Skocz do zawartości

Jakość zdjęć MI9 - porównania, przykłady, dyskusja


sp4ubw

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam.
Jak wygląda sprawa ze zdjęciami obiektów w ruchu (pies, dziecko, jadący samochód itp) w słabych warunkach oświetleniowych (pochmurny dzień, zmierzch, pomieszczenie ze słabym oświetleniem)? Wychodzą ostre czy rozmazane? Mógłby ktoś wykonać jakieś przykładowe zdjęcie i wrzucić w pełnym rozmiarze?
Rozważam zakup Mi9, ale nie ukrywam że aparat jest dla mnie istotny. Na wyjazdy itp mam lustrzankę, ale na co dzień potrzebne mi coś co zrobi ładne zdjęcie, a tak naprawdę ruchome obiekty są dla telefonów zazwyczaj najbardziej problematyczne przy dłuższym czasie naświetlania.

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

piter,

żaden telefoniczny aparat nie zrobi dobrych zdjęć w ruchu i jeszcze do tego  w słabych warunkach oświetleniowych. Przecież nawet lustrzanki ze standardowym (ciemnym) obiektywem źle sobie radzą ze zdjęciami w ruchu.
W dobrych warunkach oczywiście jak najbardziej telefony dadzą radę. Musisz wiedzieć że wszelkie zdjęcia w gorszym oświetleniu są realizowane na zasadzie łączenia kilku zdjęć w jedno i odejmowanie szumu, a więc ruch powoduje rozmazywanie wynikowego obrazka. Zachwycamy się jakie ładne te zdjęcia z telefonu, ale znów większość to nieruchome obiekty. Jednak przejście w tryb manualny obnaża sztuczki programowe i diametralnie zmienia jakość zdjęć w dół bo tu już z reguły jest jedno zdjęcie o zadanych parametrach a nie nakładka kilku. Co z tego że będziesz mógł w manualu ustawić 1/200 s do nieruchomego zdjęcia jak okaże się że Iso potrzebne do zrobienia tego zdjęcia będzie na poziomie 6400 --- w górę co da Ci kaszę na ekranie, a obniżanie ISO wydłuża czas potrzebny na zrobienie zdjęcia co znów da rozmazane fotki.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gcam jest stary jak świat, Ameryki nie odkryłeś. I tak, poprawia zdjęcia na Mi 9 ale i tak w ciemności będzie słabo, bo Gcam jest stworzony do OIS, którego ten telefon nie ma. W nocy Mi 8 pokonuje swojego następcę. OP7 chyba ma OIS, ale znowu cena z kosmosu dla mnie (bo nie jest nadzwyczajny, a mało tego ma spore problemy z ekranem chociażby). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OP7 nie ma OIS. OP7 Pro ma OIS.

Odnośnie nocnych z MI9 to da się naprawdę wyciągnąć fajne fotki z ręki. Standardowa aplikacja nie pozwala na żadne ustawienia nocnych zdjęć, a GCam posiada mnogość ustawień i tak robi znacznie lepsze zdjęcia nocne. Można np. ustawić na jakim czasie ma robić poszczególne klatki zdjęcia, które potem składa w całość. Mnie się udaje czasami 1/6 sek utrzymać, czasami 1/10. Wynikowo jest mniejszy szum, lepsze krawędzie i więcej szczegółów ale .... to są wciąż zdjęcia statyczne, nic w ruchu. Aaaa GCam nie wymaga roota w Mi 9.

Tu masz moje przykładowe zdjęcia ze stockowej aplikacji:

5fe1c166440f367db8588b0759b222d8

f0e4ee293f83d4b40fd2577b671e7b60

ba1cd26ba514b0602a80375bc1145c8d

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale doczytałeś że trzeba oprócz samego Gcama jeszcze dodać plik z konfiguracją pod Mi 9?  Po dodaniu tych plików program jest ustawiony pod matryce z Mi9. Są dwa rodzaje do zdjęć dziennych i nocnych. Szeroki kąt oczywiście działa. Można uruchomić każdy z trzech aparatów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zdubluję. Proszę połączyć jak coś.... Przyznaję się bez bicia, że robię to specjalnie żeby było bardziej czytelnie/widocznie. 

Dla Kolegów-specjalistów od tajemnic życia erotycznego białych, właścicielka z 9 w ręku (jednym o dziwo), widać kąt padania światła i ogólnie warunki były do robienia tego zdjęcia "takie se" :

https://photos.app.goo.gl/Tx8DHLNWeYwzypQz9

Widać też stado ikon powiadomień ;-)

Robiła to:

 

https://photos.app.goo.gl/Du2Xta4omt532tg2A

i to:

https://photos.app.goo.gl/3yhU7yGhiDWQbBBc8

Mi Max 3 zrobił chwilę później to:

https://photos.app.goo.gl/WdFX7wQvJWu35EKw6

Pozycję starałem się mieć maksymalnie identyczną i telefon w takim samym położeniu. Trochę się nie udało ale różnice widać. Trzmiel śpiący pod płatkami kwiata, słonko dość ostre padające prawie idealnie prosto z góry, ale nie do końca, bo tak jakby znad prawego ramienia. 

Edytowane przez JamCiTo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszych artykułach o Mi9 pisali że szerokokątny nie "ostrzy" ze niby ma być to poprawione w oprobramowaniu, jak teraz wygląda sytuacja ?

 

Edytowane przez zoltan78
Przenoszę do odpowiedniego tematu. Następnym razem zadawaj pytania w istniejących tematach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szeroki kont dobrze ostrzy. Jedyne problemy jakie obecnie na Global EEA z tym zauważam to przy makro - na podglądzie jest ostro, po zrobieniu zdjęcia rozmyte. Wybitnie jakiś problem z aplikacją aparatu, dlatego do makro polecam Gcam, albo robić w aparacie MIUI ale na trybie auto. Do innych zastosowań moim zdaniem stockowa aplikacja bardzo dobrze się sprawdza, nie zauważyłem żadnych innych problemów. Co do tego jak ogólnie wypada porównanie jakości zdjęć Gcam vs MIUI to tutaj nie będę jakiś mocnych twierdzeń wygłaszał bo jest bardzo podobnie, raczej myślę subiektywna kwestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czy słabo ostrzy? 

Tutaj masz już skopresowane przez mms... :

https://photos.app.goo.gl/PGUd6maFVyki62sv5

IMHO jak na robione smarkfonem, to trudno tutaj cokolwiek zarzucać... Odległość pewnie miała poniżej 5 cm.. 

 

 

Edyta: oszywiście Mi9 pełny stock... Tfuuuu.. Stok... 10.2.28 i stokowa apka... I pełny awtomat... 

Edytowane przez JamCiTo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...