Skocz do zawartości

Szkło Hartowane Redmi Note 7


port14

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, osimaru napisał:

Posiada ktoś może to https://mi-home.pl/akcesoria/szkla-ochronne/hybrydowe-szklo-hartowane-na-caly-ekran-do-redmi-note-7 ?

Jestem ciekawy czy faktycznie na cały ekran i czy warte tych pieniędzy.

To jest to samo o którym ja pisałem i faktycznie jest tak że przykrywa całą powierzchnię ekranu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.04.2019 o 09:46, newelco napisał:

Ja posiadam matowe - od kilku modeli tel używam tylko takich - zero palcowania , po zastosowaniu uszczelnienia w formie aplikacji płynu pokrywa praktycznie cały wyświetlacz.

szkło

 

IMG_20190405_094330[2597].jpg

Ten płyn to jest popularnie nazywany (np. na allegro) klej? To jest faktycznie klej? Jak chce się zdjąć szkło, to łatwo schodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

https://allegro.pl/oferta/szklo-5d-full-glue-xiaomi-redmi-note-7-pro-j87-7943123599

 

Ja mam takie tylko że nie jest dokładnie takie jak na zdjęciu. Tzn łezka jest wycięta, podobnie w miejscu PS i LS. Nie odkleja się, nie palcuje zbytnio, nie widać kropeczek czy tęczy, zaokrąglenie krawędzi mogłyby być większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2019 o 20:21, electro69 napisał:

@Trolekson

Z jakiej firmy jest to przeźroczyste etui na telefonie ? ... czy może jest to te, które dołączone jest do zestawu ?. Chodzi mi głównie o to czy w całości zakrywa tylne oczko aparatu i np. "chowa" je o ten 1-2 mm.

Dołączone było w zestawie, jest to zwykłe silikonowe etui. W ogóle nie chowa aparatu, a szkoda... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Kupiłem szkło "Wozinsky" i jestem zawiedziony:- pod przedni aparat dostał się kurz- szkło na brzegach jest ostre i drapie w ucho podczas rozmowy

 

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Potwierdzam. Mnie również po miesiącu używania pod szkło przy aparacie dostały się jakieś farfocle i pojawił się bąbel powietrza. Próbowałem go usunąć przez wyciskanie powietrza i wtedy pokruszyło się na krawędzi. Mój egzemplarz nie był ostry na krawędziach aczkolwiek przy używaniu gestu "cofnij" czuło się nierówności. Wymieniłem teraz szkło na Nillkina (Nillkin XD CP + Max) i jest znacznie lepiej szlifowane na krawędziach. Na razie mam je od ok. 1 m-ca i jest ok. Tylko wydaje mi się, że powinno być z 1mm dłuższe. Wielkim plusem tego szkiełka jest to, że podczas zdejmowania etui nie zaczepia się o naklejone szkło, oraz 100x lepsza powłoka oleofobowa. Znacznie łatwiej się czyści "paluchy" na tym szkle.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, kriss.kg napisał:

Wymieniłem teraz szkło na Nillkina (Nillkin XD CP + Max) i jest znacznie lepiej szlifowane na krawędziach. Na razie mam je od ok. 1 m-ca i jest ok. Tylko wydaje mi się, że powinno być z 1mm dłuższe. Wielkim plusem tego szkiełka jest to, że podczas zdejmowania etui nie zaczepia się o naklejone szkło, oraz 100x lepsza powłoka oleofobowa. Znacznie łatwiej się czyści "paluchy" na tym szkle.

@kriss.kg, czy te szkło ma wycięcie na czujnik zbliżeniowy i natężenia światła? W opisie produktu wspomniano jedynie o czujniku nat. światła. Zauważyłeś jakieś problemy ze zbliżeniowym? Np. załączanie się ekranu podczas rozmowy?

Edytowane przez Otho Sackville
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=59062]kriss.kg[/mention], czy te szkło ma wycięcie na czujnik zbliżeniowy i natężenia światła? W opisie produktu wspomniano jedynie o czujniku nat. światła. Zauważyłeś jakieś problemy ze zbliżeniowym? Np. załączanie się ekranu podczas rozmowy?

