwiecień w teoretycznie flagowcu

Screenshot_2019-07-03-07-07-42-895_com.android.settings.png

Dnia 3.07.2019 o 08:33, Zenderable napisał:

U mnie na Mi 9T wczoraj przyszły poprawki z czerwca. Zauważyłem, że Xiaomi gdy wyda nowy smartfon to zaczyna mieć poprzedni głęboko... do tego czasami średniaki mają lepsze wsparcie. Zauważyłem na Mi Community w dziale Mi 9, że strasznie dużo ludzi zaczęło to hejtować. Niestety w poprzednich flagowcach też tak było... Oby stabilne wersje zgodnie z obietnicą wychodziły częściej.


Dla tych co narzekają na słabe wsparcie dla flagowca Mi 9 informuję, że w dniu dzisiejszym pojawiła się nowa oficjalna aktualizacja oprogramowania Global EEA (wersja dla Europydla Mi 9 zawierająca m.im poprawki bezpieczeństwa w czerwca 2019. Wersja MIUI V10.2.27.0 jest już rozsyłana OTA.
 

Jeśli ktoś nie dostał jeszcze tej aktualizacji, niżej wrzucam linki do pobrania oficjalnej najnowszej wersji MIUI V10.2.27.0.PFAEUXM

 

Paczka OTA 613 MB do aktualizacji z wersji 10.2.26.0:

https://bigota.d.miui.com/V10.2.27.0.PFAEUXM/miui-blockota-cepheus_eea_global-V10.2.26.0.PFAEUXM-V10.2.27.0.PFAEUXM-0a51b51d8c-9.0.zip

 

Pełny ROM Recovery 2.2 GB do aktualizacji z dowolnej wersji MIUI:

https://bigota.d.miui.com/V10.2.27.0.PFAEUXM/miui_CEPHEUSEEAGlobal_V10.2.27.0.PFAEUXM_7af0247ed4_9.0.zip

 

Changelog:

  • System
    • Optimization: Lock screen pocket mode
    • Updated Android Security Patch to June 2019. Increased system security.
  • Lockscreen, status bar, Notification shade
    • New: Introducing customizable Lock screen clock (Settings > Lock screen & password > Advanced settings). New Lock screen clock doesn't work with third party themes.
    • Fix: Screen didn't always light up for notifications
Edytowane przez pkonrad
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...