Skocz do zawartości

Jaki czujnik temperatury do Xiaomi Gatewawy


Kriss89

Rekomendowane odpowiedzi

Z gateway będzie działać czujnik od xiaomi (okrągły) i aqara (kwadratowy). Ten aqara ma jeszcze dodatkowo barometr, ja mam taki i działa bardzo dobrze.

Ten z wyświetlaczem łączy się przez bluetooth więc trzeba mieć jeszcze urządzenie z bramką BLE (np. plafony YEELIGHT) by działał z gateway. 

Edytowane przez Surveyor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Pomoże ktoś mówiąc czym się różnią te czujniki:?

okrągły vs kwadratowy

oraz z wyświetlaczem

okrągły2 vs kwadratowy2

 

Rozumiem ,że do tych bez wyświetlacza potrzebny jest dodatkowo jakiś gateway a do tych z LCD wystarczy urządzenie z bramką BLE.

 

Czy któryś z tych bez wyświetlacza nadaje się do umieszczenia na zewnątrz (lub jest jakiś inny zewnętrzny)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzień dobry (czy dobra noc jak kto woli :)).

Jestem totalnym laikiem więc wybaczcie od razu.

Chciałbym zakupić jakiś termometr ZEWNĘTRZNY który wystawię za okno.

Czy któryś z tych czujników się do tego nadaje?
Czy czujnik Xiaomi Mijia Smart Home Temperature and Humidity Sensor może być używany na zewnątrz?
Bo taką dostałem informację od sprzedawcy, ale nie jestem przekonany...

Drugie pytanie - czy taki czujnik jak powyżej można "połączyć" z jakimś zegarkiem/termomentrem np.: takim lub takim
(lub innym) tak aby pokazywały temperaturę na zewnątrz a nie wewnątrz?

Chodzi głównie o zastąpienie tradycyjnego termometru zaokiennego czymś "smart" co będzie stało pod oknem i pokazywało temp. na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik z podanego powyżej linku może być użyty na zewnątrz, ale jak już kolega wcześniej napisał, powinien być umieszczony w miejscu, gdzie nie będzie narażony na zalanie wodą, chociaż sam taki posiadam w miejscu, gdzie pada na niego deszcz dość obficie i od ponad roku nic mu nie jest.

Co do połączenia z czujnikami/zegarkami z linku odpowiedź brzmi - NIE. Czujnik, o którym wcześniej była mowa potrzebuje bazy Xiaomi/Mijia z której wyniki jego działania zobaczysz na telefonie używając aplikacji MiHome, ewentualnie na Smart Głośniku Xiaomi wyposażonym w wyświetlacz. Sam głośnik jest fajny, niestety obsługuje wyłącznie chiński język do komunikacji głosowej, natomiast podejrzewam, że sam soft obsługuje język angielski. Posiadam kilka urządzeń Xiaomi, które mają wyświetlacz i informacje na nim pokazywane są w języku angielskim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację.

Potrzebuję zastąpić zaokienny klasyczny termometr czymś co będę mógł postawić w pokoju i pokaże mi temp. na zewnątrz.

Znalazłem wprawdzie coś co niby powinno spełniać moje oczekiwania - ale tylko "niby" bo wyświetlacz zbyt kolorowy i informacji za dużo - mi się najbardziej ten INK podoba.
https://www.banggood.com/YUIHome-Indoor-Outdoor-Digital-Weather-Station-Temperature-And-Humidity-Display-Atmospheric-Pressure-Weather-Forecast-Alarm-Clock-from-Xiaomi-Youpin-p-1538471.html?p=3118059545047201703D&custlinkid=378128&fbclid=IwAR1CMmc9E5T6MntplVQiUM4FYXpsb8cyKDhWZs4Zwv-xoV7gEt4QbGHzIQc&cur_warehouse=CN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na tą chwilę Xiaomi nie posiada w swojej ofercie takiego urządzenia. To z linku faktycznie zbyt kolorowe, chyba, że da się skonfigurować wygląd. Jakby jeszcze można było sparować je w aplikacji MiHome, to pewnie miało by więcej zwolenników. Ja myślę, że z czasem Xiaomi lub pokrewna firma wyprodukuje taką pogodynkę z zewnętrznym czujnikiem kompatybilną z MiHome, chętnie sam coś takiego kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...