Nie zauważyłem żadnych niedogodności podczas użytkowania. Szkło ma długie wycięcie na głośnik i chyba czujniki. Wygląda to tak mniej więcej: patrząc z góry na telefon: od lewej zaokrąglenie, później ok 10mm prostej, później wcięcie na jakieś 2mm ciągnące się przez ok 4cm dochodzi do zaokrąglenia. Generalnie po naklejeniu szkło zaczyna się ok 2mm poniżej linii głośniczka.

W domu spróbuję zrobić zdjęcie aby to pokazać ale nie wiem czy mi się uda.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.04.2019 o 10:19, Patryk (L) napisał:

To jest to samo o którym ja pisałem i faktycznie jest tak że przykrywa całą powierzchnię ekranu.

Pytanie głównie do @Patryk (L) oraz innych posiadaczy tego cuda - https://mi-home.pl/akcesoria/szkla-ochronne/hybrydowe-szklo-hartowane-na-caly-ekran-do-redmi-note-7
Jak oceniacie ten produkt po czasie? 

Z racji jego obecnej niedostępności wszedłem na stronę 3mk i znalazłem, tak mi się wydaje, ten właśnie produkt- https://sklep.3mk.pl/pl/p/Xiaomi-Redmi-Note-7-Niepekajace-szklo-hybrydowe-na-caly-ekran-3mk-FlexibleGlass-Max/40535.


Jestem na etapie poszukiwania odpowiedniej ochrony ekranu dla mojego wczoraj kupionego Redmi Note 7 i nie chciałbym kupić tandety, a równocześnie wyrzucać pieniędzy w błoto. Oczywiście przejrzałem ten temat dokładnie i wyrobiłem sobie, jakąś opinię jednak wiadomo, że aby odpowiednio ocenić produkt potrzeba czasu. Istotne dla mnie jest, by ochrona ekranu była jak najmniej widoczna, a taką zdaje się zapewniać w/w produkt.
Przejrzałem też parę recenzji szkieł tej firmy, ale jednak wolałbym usłyszeć również opinię faktycznych użytkowników, którzy wyłożyli na nie swoje pieniądze, a nie otrzymali do testów.

 

Zatem jak jest? :')
A być może w ogóle nie warto interesować się hybrydami i założyć jednak szkło?

 

EDIT:
Kupiłem sobie to szkło hartowane, gdyby kogoś interesowała moja opinia to za jakiś czas mogę się wypowiedzieć.

Edytowane przez Błażej Wyka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie.

JAkiś czas temu kupiłem taki zestaw:

https://allegro.pl/oferta/etui-nillkin-nature-xiaomi-redmi-note-7-szklo-9h-7920559277

Niestety szkło+dziecko = muszę kupić nowe szkło hartowane

I teraz zagwózdka. Szkło z tego zestawu nałożyło się bardzo ładnie, tylko etui jest tak spasowane że szkło musiałem 3 razy ustawiać od nowa gdyż po założeniu etui jego rant podnosił szkło w górę i wchodziło powietrze.

Za trzecim razem udało mi się spasować tak, że efekt zniknął ale to była walka o dziesiąte milimetra.

Czy może ktoś używa tego etui i mógłby polecić jakie szkło do niego kupić?

Bo zastanawiam się czy kupować takie samo czy może inne.

Widzę że są też szkłą z zaokrąglonymi brzegami.. ale czy na takie szkło etui "najdzie" rantami i nie będzie efektu podważania?

Może ktoś ma, używa i coś poleci?

