olutus

Czas czuwania, SOT na baterii.

Recommended Posts

Każdy producent sprzętu z bat li-ion pisze to w instrukcji, więc żadna herezja
Nikt nie pisze takich bzdur. Telefon wyjmujesz z pudełka i korzystasz, jeśli jest potrzeba, to ładujesz. Jedyne czego nie należy robić, to namiętne rozładowywanie do 0

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

@losmarte

Chociażby w lapku miałem taką adnotację. W instrukcjach u innych producentów też można znaleźć taką informację. 

@cincin27 bo to jest adnotacja po to żeby ktoś nie zawracał d*py, że kupił i nie działa, a po prostu ma rozładowane urządzenie. Baterie litowe działają mniej więcej na chłopski rozum w ten sposób, że są to takie kosmyki powiedzmy włosów. Im bardziej naładowane tym bardziej proste im bardziej rozładowane tym one się skręcają i podczas ładowania prostują. Im bardziej tyramy baterie do zera tym bardziej te kosmyki się kręcą i płaczą aż do czasu gdy nie są w stanie się całkiem wyprostować. 

Baterie litowo-jonowe dodatkowo nie posiadają efektu "pamięci". Ich rozładowywanie w najlepszym wypadku nic nie da, a w najgorszym może ją uszkodzić. Dodatkowo gdy bateria się naładuje do 100% zostaje praktycznie odcięty prąd i jedynie dozowana jest jakaś marginalna ilość do podtrzymania.

Serwis laptopów na temat ładowania baterii

https://olimp.wroclaw.pl/faq/jak-uzywac-baterii

[mention=9991]cincin27[/mention] bo to jest adnotacja po to żeby ktoś nie zawracał d*py, że kupił i nie działa, a po prostu ma rozładowane urządzenie. Baterie litowe działają mniej więcej na chłopski rozum w ten sposób, że są to takie kosmyki powiedzmy włosów. Im bardziej naładowane tym bardziej proste im bardziej rozładowane tym one się skręcają i podczas ładowania prostują. Im bardziej tyramy baterie do zera tym bardziej te kosmyki się kręcą i płaczą aż do czasu gdy nie są w stanie się całkiem wyprostować. 
Baterie litowo-jonowe dodatkowo nie posiadają efektu "pamięci". Ich rozładowywanie w najlepszym wypadku nic nie da, a w najgorszym może ją uszkodzić. Dodatkowo gdy bateria się naładuje do 100% zostaje praktycznie odcięty prąd i jedynie dozowana jest jakaś marginalna ilość do podtrzymania.
Serwis laptopów na temat ładowania baterii
https://olimp.wroclaw.pl/faq/jak-uzywac-baterii

Biedna płaczą... Może by je tak przytulić?

Xiaomi Mi 9 xiaomi.eu 9.5.16

@simcold błąd mi się wkradł. Zapewne te kosmyki to bujda na resorach, ale gdzieś tak raz przeczytałem i dla takiego ignoranta elektronicznego jak ja ma to sens i daje mi pewne wyobrazenie xd

Witam. Czy temperatury dochodzące do 40 stopni są bezpieczne dla baterii?

Generalnie dla elektroniki wszystko poniżej 60 st C jest bezpieczne.

• Like 1

@Foxiuu tak gdyby było inaczej nie można by było dotykać telefonu gdyż ludzkie ciało ma 37 stopni, a czasem i 40. Myślę, że temperatury powżej 60 stopni sa szkodliwe np. ladowanie telefonu na sloncu, albo co gorsza ladowanie i wystawianie telefonu przed szybe samochodu w upał. Również jaja z baterią są w zimie gdy jest na minusie

Ktoś coś doradzi na ten dramat?0ab16e2e3b5d57cbf5659d50a0c197b2.jpg11d6bd39a3db7cf8c27ed59d21f85329.jpg

Jaki soft?

Wywalaj to. instaluj xiaomi.eu

Nie chce mi się w to bawić.

Nie chce mi się w to bawić.

To się nie dziw że taki masz sot.

