Skocz do zawartości

Jakość zdjęć MI9 - porównania, przykłady, dyskusja


sp4ubw

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jedno pytanie. Co daje tryb "48M" w aparacie? Bo rozumiem że na domyślnym trybie ("zdjęcie") fotka i tak jest robiona głównym aparatem tj 48 MP czy tam kombinacją aparatów
48 smatrfon osiąga przez interpolację. Innymi słowy zdjęcie jest robione w 12 Mpix i resamplowane do 48. Jakby tego było mało do 48 Mpix mamy dostęp wyłącznie z poziomu trybu profesjonalnego, automat niby powinien, ale jednak nie zmienia sam tej wartości.  Więc robi zawsze w 12

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, simcold napisał:

48 smatrfon osiąga przez interpolację. Innymi słowy zdjęcie jest robione w 12 Mpix i resamplowane do 48. Jakby tego było mało do 48 Mpix mamy dostęp wyłącznie z poziomu trybu profesjonalnego, automat niby powinien, ale jednak nie zmienia sam tej wartości.  Więc robi zawsze w 12

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Ke? 

Chyba pomyliłeś Mi9 z innym telefonem na matrycy szajsunga... 

Mi9 ma 48 mega dostępne "z marszu" nie z Pro. I on ma matrycę 48 megową i z niej interpoluje 12 mega dla standardowych fot, a robi to po to, żeby polepszyć jakość zdjęcia min. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie, tu jest natywnie 48 mpx. Z niego jest interpolacja do 12 mpx, gdzie zamiast niedorzecznej rozdzielczości, masz po prostu bardzo szczegółowe i dobrze nasycone zdjęcie 12 mpx. Tryb 48 mpx po prostu zostawia "surówkę" i tyle - co kto woli.

Wysłane z mojego MI 9 -> Tapatalk

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Względem Mi8 dobiera poprawnie balans bieli, nie wariuje i jest tak jak być powinno. 

Co do fotek 12 vs 48 mpx, hmmm... Parametry zdjęcia te same, na telefonie i PC bez różnicy, dopiero po przybliżeniu na 100% i wycięciu fragmentów jest różnica. Nieopłacalne, bo fotka waży 13-15 MB i robi się długo. 

Gcam nie testowałem, w nocy też nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym gorszym oświetleniem to też bym polemizował. GCam często robi zbyt jasne. Jak robię zdjęcie w nocy to chcę, żeby wyglądało jak w nocy a nie na siłę rozjaśnione ;). Choć fakt, nie zawsze tak robi, głównie jak coś z bliska fotografujesz.

Wysłane z mojego MI 9 -> Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym gorszym oświetleniem to też bym polemizował. GCam często robi zbyt jasne. Jak robię zdjęcie w nocy to chcę, żeby wyglądało jak w nocy a nie na siłę rozjaśnione default_wink.png. Choć fakt, nie zawsze tak robi, głównie jak coś z bliska fotografujesz.

Wysłane z mojego MI 9 -> Tapatalk


Ja nie mówię o trybie nocnym. To szit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz soft?  Bo u mojej tego nie ma... 

Wczoraj wieczorem, zanim zdążyłem w łapy wziąć i powyłączać śmieci, zdążyła mi "czasnąć" sŁit-focie.... Żeby nie było... Nieetety tylko lepsi piją Pepsi... Z flaszek po szkockiej ;-)

https://photos.app.goo.gl/n9WR3186HWX1R2yk6 - niestety dostałem esemesem, dlatego pokompresowane... Ale mój dziub jak jest paskudny... Tak nie wyładniał... Ani się nie "wygładził"... 10.2.30 global EEA. 

 

Edyta: i było włączone poprawianie twarzy i znak wodny... 

Edytowane przez JamCiTo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedle testerów dxomarka porównywalne. Jeden i dtugi ma 107 punktów w mobilnej. Mate pewnikiem tyle dostał, bo przy gorszej matrycy, ma stabilizację optyczną... 

Tutaj kwestia reszty softu i zapatrywań. Ja tam wiem, że z 9tki idzie sporo wycisnąć. Jak z każdego, o ile się przyzwyczaisz do ograniczeń... I tak wolę lusterko i minimum 3 szkiełka ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Towarzysze pomożecie? Jako że jestem lajkonikiem w fotografii mobilnej potrzebuję pomocy w jednej sprawie. Czasem chciałbym zrobić selfika w pięknych okolicznościach natury, a tu mi wszystko w tle wychodzi zblurowane. Co muszę zmienić w ustawieniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zdjęcia były akurat robione XTREME z rekomendowanymi ustawieniami "soft":

 

https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?url=https%3A%2F%2Fforum%2Exda-developers%2Ecom%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D4007273&share_tid=4007273&share_fid=3793&share_type=t&link_source=app

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...