W tym zestawie jest takie szkło:

https://allegro.pl/oferta/szklo-hartowane-nillkin-9h-xiaomi-redmi-note-7-7923286564

Zastanawiam się natomiast nad takim:

https://allegro.pl/oferta/szklo-3d-nillkin-xd-cp-max-xiaomi-redmi-note-7-8147857733

Czy może przerost formy nad rteścią i kupić jakieś w okolicy 19zł :

https://homescreen.pl/szklo-hartowane-home-screen-glass-redmi-note-7.html

https://homescreen.pl/szklo-hartowane-home-screen-glass-redmi-note-7-full-cover-black.html

 

Zależy mi by szkło było dobrze dopasowane, zasłaniało jak największą część ekranu ale by również pasowało do tego etui które mam.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wymieniłem u siebie szkło Wozinsky, które jest strasznie kruche oraz niemiłosiernie się palcuje na szkło BananGuard z czarnymi ramkami i mam mieszane uczucia. Szkło Wozinsky jest w miarę dobrze dopasowane, nieznacznie ucina ekran, ale brudzi się i kruszy od patrzenia, nie ma praktycznie warstwy oleofobowej. Natomiast Banan jest gorzej dopasowany, ma ostre krawędzie, jest mniejsze i nie pokrywa całego przedniego panelu oraz znacznie ucina ekran z każdej strony i ma szeroką bródkę. Na plus, że nie zbiera odcisków, ma wyczuwalnie lepszy feeling i poślizg względem Wozinsky, ale z racji na wyższą cenę oraz kiepskie dopasowanie nie polecam, lepiej chyba wziąć zwykłe szkło 9h lub jak już to Nillkin 3D CP+ Max.f34d36c156afff2b767baf6484205264.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie u mnie Nillkin sprawuje się bardzo dobrze. Porysowało się tylko trochę. Bardzo dobre szkło.

A jakiego masz Nillkin, całe przezroczyste czy z ramką? Na Mi 9 mam Nillkin 3D CP+ Max i jest super jakości i dopasowania, nie mogłem znaleźć takiego samego dla RN7, ale też nie wiem czy warto kupować tak drogie szkło do budżetowca. Wozinsky z czarną ramką i Banan odpadają, lipa straszna. Teraz myślę czy nie kupić zwykłe szkło 9H byle byłoby dobrze dopasowane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

A jakiego masz Nillkin, całe przezroczyste czy z ramką? Na Mi 9 mam Nillkin 3D CP+ Max i jest super jakości i dopasowania, nie mogłem znaleźć takiego samego dla RN7, ale też nie wiem czy warto kupować tak drogie szkło do budżetowca. Wozinsky z czarną ramką i Banan odpadają, lipa straszna. Teraz myślę czy nie kupić zwykłe szkło 9H byle byłoby dobrze dopasowane. 

 

Ja mam z szkło z tej aukcji. Dałem za nie 31,60zł z przesyłką.

 

https://s.click.aliexpress.com/e/Dr4y98WU

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jak by ktoś szukał szkła to idealne wymiary 67,5mm max 68mm x 150mm max 150,5mm (może być 149mm będzie ciut krótsze ale dobrze będzie wyglądało)

na allegro czasem niektórzy podają wymiary można dopasować sobie z innych modeli np. Nokia 4.2 , Huawei Y7 2019, Honor 20 Lite (tylko wymiary musza się zgadzać bo są różne wielkości)

Edytowane przez gawllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może nie hybrydę ale ja założyłem folię hydrożelową, najtańszą na allegro za 5,50 bo nie jak to się zachowa. Miałem dość że podczas pracy nieraz w lecie podchodził mi pot pod szkło podczas rozmowy(dwie ręce zajęte telefon między ramieniem a policzkiem).  Nie wiem jak z ochroną wyświetlacza bo nie wydaje mi się żeby wzięła ta folia energię uderzenia tak jak szkło. Jest miękka, po 12h nie ma śladu jeśli podczas montażu zostały jakieś bąble powietrza. nie rysuje się bo jest miękka i ta autoregeneracja działa. Nie odstaje na krańcach i byłbym zadowolony w 100% jakby była jeszcze z 1mm z każdej strony szersza.

Nie podam aukcji bo ogólnie nie jestem zadowolony ze sprzedawcy a kupowałem parę innych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...