Skocz do zawartości

Update software Global/EEA


ernet

Rekomendowane odpowiedzi

@emarcin

- brak widevine L1 na miuieu. Jest L3

- nie dziala odcisk palca na wylaczonym ekranie, a opcja od wlaczania tego nie dziala u mnie i na najnowszym miuipolska i na sprzed tygodnia. Żeby odblokowac musze wcisnac guzik wlaczania telefonu i dopiero na ekranie blokady przylozyc palec

- mam wrazenie, ze bateria troche gorzej sie sprawuje

- automatyczna jasnosc jest za jasna. W nocy nie potrafi zjechac nizej niz sobie ubzdryngoli

@jerzykd sciagam juz pod miflash rom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=12480]sp4ubw[/mention] po powrocie z eu na global jest znowu L1 i pojawia się odcisk na ekranie
Mógłbyś napisać krok po kroku jak wrócić na global?

Telefon dziwnie mi się czasami zachowuje.

Jak ktoś dzwoni to muszę najpierw odblokować palcem i dopiero odebrać = chore jak dla mnie.

Jak wyciągam z kieszeni jak ktoś dzwoni to przez 2s nic nie widzę na ekranie czyli jest identycznie jak na globalu.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@palibrzuch

1. Ściągasz miflash

2. Ściągasz rom eea ten 10.2.17 w formacie .tgz (nie ZIP)

https://forum.xda-developers.com/Mi-9/how-to/rom-miui-10-eea-t3921735

Czyli to: https://bigota.d.miui.com/V10.2.17.0.PFAEUXM/cepheus_eea_global_images_V10.2.17.0.PFAEUXM_20190327.0000.00_9.0_eea_b2470d1b08.tgz

3. Kopiujesz sobie na dysk czy gdzieś backup bo wykasuje Ci dane

4. Robisz dokładnie tak jak tu jest opisane 

https://miuipolska.pl/forum/topic/3160-miflash-formatowanie-telefonu-windowslinux/

Z wyjątkiem takim, że raczej trzeba dać clean all and lock. Bo nie wiem czy płatności zadziałają na odblokowanym bootloaderze z globalem. Miui eu ma obejścia co do tego a global raczej nie. W każdym razie potem odblokowanie nie jest problemem bo już masz zgodę i nie trzeba czekać tak jak za pierwszym razem w razie jak będziesz chciał znowu przejść na miuipolska czy cokolwiek.

Ps1 ja dałem clean all i lock i wszystko jest okej. 

PS2 po wgraniu miuipolska mój telefon był rozpoznawany jako xiaomi mi mix 2s (WTF)

PS3 potem można zrobić aktualizacje do 22 metoda na Włocha :p

Edytowane przez stereo0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info ;)

W swoim życiu począwszy od S2 przetestowałem milion romów i chyba mam już dość.

Najważniejsza funkcja czyli airplane on/off już mi działa bez root programem automagic i nie potrzebuję zabawy w rooty itp. Zresztą chcę mieć działające płatności NFC ;)

Dam szansę jeszcze kilka dni tej wersji i jak mnie wku... to wracam do oryginału.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dam szansę jeszcze kilka dni tej wersji i jak mnie wku... to wracam do oryginału.

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

Global też chyba można zrootować? Jestem ciekawy jakie będziesz miał wrażenia z użytkowania mi9ki po powrocie na global.

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bardzo dobre wrażenia :) ja się chyba zestarzałem. Teraz dla mnie najważniejsze jest by wszystko po prostu dzialalo, a nie są mi potrzebne jakieś dodatkowe wykresy, bajery, które raz w życiu użyje, albo kombinacje z magistickiem czy czymś innym. Póki co global mi oferuje pewien spokój xd niecały dzień miałem miuipolska, a co bym nie ruszył to nie działa tak jak bym oczekiwał xd miałem nawet problem z głupim hotspotem

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ja mam bardzo dobre wrażenia ....


W sumie mam podobnie, już dość się na rootowalem ale jest jedna apka, której używam - ”baterry charge limit"do kontroli ładowania, sporo czasu telefon wisi na ładowarce jednocześnie jako nawigacja więc zależy mi na tym, żeby bateria była ładowana w sposób bezpieczny a tego bez roota nie osiągnę - chyba?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jerzykd napisał:


 

 


W sumie mam podobnie, już dość się na rootowalem emoji16.png ale jest jedna apka, której używam - ”baterry charge limit"do kontroli ładowania, sporo czasu telefon wisi na ładowarce jednocześnie jako nawigacja więc zależy mi na tym, żeby bateria była ładowana w sposób bezpieczny a tego bez roota nie osiągnę - chyba?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

 

Jeśli bateria jest w pełni naładowana i dalej jest telefon podpięty pod ładowarkę to sama elektronika telefonu sobie "odcina" baterię, a podtrzymuje cały telefon bezpośrednio z kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bateria jest w pełni naładowana i dalej jest telefon podpięty pod ładowarkę to sama elektronika telefonu sobie "odcina" baterię, a podtrzymuje cały telefon bezpośrednio z kabla.
Jesteś pewien, wszędzie piszą, że dla baterii najgorsze to właśnie trzymanie na kablu.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jerzykd napisał:

Jesteś pewien, wszędzie piszą, że dla baterii najgorsze to właśnie trzymanie na kablu.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Tak. Może 15 lat temu to szkodziło baterii, ale teraz mamy dużo lepiej rozwinięta elektronikę :)

Aktualnie bateriom szkodzi wysoka temperatura i rozładowanie do zera.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też w EEA dostałem tą aktualizację, ale musze naładować telefon :D szkoda, że dalej te ikonki powiadomień znikają. Kaszana z tym straszna chociaż mam wrażenie, że bardziej zauważam powiadomienia niż na mi8 bo tam to już kompletnie byłem z nimi do tyłu i nie raz po czasie coś odczytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...