Skocz do zawartości

MIUI 9.3.28


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 199
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
3 godziny temu, the4anoni napisał:

Rom jest na moim whyred od paru godzin i mam jedno zastrzeżenie - ekran zaraz po włączeniu telefonu (splash.img) jest jakby za bardzo rozciągnięty góra dół

Jak ktoś ma ten sam problem to niech się odezwie tutaj

https://xiaomi.eu/community/threads/9-3-28-whyred-redmi-note-5-pro-boot-screen-splash-img-stretched.49853/

Byłoby miło jakby ktoś też zrobił zdjęcie dobre - niestety za bardzo nie mam takiej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Antyhaker napisał:

???

Żeby sflashować TWRP jak się ma ARB v4 trzeba mieć plik dummy.img (Jest z romem global fastboot w folderze images).

I przed flashowaniem twrp trzeba wklepać fastboot flash antirbpass dummy.img

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, the4anoni napisał:

Żeby sflashować TWRP jak się ma ARB v4 trzeba mieć plik dummy.img (Jest z romem global fastboot w folderze images).

I przed flashowaniem twrp trzeba wklepać fastboot flash antirbpass dummy.img

To zabawne, bo niczego takiego nie robiłem - kolejny mit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem zainteresowanym dokładnie jak ja zrobiłem i działa na RN5 Pro:

Miałem: MIUI 9.3.14, arb 3, red wolf 3.2.1

Ściągnąłem zip z 9.3.28 i wgrałem normalnie przez recovery jak co tydzień

Telefon się uruchomił

Włączyłem telefon do trybu fastboot, pobrałem twrp z linku wyżej i wypakowałem. Podpiąłem kablem do komputera i odpaliłem komendy:

fastboot flash recovery MiUi-Wolf-DC.img

fastboot boot MiUi-Wolf-DC.img

fastboot reebot

Telefon uruchomił się do recovery, zrobiłem wipe dalvik cache i uruchomiłem normalnie do MIUI

No i niby wszystko działa :)

Teraz jest arb 4 i red wolf 3.2.3

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...

Fajna nowa, animowana tapeta pulpitu, zmieniająca się w zależności od pory dnia oraz istniejąca już, również animowana, tapeta ekranu blokady. Super to wygląda i bardzo mi się podoba. Niestety, po iluś, nie wiem, kilkunastu, kilkudziesięciu odblokowaniach, animacja przestaje działać. Nie wiem, czy to tylko u mnie...? @Orjon, co może być tego przyczyną...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mrosi napisał:

Fajna nowa, animowana tapeta pulpitu, zmieniająca się w zależności od pory dnia oraz istniejąca już, również animowana, tapeta ekranu blokady. Super to wygląda i bardzo mi się podoba. Niestety, po iluś, nie wiem, kilkunastu, kilkudziesięciu odblokowaniach, animacja przestaje działać. Nie wiem, czy to tylko u mnie...?

Hm, nowa tapeta pulpitu? gdzie? :o Nie sprawdzałem tego ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na RN6Pro od dwóch aktualizacji czyli od Androida 9 zdecydowanie pogorszyła się jakość rozmów. Słyszę metaliczny, przerywany dźwięk, moi rozmówcy również narzekają na jakość dźwięku, bywa, że połączenie - przy słabszym ale nie słabym sygnale - nagle się przerywa.

Czy mogę spokojnie, bez egzorcyzmów zainstalować w testowych celach którąś ze wcześniejszych wersji opartych na andku 8?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tego na Mi 8 SE nie mam, więc do changeloga nie dodawałem. Dodawałem to co widzę na nowych wersjach ;)

21 minut temu, figurel napisał:

Czy mogę spokojnie, bez egzorcyzmów zainstalować w testowych celach którąś ze wcześniejszych wersji opartych na andku 8?

Raczej tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, stereo0 napisał:

Galeria wspomnienia - mam t tylko wieloryba, a zdjęć mam pełno. Coś trzeba specjalnego zrobić by to działało? Mi5

To jest zautomatyzowane. Niestety nie wiem na jakiej podstawie MIUI generuje albumy, więc pewnego dnia to jakoś zatrybi. U mnie jak na razie wygenerował się jeden album z zdjęciami sprzed 2 lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Orjon napisał:

Raczej tak.

Instaluję spod TWRP wersję z Android 8 i operacja przebiega pomyślnie do czasu gdy powinien się już odpalić system. Nie uruchamia się jednak a telefon samoczynnie uruchamia się do TWRP. I tak w koło. Do Androida 8 chyba nie da rady powrócić bez wipe. Jak do niego dojrzeję spróbuję ponownie. 

Ponowna instalacja Androida 9 przebiegła bez zakłóceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem jeden problem mianowicie wcześniej na 9.3.14 miałem dolby atmos zainstalowane oraz viper4a a teraz po przejściu na 9.3.28 dolby nie działa a viper4a caly czas każe instalować jakieś biblioteki a po instalacji daje reboot i znowu chce instalować i tak w kółko próbowałem różnych wersji i na każdej tak samo. Nie wiem czy to wina zmiany wersji androida czy miui czy może samego dolby i viper4a.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej nie ma podswietlanych krawędzi na mi8se podczas przyjścia wiadomosci, zadzwonienia, messenger itp. Na ktorejs styczniowej wersji chyba było i potem mi zniknęło ;/ potestuje dalej i zobaczymy co warta ten rom. Tez nie mam animowanych tapet. Wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marcinj6 napisał:

Ja zauważyłem jeden problem mianowicie wcześniej na 9.3.14 miałem dolby atmos zainstalowane oraz viper4a a teraz po przejściu na 9.3.28 dolby nie działa a viper4a caly czas każe instalować jakieś biblioteki a po instalacji daje reboot i znowu chce instalować i tak w kółko próbowałem różnych wersji i na każdej tak samo. Nie wiem czy to wina zmiany wersji androida czy miui czy może samego dolby i viper4a.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

To samo mam na Redmi Note 6 Pro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...