Skocz do zawartości

Pytanie dot. baterii


the_mtn

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam pytanie dotyczące Redmi Note 7 4/64GB. Zakupiłem go niedawno w sklepie i w trakcie korzystania z niego wpadło mi do głowy parę przemyśleń/pytań:

1. Czy da radę sprawdzić czy mój telefon (mimo, że jest nowy) ma zdrową baterię?

2. Ile mniej-więcej procent baterii macie pod koniec dnia?

3. Czy ładowanie go codziennie z 30-60% do pełna ma sens czy lepiej ładować go dopiero następnego? Chodzi mi tutaj głównie o utrzymanie baterii w jak najlepszym stanie przez dłuższy czas?

4. Korzystacie z opcji "Use Adaptive Battery"?

5. Czy korzystacie z trybu Oszczędzania Baterii?
No i na razie to chyba tyle. Niektóre pytania mogą wydawać się bezsensowne, ale bardzo zależy mi na wypowiedzi innych posiadaczy tego smartfona. Interesuje mnie to, ponieważ mimo, że jestem zadowolony z tego telefonu i żywotności baterii to jednak wydaję mi się, że moje wyniki mogą trochę odstawać od innych posiadaczy tego samego modelu.

Z góry dziękuje wszystkim za odpowiedzi :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, the_mtn napisał:

Czy da radę sprawdzić czy mój telefon (mimo, że jest nowy) ma zdrową baterię?

Jak jest nowa, to jest zdrowa, bez roota żadna apka ci tego nie sprawdzi...

36 minut temu, the_mtn napisał:

Czy ładowanie go codziennie z 30-60% do pełna ma sens czy lepiej ładować go dopiero następnego? Chodzi mi tutaj głównie o utrzymanie baterii w jak najlepszym stanie przez dłuższy czas?

bez znaczenia...

Główna zasada... Żadne urządzenie nie będzie chodzić tak samo u 2 różnych osób... dlaczego? Bo każdy korzysta z telefonu inaczej...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, właśnie powinna być zdrowa i taką mam nadzieje, ale mam wrażenie, że mój telefon nie wytrzymałby 14h SOT na YouTube jak to podają niektóre strony, które recenzowały ten telefon. Przy odpaleniu np. gry z małą jasnością (~20%) korzystając tylko z Wi-Fi potrafi zjeść około 9% w 45 minut więc nie mam zielonego pojęcia czy to dobry czy zły wynik w tytule, który mało wymaga od telefonu (8 ball pool).

Przy okazji muszę zadać jeszcze jedno pytanie - gdzie mogę zakupić ładowarkę typu QC pasującą do Redmi Note 7?

I jeszcze jedno - ostatnio zauważyłem, że czasami telefonowi zdarzy się zjeść o procent za dużo i np. Z 53% po jakimś czasie spada do 52% po czym minie minuta, dwie i potrafi spaść jeszcze o jeden procent - błędy softu czy jednak coś z baterią jest na rzeczy?

Edytowane przez the_mtn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, że chodzi również o ten test, ale wpisując frazę "Redmi Note 7 battery test" na YT, wyskakuje film gdzie właśnie ten telefon przy 50% jasności, włączonym Wi-Fi, Bluetooth oraz GPS wytrzymał 14h przy filmie odtwarzanym w 1080p:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, robbo2k napisał:

Aplikacja która pokazuje dużo na temat baterii.  Jak widac    SOT  nieco ponad 9 godzin 

Aplikacja pokazuje tez szacunkowa pojemność baterii (dla teoretycznej  4000mAh)

Zdrowie pokazuje 3871mAh

Ładowanie 3970mAh

 

 

HkcEqbWXoMNeBge1ilYDGhg3on95Q-61D_G4MG-P

 

 

Nazwa aplikacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robbo2k naprawdę chcesz aż tak zamartwiać się baterią? Ja bym chciał żeby każdy telefon z baterią 4000mAh pracował tyle co Redmi 4 Pro ale to nie realne teraz. Jak przy moim użytkowaniu wytrzyma 3  dni to się cieszę. 

Sprawdzać co chwile baterię? Bez sensu...ładowarkę kupisz na allegro za około 50 zł bez kosztów wysyłki. Niestety ale janusze cenią się bardzo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja sie nie zamartwiam.... jestem bardzo zadowolony iz trzyma od rana do wieczora...
Rzekłbym raczej że nie trzyma a znika :) jak ktoś ma tyle czasu na siedzenie dziennie z telefonem to na życie i pracę już tego czasu nie starczy :-)

Typed by Redmi Note 3 Pro SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kamillm zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...