Skocz do zawartości

MIUI 9.3.28


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

9_3_28-forum.png

  • Dodana możliwość włączenia/wyłączenia dostępu do menu zasilania na zablokowanym urządzeniu (Ustawienia > Ekran blokady i odcisk palca > Dodatkowe ustawienia > Dostęp do menu zasilania);
  • Możliwość ustawienia, gdzie ma być procent naładowania baterii (w ikonie/obok niej – Ustawienia > Pasek powiadomień i statusu > Wskaźnik baterii, dla urządzeń bez notcha);
  • Dodana karta „Wspomnienia” w Galerii (z automatycznie generowanymi przez MIUI albumami np. z weekendów czy tej samej daty, albo rok czy dwa lata wcześniej, o ile istnieją w Twojej galerii jakiekolwiek zdjęcia z tego okresu)
  • Animacja ładowania z wersji 9.3.21 usunięta na urządzeniach HD (problemy z skalowaniem);
  • Usunięta niepotrzebna już aplikacja Autoryzacje;
  • Część urządzeń - kwietniowe poprawki bezpieczeństwa Androida;
  • Z aktualizacją 9.3.25 i wyżej Redmi Note 5 otrzymuje Androida Pie. Aby TWRP działało prawidłowo po tej aktualizacji (są problemy na starych recovery z deszyfrowaniem), należy wgrać to recovery (bądź inne, działające na Pie). Instalacja: najpierw ROM z obecnie posiadanego TWRP > uruchomienie systemu > instalacja przez fastboot nowego TWRP;
  • Poprawki tłumaczenia;
  • Pełna lista zmian.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na Androidzie Pie po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Czym miuipolska różni się od Global?

Problem z Google Pay?

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 18.1 do instalacji z TWRP. Po instalacji należy wykonać dodatkowy restart telefonu.

Brak internetu przez dane mobilne?

W Orange należy ustawić poprawne APN wg tego poradnika.

Nie można zainstalować ROMu na Mi 9?

Czasami zdarza się, że TWRP akceptuje tylko ROMy, w których jest wpisana nazwa (niepoprawna) „xiaomi9” zamiast „cepheus”. Jeśli Twoje recovery ma taki problem, musisz usunąć pierwszą linię z pliku w paczce znajdującego się w katalogu META-INF/com/google/android/updater-script. Później zmodyfikowany plik wrzucamy z powrotem do paczki i instalacja powinna przejść już poprawnie.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 199
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
36 minut temu, Orjon napisał:

Brak internetu przez dane mobilne?

Mam ten problem tyle że na aero2 jako druga karta sim.

APN ustawiony, a nie działa.

Whyred

EDIT:

Antidotum okazało się wpisanie w polu Typ APN wartości "default"

Działa jak należy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście pomóc/podpowiedzieć coś w tej sprawie - ta wersja tez to ma :-(

Czy też tak macie że po wybudzeniu telefonu odciskiem palca nie działają wam wszystkie gesty ekranowe a jak odblokujecie ekran wzorem to tak ?? tel: Xiaomi MI Note 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MI9 doszło ukrywanie wcięcia dla poszczególnych aplikacji, zabezpieczenia Google z kwietnia, w aparacie doszły dynamiczne zdjęcia i są rejestrowane poprawnie tylko potem w galerii brak przycisków do ich obsługi, Gpay działa bez żadnych kombinacji, można wybierać czy przyciskami regulować głośność multimediów czy dzwonka, pojawiła się pełna konfiguracja przycisku SI (można konfigurować już krótkie przyciśnięcie i na stałe wyłączać asystenta).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Orjon napisał:

Z aktualizacją 9.3.25 i wyżej Redmi Note 5 otrzymuje Androida Pie. Aby TWRP działało prawidłowo po tej aktualizacji (są problemy na starych recovery z deszyfrowaniem), należy wgrać to recovery (bądź inne, działające na Pie). Instalacja: najpierw ROM z obecnie posiadanego TWRP > uruchomienie systemu > instalacja przez fastboot nowego TWRP;

A TWRP 3.2.3-2 z twrp.me jest ok ? Czy trzeba zmieniać ?

EDIT: Wystarczyło wejść w TWRP żeby się przekonać że trzeba zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do pytania odnośnie recovery na redmi note 5. Czy mogę już teraz zainstalować nowe recovery w obecnym twrp do którego jest link powyżej? Czy po instalacji romu z androidem 9.0 będzie można wejść w ogóle jeszcze w stare twrp i ewentualnie wtedy zainstalować nowe recovery? Czy tylko za pomocą kompa przez fastboot?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mi MIX 3 i Redmi 4X, póki co wszystko OK.

Appkę Autoryzacje trzeba usunąć ręcznie (wcześniej nie było takiej możliwości). Płatnosci Google Pay działają.

No i dzięki wielkie za procent baterii obok wskaźnika... :)

4 godziny temu, krainawilka napisał:

Na Mi8Lite brak opcji ustawienia % baterii obok.

