Skocz do zawartości

Dziwny problem z RAM


chmurowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Na najnowszym miui Polska ( v6, ale być może na innych miui tez) zauwazylem dziwna prawidlowosc. Po starcie fona mam ok 1,2-1,3 gb wolnej pamieci. No i elegancko sobie wszystko smiga. W ciagu kolejnych godzin, dni pamieci wolnej systematycznie ubywa. OK powiecie... niech sobie ubywa, ram niewykorzystany-ram zmarnowany, android sam zarzadza pamiecia i inne duperele. Ale po ok 2 dniach, czasem wczesniej tej wolnej pamiecy robi sie ok 200mb. i wtedy juz powrot do pulpitu trwa np 4 sec. Koleczko sie kreci i wyrzuca info oczekiwanie na pulpit, czy cos w tym stylu. Odsmiecanie jakimis clean masterami czy innymi taks killerami nic nie daje. Restart przywraca 1,2 gb i od nowa. Dzis przeinstalowalem z v6 miui Polska na v6 multilanga i zobaczymy, czy jest tak samo. Zrobilem wipe, zainstalowalem najpotrzebniejsze aplikacje (czyli w sumie nic) i juz widze, ze podczas 3h "zjadlo" ok 300mb. Zobaczymy co bedzie dalej. Spotkal sie ktos z taka sytuacja? Jakies tipsy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. I teraz pytanie brzmi... normalne, że jest ten "wyciek pamieci" i tak sobie maleje az ponizej 200mb zaczyna zamulac telefon, czy cos mozna z tym tematem zrobic. 

Te ustawienia launchera srednio pomocne by byly, bo zakladam, ze zamykalyby apke w momencie kiedy jest malo ramu, ale przeciez ja zamykalem apki z poziomu advanced task killera czy tam innego managera. Nic nie bylo otwarte, a ram wcielo ;/. Np na chwile obecna juz tylko 500mb ramu zostalo.

edit http://vondroid.com/threads/miui-v5-multilang.11252/page-4#.VIiA8iuG8h8 

dokladnie taki problem mam jak ten czlowiek

Edytowane przez chmurowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. I teraz pytanie brzmi... normalne, że jest ten "wyciek pamieci" i tak sobie maleje az ponizej 200mb zaczyna zamulac telefon, czy cos mozna z tym tematem zrobic.

Te ustawienia launchera srednio pomocne by byly, bo zakladam, ze zamykalyby apke w momencie kiedy jest malo ramu, ale przeciez ja zamykalem apki z poziomu advanced task killera czy tam innego managera. Nic nie bylo otwarte, a ram wcielo ;/. Np na chwile obecna juz tylko 500mb ramu zostalo.

edit http://vondroid.com/threads/miui-v5-multilang.11252/page-4#.VIiA8iuG8h8

dokladnie taki problem mam jak ten czlowiek

A może wywal te wszystkie task managery/killery i używaj tylko tego z miui? Albo zobacz czy któraś apka Ci nie ciągnie tego ramu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Managerow nie mam, bo z miui polska przerzucilem sie na miui multilang po zrobieniu wipe i system czysty. Z apek mam messengera... w aplikacjach nic nie bierze wiecej niz 50 mb. Jakis wyciek pamieci na boku jest. Nie mam pojecia, co z tym zrobic. Juz tylko 298 mb ;/.

Moze jutro wroce do miui v5 i zobacze jak tam sie psrawy maja. Bo tu maja sie zle.

Edytowane przez chmurowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już 190mb. Ciekawe czy rano starczy pamieci na odpalenie budzika :). Kilka dni temu budzik wydal z siebie jeden sygnal, po czym telefon sie powiesil. Moze to wlasnie w zwiazku ze zbyt mala iloscia ramu. Mnie nie przeszkadza, dla mnie on moze sobie miec nawet 5mb wolnego ramu, poki chodzi jak nalezy. Ale jak przy przechodzeniu miedzy aplikacjami mam kilkusekundowe freezy z krecacym sie koleczkiem, to cos jest nie tak, jak powino ;/.

Edytowane przez chmurowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze aplikacje się z ramu Noe usowaja. Heh a co najlepsze nawet w 1s nie jest to poprawione do końca bo jak uruchomiecmam ok 350 MB wolnego i trochę pouzywam i następnego mam juz 200 nawet jak wszystko pozamykam. Tak wiec xiaomi wydało spiepszone romy . czyli wy mowicie ze ten bug dalej macie nawet na v6? No to ładnie - szanse ze to poprawia w v6 na 1s maleją prawie do zera, tak wiec teza będzie się znów z cm11 przywitac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano wstałem... niestety budzik nie zadzwonil, za to aplikacja zegar przy probach dotarcia do niej przestala odpowiadac i zapytala grzecznie czy ją zamknąć. Po restarcie telefonu i ustawieniu budzika ponownie, zadzwonił z 20sec opoznieniem. Co dziwne przy sprawdzeniu porannym ramu Miui pokazało1,2 GB wolnego. Albo tel się w nocy sam zrestartował, albo jednak po przejsciu jakiegos dziwnego progu zaczyna czyscic ten ram samodzielnie, albo ja po prostu bylem zaspany i sprawdzilem jednak ten ram po restarcie. Tylko dlaczego budzik nie zadzwonil?! Dzis wracam do v5 (mam nadzieje, ze to mozliwe) i potestuje ten caly budzik.

