Skocz do zawartości

MIUIpolska system i GCAM


adrrn5

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam telefon Redmi Note 5 pro. Wcześniej miałem system global miui 10, ten fabryczny, wczoraj zdecydowałem się zobaczyć jak działa system miuipolska z waszej strony. Mam teraz 10.3 by xiaomi.eu 9.3.25(rozwojowa).

Chcę korzystać z gcama i widzę, że nie mogę odblokować camera 2 api. Instalowałem plik zip przez twrp i wiem, że robię dobrze wszystko bo na globalu miui normalnie uruchamiałem sobie gcam.

To znaczy, że na tym systemie gcam nie będzie działał i muszę wrócić do standardowego systemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie. 

Mam większy problem. Postanowiłem wgrać  MIUI Masik, ale nie działał jak należy więc dalej, przez TWRP spróbowałem z pixel experience. Instalacja przebiega pomyślnie, ale po reboot to system jest ciągle czarny ekran i system się nie odpala. Pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
19 minut temu, Lehu2 napisał:

Nie ma co pokazywać bo przy instalacji wywala błędy. Test stwierdza ze niestety nie ma obsługi ustawień manualnych.

Jeśli masz 9.3.25 albo wyżej to paczka powinna działać bez problemu, jak nie działa to raczej robisz coś źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A należy przy instalacji wykonać jakieś dodatkowe działania? Jeśli tak to jakie? Jeśli zwracam uwagę że podczas instalacji wywala błąd to na jakiej podstawie twierdzisz Densa że robimy coś źle? Jak można źle instalować ZIP w TWRP?

Edytowane przez Lehu2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie właśnie to dziwne, bo instalacja to nic szczególnego i nie powinniście mieć problemów. Ja generalnie używam najnowszego orangefox, bo w twrp nie mogę odszyfrować danych. Możecie ręcznie dodać wpis 'persist.vendor.camera.HAL3.enabled=1' na końcu build.prop (.../system/build.prop) albo zmienić wartość istniejącego z '0' na '1', oczywiście root już wymagany do tego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się :-) Wcześniej miałem lekkie voodoo, bo kopiowałem build.prop total commanderem na kartę sd, zmodyfikowany plik przerzuciłem do /system... A po restarcie był stary, niezmieniony. W końcu kopiowanie przeprowadziłem pod twrp wraz z chmod 644 i poszło ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, paralemptor napisał:

Udało się :-) Wcześniej miałem lekkie voodoo, bo kopiowałem build.prop total commanderem na kartę sd, zmodyfikowany plik przerzuciłem do /system... A po restarcie był stary, niezmieniony. W końcu kopiowanie przeprowadziłem pod twrp wraz z chmod 644 i poszło ^_^

Polecam Root Essentials z Google Play (trzeba roota), działa za każdym razem bez zabawy z TWRP i ma edytor build.prop. ;)

1 godzinę temu, Lehu2 napisał:

Powiedzcie mi czy tą zabawę trzeba przeprowadzać po każdym update ROM czy już pozostają w systemie do ewentualnego hard resetu?

Prawdopodobnie po każdym update trzeba to powtarzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lehu2 napisał:

Czyli pozostaje manualny zabieg :) Muszę poszukać instrukcji jak to przeprowadzić.

Powiedzcie mi czy tą zabawę trzeba przeprowadzać po każdym update ROM czy już pozostają w systemie do ewentualnego hard resetu?

Jeśli nie skorzystasz z polecanego wyżej Root Essentials, to proces u mnie wyglądał następująco:

- skopiowanie pliku build.prop z katalogu /system gdziekolwiek na pamięć telefonu lub kartę sd. Można do tego użyć total commandera z uprawnieniami roota.

- otwieramy kopię i dodajemy na końcu persist.vendor.camera.HAL3.enabled=1

- reboot do recovery

- w twrp idziemy do Mount i zaznaczamy 'system'. Wracamy i idziemy w Advanced i File Manager

- szukamy naszej zmodyfikowanej wersji pliku build.prop, klikamy i dajemy 'copy'

- teraz trzeba wskazać, gdzie go zapisać, idziemy do /system i klikamy ptaszek na dole. Potem klikamy ten plik w /system i wybieramy opcję chmod. Podajemy 0644

To prostsze niż się może wydawać, ale dzięki za sugestię Root Essentials, @Orjon - w przyszłości pewnie skorzystam z niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A która wersję najlepiej zainstalować? W sumie to jeszcze nie widziałem wersji gdzie działało by nagrywanie slow-mo 240 klatek czy filmy 1080 w 60fps a nie mówię już o trybie portretowym na tylnym czy przednim aparacie. Wkurzające to że na jednej wersji działa jedna opcja na drugiej wersji działa druga opcja a na trzeciej wersji nie działa znowu coś innego.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem... nie mogę zainstalować żadnej wersji GCam, zawsze podczas instalacji wyświetlany jest błąd "App not installed" bez żadnych dodatkowych szczegółów. Instalowałem już wcześniej którąś z inkarnacji GCam i poszło OK, ale nie działa ona jak należy (fioletowe cienie). Odinstalowałem ją i próbowałem m.in. tę polecaną w poście nade mną. I klops. Poradźcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy linkowana wyżej appka gcam działa Wam pod miui? Mi nie chciała się zainstalować, więc wrzuciłem ROM ResurrectionRemix i tam poszła pięknie, ale chyba wolę dłuższe życie na baterii pod miui ;) i nie wiem, czy kombinować dalej, czy nie...

edit - nieważne, poszło. Miałem jeszcze jakąś jedną appkę "Camera" i dlatego nie chciało się inne GCam instalować. Poszło i działa chyba tak samo dobrze, jak pod RR. Pod MIUI czuję się jak w domu ;)

Edytowane przez paralemptor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.04.2019 o 09:43, Orjon napisał:

Polecam Root Essentials z Google Play (trzeba roota), działa za każdym razem bez zabawy z TWRP i ma edytor build.prop.