To się nie dziw że taki masz sot.

Rozumiem że wszyscy na globalu mają taki sot?

Drazysz temat. Napisałem ci rozwiązanie.

8 minut temu, Worrior napisał:

Mało kto tutaj ma globala, obstawiam, że może 1 osoba na 1000. Wgrałeś go sobie to teraz tak masz, było zostać przy EEA. Rozwiązanie znasz, przejdź na xiaomi.eu. 

Mało kto tutaj ma globala, obstawiam, że może 1 osoba na 1000. Wgrałeś go sobie to teraz tak masz, było zostać przy EEA. Rozwiązanie znasz, przejdź na xiaomi.eu. 
Płatności telefonem działają na eu?

Nie. Ja mam global EEA i mam SOT czasami powyżej 7 h

Nie. Ja mam global EEA i mam SOT czasami powyżej 7 h

No ja nie mam ochoty się bawić w te zmiany bo nigdy tego nie robiłem. I mam telefon od premiery, kupiłem na Amazonie. W ostatnich dniach mam sot na poziomie 4h

Ja niestety tez mam sot na poziomie 4-5h MAKSYMALNIE. Mimo że żadna aplikacja nie widać by drenowała jakoś przesadnie baterię..
Nie wiem od czego to już zależy. Jadę na trybie ciemnym, w nocy oszczędzanie baterii, niska jasność ekranu, bt i gps off a i tak jest dramat mimo dobrego zasięgu. Zawsze mam pecha do baterii.

Ja niestety tez mam sot na poziomie 4-5h MAKSYMALNIE. Mimo że żadna aplikacja nie widać by drenowała jakoś przesadnie baterię..
Nie wiem od czego to już zależy. Jadę na trybie ciemnym, w nocy oszczędzanie baterii, niska jasność ekranu, bt i gps off a i tak jest dramat mimo dobrego zasięgu. Zawsze mam pecha do baterii.
Ja też zawsze mam problem z baterią na każdym telefonie. A zmieniam je jak rękawiczki. W tamtym roku miałem op5t później mi mixa 2s, honora 8x i teraz mi9. Tylko na honorze bateria była spoko

10 minut temu, Worrior napisał:

Ja też zawsze mam problem z baterią na każdym telefonie. A zmieniam je jak rękawiczki. W tamtym roku miałem op5t później mi mixa 2s, honora 8x i teraz mi9. Tylko na honorze bateria była spoko

U mnie usługi xiaomi są na poziomie 1% albo są w pozostałych  oraz nie widać Facebook services

U mnie usługi xiaomi są na poziomie 1% albo są w pozostałych  oraz nie widać Facebook services
Ja mam synchronizację chmury wyłączona od xiaomi, więc nie wiem co tam drenuje baterię. A ten serwis od Facebooka to nie wiem o uj chodzi

Ma ktoś pomysł od czego zacząć? Cholernie to zużywa baterie.
Screenshot_2019-05-25-13-57-21-365_com_miui.securitycenter.thumb.png.89517a806872dbffcd985c42ee737abd.png
Mam to samo

Zmień soft na normalny i problem ustąpi, albo przestań używać usług xiaomi.

U mnie jest tak:

dd72dc05c88e.png  e792fe7fc7b6.png  e8c7d4a23feb.png

Edited by sp4ubw

@sp4ubw ten wynik jest wręcz abstrakcyjny i osiągnięty chyba na minimalnej wartości podświetlenia i wyłączonym wszystkim innym. Nie wiem jak Wy kręcicie takie czasy.

Normalnie, oglądałem filmy na podświetleniu 80 i zasnąłem. Telefon sobie odtwarzał do rana stream. Procesor nie był obciążony bo nie miał czym i stąd taki SOT. 

Ja na xiaomi.eu mam wszystkie możliwe apki wrzucone w autostart i nic nie ubijam. Sot około 5-6 godzin bez problemu chyba że gram w pubga około 1-1.5 godzinki to z 4. Na nockach w pracy wyciągam po 7-8