Sformułowanie - klucz: "...> Wskaźnik baterii, dla urządzeń bez notcha)"... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fake4r napisał:

Ktoś podpowie czy na RN5 z redwolf 3.2.1 mam zrobić tak jak to jest opisane w poście powyżej? Czy jakaś inna procedura, tak żeby nie uceglić fona, ewentualnie nie musieć robić potem niepotrzebnie czystych instalacji itp. ?

Musisz zflashować nowe recovery

Jak masz arb v4 nie zapomnij o dummy.img.

 

3 godziny temu, marcinj6 napisał:

Podłącze się do pytania odnośnie recovery na redmi note 5. Czy mogę już teraz zainstalować nowe recovery w obecnym twrp do którego jest link powyżej? Czy po instalacji romu z androidem 9.0 będzie można wejść w ogóle jeszcze w stare twrp i ewentualnie wtedy zainstalować nowe recovery? Czy tylko za pomocą kompa przez fastboot?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Możesz zainstalować nowe recovery przed instalacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, the4anoni napisał:

Musisz zflashować nowe recovery

Jak masz arb v4 nie zapomnij o dummy.img.

 

Możesz zainstalować nowe recovery przed instalacją.

Mam arb v3. Wiem, że muszę wgrać nowe. Czyli rozumiem że bez cudowania - instalacja .zip z obecnego twrp, uruchomienie telefonu, fastboot - instalacja nowego twrp. Nie trzeba robić full wipe i wszystko będzie hulać? Arb będzie wtedy w jakiej wersji, nadal 3 czy już 4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, fake4r napisał:

Mam arb v3. Wiem, że muszę wgrać nowe. Czyli rozumiem że bez cudowania - instalacja .zip z obecnego twrp, uruchomienie telefonu, fastboot - instalacja nowego twrp. Nie trzeba robić full wipe i wszystko będzie hulać? Arb będzie wtedy w jakiej wersji, nadal 3 czy już 4?

Osobiście polecam wgranie romu 10.2.2.0 Global przez fastboot żeby arb było v4.

Potem flashujesz recovery z pierwszego postu i instalujesz xiaomi.eu

Rom jest na moim whyred od paru godzin i mam jedno zastrzeżenie - ekran zaraz po włączeniu telefonu (splash.img) jest jakby za bardzo rozciągnięty góra dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i klops kurde. Chciałem zainstalować nowe recovery z poziomu twrp i zainstalowało ale nie da się wejść w recovery telefon się zawiesza na logo mi/unlocked. Przez fastboot i adb nie da się bo pokazuje się komunikat " failed remote: Anti-rollback check failed"
Da się jakoś wgrać to twrp bez robienia full wipe i wgrywania od nowa romu przez fastboot?

edit: nie mogę wgrać żadnego twrp bo mam błąd antirollback..

ja mam anti -rollback 4

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marcinj6 napisał:

Podłącze się do pytania odnośnie recovery na redmi note 5. Czy mogę już teraz zainstalować nowe recovery w obecnym twrp do którego jest link powyżej? Czy po instalacji romu z androidem 9.0 będzie można wejść w ogóle jeszcze w stare twrp i ewentualnie wtedy zainstalować nowe recovery? Czy tylko za pomocą kompa przez fastboot?

 

Tylko przez fastboot. Jak zainstalujesz teraz to go nie odpalisz.

ARB będzie prawdopodobnie 4 - pewności nie mam ale na pewno fw musi zostać zaktualizowane do Pie więc zakładam że ARB się zwiększy. Nie mam teraz RN5 na stanie, nie sprawdzę tego (zresztą i tak mam tam już 4 a nie 3).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw 9.3.28, uruchamiasz system i potem przez fastboot nowe.

35 minut temu, tomiq75 napisał:

Na RM 6pro wywala błąd w momencie wejścia w aktualizacje 

Bylibyśmy wdzięczni za log. (Pokaż log...)

Aplikację Autoryzacje jeśli macie to usuńcie ręcznie, prawdopodobnie została z poprzedniej wersji. Ale w następnych raczej jej być nie powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, krainawilka napisał:

Pewnie zostanę zbanowany, ale czy nie można by za każdym razem dopisać małą czcionką jak to motyw? Szukam akurat tapety, a polecenie "tak ciężko poszukać w motywach?" nie przyniosło rezultatu...

Pomyślimy nad tym. Dla zainteresowanych: NightValley V10.

5 godzin temu, fake4r napisał:

Ktoś podpowie czy na RN5 z redwolf 3.2.1 mam zrobić tak jak to jest opisane w poście powyżej? Czy jakaś inna procedura, tak żeby nie uceglić fona, ewentualnie nie musieć robić potem niepotrzebnie czystych instalacji itp. ?

Zrób jak wyżej. Z tego co wiem jest już jakiś orangefox pod pie więc jak chcesz to sobie wgraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...