U mnie na MI8 nie działa ten program, ustawiłem mu uprawnienia dostępu do systemu i nic. 
Jak przeszukuje pliki total comanderem to nie ma takiego pliku jak build.pro
Nie mam jak dopisać tej linijki. 
Jak to zrobić - bo aparat nie działa :(
 

Dnia 18.04.2019 o 10:07, paralemptor napisał:

Jeśli nie skorzystasz z polecanego wyżej Root Essentials, to proces u mnie wyglądał następująco:

- skopiowanie pliku build.prop z katalogu /system gdziekolwiek na pamięć telefonu lub kartę sd. Można do tego użyć total commandera z uprawnieniami roota.

- otwieramy kopię i dodajemy na końcu persist.vendor.camera.HAL3.enabled=1

- reboot do recovery

- w twrp idziemy do Mount i zaznaczamy 'system'. Wracamy i idziemy w Advanced i File Manager

- szukamy naszej zmodyfikowanej wersji pliku build.prop, klikamy i dajemy 'copy'

- teraz trzeba wskazać, gdzie go zapisać, idziemy do /system i klikamy ptaszek na dole. Potem klikamy ten plik w /system i wybieramy opcję chmod. Podajemy 0644

To prostsze niż się może wydawać, ale dzięki za sugestię Root Essentials, @Orjon - w przyszłości pewnie skorzystam z niego.

Nie mam tego pliku w systemie, total commander go nie znajduje. Gdzie on jest w MI8?
Jak to zrobić? 
proszę o pomoc bo aparat nie działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałeś w ogóle uprawnienia root total commanderowi? . . . -> konfiguruj -> uprawnienia root (przedostatnia opcja)

Screenshot_2019-05-13-13-22-16-130_com.ghisler.android.TotalCommander.thumb.png.a8fb0edf8e5fcf0782667729090e11be.png

Generalnie nie używam total cmd, ale widzę że on też ma wbudowany edytor (używam mixplorer z xda), więc nie trzeba tak kombinować jak @paralemptor.

build.prop>edycja pliku>dodanie linijki na końcu>zapisanie zmian>reboot urządzenia

Edytowane przez densa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Bob17 napisał:

U mnie na MI8 nie działa ten program, ustawiłem mu uprawnienia dostępu do systemu i nic. 

A po co to robić...? przecież masz tam jak byk opcję nazwaną edytor build.prop. Jak masz roota to wystarczy że nadasz mu uprawnienia i będziesz mógł sobie edytować/dodawać...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.04.2019 o 10:07, paralemptor napisał:

Jeśli nie skorzystasz z polecanego wyżej Root Essentials, to proces u mnie wyglądał następująco:

- skopiowanie pliku build.prop z katalogu /system gdziekolwiek na pamięć telefonu lub kartę sd. Można do tego użyć total commandera z uprawnieniami roota.

- otwieramy kopię i dodajemy na końcu persist.vendor.camera.HAL3.enabled=1

- reboot do recovery

- w twrp idziemy do Mount i zaznaczamy 'system'. Wracamy i idziemy w Advanced i File Manager

- szukamy naszej zmodyfikowanej wersji pliku build.prop, klikamy i dajemy 'copy'

- teraz trzeba wskazać, gdzie go zapisać, idziemy do /system i klikamy ptaszek na dole. Potem klikamy ten plik w /system i wybieramy opcję chmod. Podajemy 0644

To prostsze niż się może wydawać, ale dzięki za sugestię Root Essentials, @Orjon - w przyszłości pewnie skorzystam z niego.

Nie mam tego pliku w systemie, total commander go nie znajduje. Gdzie on jest w MI8?
Jak to zrobić? 
proszę o pomoc bo aparat nie działa...

Plik znalazłem :) ale nie mam dostępu nie mogę go edytować ani total comaderem ani Root essentials. Cos krzyczy że nie mam roota....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cytuj tyle w każdym poście, bo początkowo ciężko się połapać o co Ci chodzi. Krzyczy że nie masz roota, to teraz pytanie czy ty go w ogóle masz? Jak masz to może odmówiłeś im uprawnień wcześniej? Wejdź w magiska, zakładka superuser i sprawdź czy mają nadane uprawnienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

root zrobiony, linijka do build.prop dodana i dalej aparat nie działa. a w wersji China działał.

Jakieś pomysły? Bo jak nie ma to wysyłam w pn tel do serwisu niech instalują. Bo ja korzystając z poradników tutoriali nie dałem rady....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...