happy

Problem z NFC

Recommended Posts

Hej,

Mi 9tka z polskiej dystrybucji - od początku mam problem z NFC, które tak faktycznie prawdopodobnie nie działa w ogóle. 
Nie chodzi o Google Pay, chodzi o zwykłe używanie NFC przykładowo z Sigma Linkiem (do synchronizacji licznika)

Przy włączonym NFC i poprawnych uprawnieniach do aplikacji nie ma żadnej reakcji.

Ktoś ma taki problem? Nie znalazłem w sieci podobnego przypadku bo Mi 9tek mało jeszcze jest.

W układzie zabezpieczającym zmień na portfel HCE. Powinno pomóc.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

192155b4d44344f2610e4e83c418bb21.jpg

• Like 2

Właśnie tak mam ustawione od początku prawie, niestety nie działa.

Żadne z ustawień z "Układ zabezpieczający" nie powoduje poprawnego działania.

Edited by happy

A płatności kartą działają? Bo jeśli nie to raczej bym reklamował ten egzemplarz.

• Like 1

Nie sprawdziłem jeszcze ale o dziwo - Android Beam bazujący na NFC działa. 

Może jest jakaś niekompatybilność z Sigma Link vs Mi 9 mimo poprawnych uprawnień.

Próbowałeś płacić z włączoną aplikacją banku (nie musi być zalogowana, wystarczy ją odpalić)?

@happy Daj mi czas, albo bardziej mi-home. Jutro będę miał mi9 o ile dobrze pójdzie i sprawdzę jak sobie radzi z łącznością nfc z licznikiem sigma. Masz włączony bluetooth oprócz nfc? bo to ważne

@Nezumi @olutus Koledze nie działa łączenie licznka rowerowego marki Sigma po nfc z telefonem i apką na telefonie, a wy mu podpowiadacie o płatnościach bankowych xd

Edited by stereo0

2 minuty temu, stereo0 napisał:

Koledze nie działa łączenie licznka rowerowego marki Sigma

Moja wina, że mi się "Sigma" z bankiem kojarzy? xD Faktu to nie zmienia, że jeżeli działają płatności kartami po NFC, to moduł NFC działa poprawnie, a problem jest w samej aplikacji.

• Like 3

Podsumowując - prawdopodobnie problemem jest samo NFC w Mi 9 i kompatybilność z aplikacjami.

Sigma Link nie działa ale ta appka jest tak shittowa, że w przypadku wielu telefonów po prostu transfer po NFC nie działa.

Płatności mobilne działają po aplikacji Millenium  z praktycznie 10 centymetrów.

Nie działa za to podwójna weryfikacja tokenem Yubikey Google / Facebook, obojętnie jak. Działa dopiero podłączenie po USB tokenu pod telefon z obowiązkowym włączeniem debuggowania USB z opcji programistycznych.

Płacił już ktoś z was przez Google pay? Próbowałem w 2 sklepach i na obu terminalach błąd, że karta jest nieobsługiwana

Edited by Steller

U mnie działa od samego początku. Tylko układ zabezpieczający musiałem na HCE zmienić.

• Like 2

1 godzinę temu, olutus napisał:

U mnie działa od samego początku. Tylko układ zabezpieczający musiałem na HCE zmienić.

Rzeczywiście, myślałem, że ta opcja jest zaznaczona domyślnie, dzięki 

Ma ktoś IKO? Próbuje już drugi dzień i na terminalu mam błąd. W NFC powinno być HCE?

• Like 1

Ma ktoś IKO? Próbuje już drugi dzień i na terminalu mam błąd. W NFC powinno być HCE?

Tak. d2f318e0d7c794bfff43a774f5afacf9.jpg

• Like 1

Wiem gdzie to zmienić tylko miałem właśnie ustawioną inną opcję ;)

To mój pierwszy tel z NFC i tego jeszcze nie ogarniam.

To prawda, że z rootem nie będzie tej opcji płatności NFC?

Dzięki za rady. Też miałem problemy z płatnościami w sklepach. Teraz ustawiłem "układ zabezpieczający " na HCE ( miałem na kartę SIM ) i sprawdzę czy działa ;-)

Działa bez problemu :-)

Edited by ernet

Dnia 1.04.2019 o 20:14, happy napisał:

Hej,

chodzi o zwykłe używanie NFC przykładowo z Sigma Linkiem (do synchronizacji licznika)

Przy włączonym NFC i poprawnych uprawnieniach do aplikacji nie ma żadnej reakcji.

Ktoś ma taki problem? Nie znalazłem w sieci podobnego przypadku bo Mi 9tek mało jeszcze jest.

Miałem podobny problem. Z poprzednim telefonem Samsung S4 działało idealnie. Wystarczyło przyłożyć byle jak telefon do licznika  i dane szły. Z Mi9 musiałem kombinować. NFC zaskakuje, ale trzeba dość dokładnie wycelować. U mnie działa jak przyłożę licznik w górnej części telefonu, mniej więcej w okolicy obiektywów, ale też nie zawsze. Podobnie mam z płatnościami. Do terminala muszę przyłożyć górną częścią telefonu. Mi9 ma chyba słaby ten NFC. Szkoda, bo poza ty fajny telefon. 

Ja place nonstop nfc w ing. Dziala bez problemu. Nawet apka banku nie musi byc odpalona. Tel ma roota i odblokowany bootloader.