ernet

Update software Global

Recommended Posts

Polecam też skanować palec pod różnymi kątami. Niektórzy po prostu kilka razy tak samo pacają palcem w ekran i później się dziwią, że jak np. telefon leży płasko na stole to nie mogą odblokować. Prawidłowy sposób skanowania to przykładanie na różne sposoby - centralnie, bokiem, bardziej płasko, bardziej pionowo, przód i tył opuszka. Wtedy masz zeskanowany cały palec a nie mały fragment i dużo lepiej rozpoznaje.

Wysłane z mojego MI 9 -> Tapatalk

• Like 1

3 godziny temu, JamCiTo napisał:

Oj tam... Oj tam.... Skaner się zacina... ;-)

Tak, zacina się i nie jest to jednostkowy problem. Najczęściej po czyszczeniu ekranu u siebie go zaobserwowałem :)
A te paskudne ikony powiadomień pasujące jak świni siodło do których używasz zewnętrznej aplikacji - to już wolę ich nie mieć wcale jak tak ma to wyglądać. 
To że Twoja kobieta nie zauważa pewnych problemów, to nie znaczy że ich nie ma.

1 minutę temu, chrzonas napisał:

@eNse Jak chcesz mieć normalne ikony powiadomień, zainstaluj Xiaomi.eu i po problemie.

Aż tak mi na tym nie zależy żeby grzebać w telefonie - wyrosłem z tego. Kiedyś miałem czas i chęci na żonglowanie romami, kernelami i innymi duperelami. Teraz są inne priorytety i ikony powiadomień mnie do tego nie przekonają :P 

• Like 4
  • Thanks 1

Nie rozumiem co Ci nie pasuje w tych ikonach? Przynajmniej wiadomo, że c_o_ś jest... ;-)

Marudzisz jak Panna Młoda w noc poślubną.. Są - źle.. Nie ma - jeszcze gorzej... Jak z dziewicą... Za krótki - źle... Za długi - też niedobrze... ;-)

Widzisz wszystko jest kwestią opatrzenia/przyzwyczajenia...

Co do tego nieszczęsnego czytnika... Większość "zacięć", z tego co napisano w "mądrych" miejscach, było spowodowane:

- wilgotnym/upieprzonym palcem

- usyfionym /lipnym szkłem

- układaniu palca w jednej pozycji przy kodowaniu odcisku, bez boków.. 

Spokojnie z 3/4 przypadków wynika z tych 3 punktów... 

Dlatego IMHO ten skaner w ekranie jest człona_męskiego wart... I tyle. Xiaomi sobie samo strzeliło tym szajsem w stopę. Wymaga po prostu zachodu i myślenia co się robi, a nie działa "z marszu". Do tego jest w tak z tyłka mjejscu, że się w głowie nie mieści... 

Niestety nic w życiu nie jest idealne... ;-)

Edited by JamCiTo
  • Haha 1
  • Confused 1

Te ikony, trochę go rozumiem. Fakt, fajnie że coś widać, ale to tylko nakładka w sztywnym miejscu nie integrująca się z "fabrycznymi" ikonami i elementami paska. Nie jest zła, ale mimo to fajnie jak by to w końcu naprawili. Skoro w becie już jest (czego dowodem jest xiaomi.eu), to może pora to przenieść na globlala. W najgorszym razie razem z androidem Q lub MIUI 11 to dostaniemy.

A co do skanera to mam ten telefon gdzieś tak od miesiąca i miałem bodaj jedną sytuację jak skaner się zaciął i musiałem zablokować ekran. No na prawdę, robić sceny o jedną przecinkę na miesiąc... jak by większych problemów było w innych telefonach - rozłączający bluetooth w OnePlusach, losowe przycinki na Samsungach, Huawei i zielone ekrany. Narzekacie a nie doceniacie tego co macie.

Dziwi mnie, że osoby które nałożyły szkło dziwią się, że czytnik źle działa. Ludzie, on skanuje optycznie, jak nałożycie taflę szkła to promienie rozchodzą się w inny sposób, załamują. No heloł. 

Ale u mnie że szkłem działa dobrze akurat, więc to nie jest reguła.

11 godzin temu, Karls napisał:

losowe przycinki na Samsungach

potwierdzam, z tym ze słowo losowe zamieniam na częste ( S9+ świeży system)

Ja usunąłem odcisk palca i dodałem od nowa, z tym że zamiast przykładać jeden palec to przykładałem losowo 3 i czytnik nadal działa, ale działa na 3 palcach. 

• Like 1

Tak, zacina się i nie jest to jednostkowy problem. Najczęściej po czyszczeniu ekranu u siebie go zaobserwowałem
A te paskudne ikony powiadomień pasujące jak świni siodło do których używasz zewnętrznej aplikacji - to już wolę ich nie mieć wcale jak tak ma to wyglądać. 
To że Twoja kobieta nie zauważa pewnych problemów, to nie znaczy że ich nie ma.
Te ikony realizowane w ramach aplikacji Notch Test z Google Play są bardzo ok, bo są mocno konfigurowalne. Ale wkurza to, że systemowo i tak na chwilę się pojawiają te, co zaraz znikną i raz, że na chwilę dublują, a dwa, że dochodzą te upierdliwe ikony trybu nocnego, trybu nie przeszkadzać czy budzika, które znowu każą przesunąć te dodane z notch test w prawo i robi się niepotrzebna dziura między nimi, a zegarem. Reasumując - kompletnie nie kumam, o co chodziło Xiaomi z znikaniem ikon powiadomień mając małego notcha. Co więcej - ich nie ma też w kompletnie bezramkowym MI 9T. Parodia

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Orientuje się ktoś kiedy wyjdzie miui 11 na mi 9 wraz z nowym androidem?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Najpierw wejdzie na rynek Chiński, oni zawsze robią za pierwszych testerów. Nieoficjalne źródła mówią o końcówce sierpnia/pierwszej połowie września. MIUI 11 Global było by wtedy w okolicy grudnia. Oczywiście mam na myśli wersję stabilne, bo przecieki z bety już teraz się pojawiają.