 

Obecnie testuje Miui v5 od MiuiPolska i zobaczymy jak przy tym roomie się telefon zachowuje. Z downgradem wiazal sie tez pewien problem. Mianowicie po downgradzie telefon sie wylaczyl, ale co chwilke wrzucal powiadomienia, ze aplikacje nie dzialaja i nie bardzo mozna bylo nim sterowac. na szczescie jakos udalo mi sie zrobic ponowny wipe i wszystko wrocilo do normy (przed downgradem zrobilem wipe).

Edytowane przez chmurowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczyłbym na jakąś olbrzymią ilość odpowiedzi. Niewiele osób ma ten telefon, niewiele osób zna to forum, a niewiele spośród nich chce się cokolwiek na jego temat napisać. Uspokoję Cię, że na v5 miui Polska stable wszystko działa jak należy. Wszystko poza oczywiście voice messages w FB Messengerze, bo te nie działają i raczej pewnie działać nie będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a czy ten problem ze zanikającym ranem maja wszyscy na LTE czy tylko jedna osoba?

Na MIUI 5 miałem wrażenie że mniej ramu mi spadało bo z reguły miałem po wyczyszczeniu 1,1 GB wolnej pamięci teraz MIUI 800 - 900 MB wolnej pamięci ale różnicy w płynności działania nie zauważyłem i działa tak samo. Ale za to bateria dłużej działa.

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTEW przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr: i co, włączałeś, wyłączałeś aplikacje, sprawdzałeś po kilkunastu godzinach od restartu i miałeś 900mb wolnego ramu? Z jakich aplikacji korzystasz w telefonie? Czy były uruchamiane w "miedzyczasie"?

Teraz mam np 775 MB, jak długo używam zejdzie mi na 500 MB po czym jak czyszczę mam ok 900 MB. Aplikacje raczej mało wymagające tapatalk, bank, poczta, komunikacja miejska, OLX, Ali itp no i przeglądarka internetowa. A jak zrobię reset telefonu to mam 1,1-1,2 GB. Aczkolwiek przy każdym z poziomów RAM to nie zauważyłem różnicy w płynności działania sytemu.

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTEW przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też po restarcie jest tak 1.2 - 1.3 GB Ramu, a przy normalnym codziennym użytkowaniu mam gdzieś tak 500 a 900 MB Ramu i nie wpływa to na płynność bądź działanie systemu. A na MIUI 6 bateria trzyma rewelacyjnie i polecam każdemu przejście :)

Swypnięte z Note LTE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam koledzy, posiadam wlasnie Note LTE jakoś ok 2 tygodni. Ostatnio zauważyłem identyczny problem.Wlączam telefon i mam ok 1350 mb wolnego ramu. Po kilku godzinach ta liczba znacznie spada do 1200 a najmniej  z tego zauwazylem mialem ponad 700 mb. Oczywiście nie zauważyłem spadku wydajności, Mój smartfonik jest równie wydajny jak zawsze :)

Ale do czego zmierzam, po zwyklym uruchomieniu ponownie telefonu, ta pamiec wzrasta tak jak na poczatku ok 1350 mb. Może to są poprostu liczby i ten wskażnik nie dokładnie pokazuje, bądz jest tu jakis bug i cos rzeczywiście zjada tą  biedną pamięć.

Tak jak pisałem, telefon mam od ok 2 tyg. jeśli coś zauważe odrazu podzielę się tym z wami. Liczę też na rozwiązanie problemu

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku godzinach spadek z 1350 na 1200 uważasz za znaczny :-o. Raczej normalne, bo przez ten czas zdążysz otworzyć przeglądarkę, jakąś aplikacje, dłubnąć w ustawieniach itp.

Po prostu nie zwracajcie uwagi na ten wskaźnik, póki nie ma ewidentnie problemu z nagłym zamykaniem aplikacji, lagami itp itd.

Wprawdzie ja mam Mi2s, ale u mnie RAM na poziomie 400-600 to norma. A wszystko funkcjonuje jak należy.

Mi2s powered by sMIUI

Edytowane przez kulig007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje :) lagów nie ma, apki się nie zamykają, także nie ma co narzekać.

Cieszył bym się jakby mi ktoś powiedział czy testował jaką wersję gry GTA. Mianowicie mi ani Vice City ani San Andresa nie da się uruchomić, wyskakuje ze nie mozna uruchomic aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje :) lagów nie ma, apki się nie zamykają, także nie ma co narzekać.

Cieszył bym się jakby mi ktoś powiedział czy testował jaką wersję gry GTA. Mianowicie mi ani Vice City ani San Andresa nie da się uruchomić, wyskakuje ze nie mozna uruchomic aplikacji.

Ja ci napiszę, jak poczta polska ruszy d*pę i dostarczą mi fona xD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby GTA działało trzeba przekonwertowac aplikacje na systemową, można zrobić to z wykorzystaniem programu np. Lucky patcher lub titanium backup.

Można by liczyć na mały poradnik z twojej strony? I czy taką aplikacje mozna potem łatwo usunąć i pewnie zapisuje sie na pamięci telefonu zamiast sd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę byś potrzebował szczegółowego poradnika ponieważ operacja jest bardzo prosta:

1. Zainstaluj i uruchomTitanium Backup

2.Uruchom aplikacje panel sterowania/uprawnienia/dostęp do root i wybierz Titanium Backup

3. Włacz ponownie aplikacje Titanium Backup i przejdzie do zakładki "Kopie Zapasowe / Przywracanie"

4. Odszukaj interesującą cię aplikacje, przytrzymaj na niej dłużej.

5. wybierz Konwertuj na aplikacje systemową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...