Skocz do zawartości

Problem z NFC


happy

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Mi 9tka z polskiej dystrybucji - od początku mam problem z NFC, które tak faktycznie prawdopodobnie nie działa w ogóle. 
Nie chodzi o Google Pay, chodzi o zwykłe używanie NFC przykładowo z Sigma Linkiem (do synchronizacji licznika)

Przy włączonym NFC i poprawnych uprawnieniach do aplikacji nie ma żadnej reakcji.


Ktoś ma taki problem? Nie znalazłem w sieci podobnego przypadku bo Mi 9tek mało jeszcze jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@happy Daj mi czas, albo bardziej mi-home. Jutro będę miał mi9 o ile dobrze pójdzie i sprawdzę jak sobie radzi z łącznością nfc z licznikiem sigma. Masz włączony bluetooth oprócz nfc? bo to ważne

@Nezumi @olutus Koledze nie działa łączenie licznka rowerowego marki Sigma po nfc z telefonem i apką na telefonie, a wy mu podpowiadacie o płatnościach bankowych xd

Edytowane przez stereo0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, stereo0 napisał:

Koledze nie działa łączenie licznka rowerowego marki Sigma

Moja wina, że mi się "Sigma" z bankiem kojarzy? xD Faktu to nie zmienia, że jeżeli działają płatności kartami po NFC, to moduł NFC działa poprawnie, a problem jest w samej aplikacji.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując - prawdopodobnie problemem jest samo NFC w Mi 9 i kompatybilność z aplikacjami.

Sigma Link nie działa ale ta appka jest tak shittowa, że w przypadku wielu telefonów po prostu transfer po NFC nie działa.

Płatności mobilne działają po aplikacji Millenium  z praktycznie 10 centymetrów.

Nie działa za to podwójna weryfikacja tokenem Yubikey Google / Facebook, obojętnie jak. Działa dopiero podłączenie po USB tokenu pod telefon z obowiązkowym włączeniem debuggowania USB z opcji programistycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Dnia 1.04.2019 o 20:14, happy napisał:

Hej,

chodzi o zwykłe używanie NFC przykładowo z Sigma Linkiem (do synchronizacji licznika)

Przy włączonym NFC i poprawnych uprawnieniach do aplikacji nie ma żadnej reakcji.


Ktoś ma taki problem? Nie znalazłem w sieci podobnego przypadku bo Mi 9tek mało jeszcze jest.

Miałem podobny problem. Z poprzednim telefonem Samsung S4 działało idealnie. Wystarczyło przyłożyć byle jak telefon do licznika  i dane szły. Z Mi9 musiałem kombinować. NFC zaskakuje, ale trzeba dość dokładnie wycelować. U mnie działa jak przyłożę licznik w górnej części telefonu, mniej więcej w okolicy obiektywów, ale też nie zawsze. Podobnie mam z płatnościami. Do terminala muszę przyłożyć górną częścią telefonu. Mi9 ma chyba słaby ten NFC. Szkoda, bo poza ty fajny telefon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...