Skocz do zawartości

Czas czuwania, SOT na baterii.


olutus

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę swój telefon oddać na gwarancję chyba. AccuBattery pokazuje mi 2300-2400 mAh pojemności (mam Mi 9 od lipca 2019 r.). Telefon ładuję obecnie 3-4 razy dziennie i powiem szczerze, że dawno mnie żaden smartphone tak nie irytował (sot max 3-3.5h). Mam w najbliższej rodzinie jeszcze 3 inne Mi 9 i dwie Mi 9t z którymi nie ma żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejściu na najnowsze Xiaomi.eu zacząłem odczuwać problemy z bateria. Po sprawdzeniu urządzenia przez kilka dni okazuje się że mam 2200 mAh pojemności baterii, czyli 66%. Mi 9 posiadam równy rok. Dodam, że telefon od nowości ładuje oryginalną ładowarka. Czy jest możliwe, że jest to wina softu? Czy wymiana baterii na nową pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejściu na najnowsze Xiaomi.eu zacząłem odczuwać problemy z bateria. Po sprawdzeniu urządzenia przez kilka dni okazuje się że mam 2200 mAh pojemności baterii, czyli 66%. Mi 9 posiadam równy rok. Dodam, że telefon od nowości ładuje oryginalną ładowarka. Czy jest możliwe, że jest to wina softu? Czy wymiana baterii na nową pomoże?
Jak to obliczyłeś?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jarek882 Jestem elektronikiem/informatykiem i wiem gdzie to można wsadzić jak chodzi o prezcyzję. Dlatego napisałem w poprzednim poście TEORETYCZNIE. Co nei zmienia faktu, że mierzy ona faktycznie jakieś tam zużycie w miarę poprawnie. Testowałem w moim MI6 tę apkę względem kilku rozładowania prądem 350mA (LED 3,7V 350mA) i rozbieżności śięgały niecałych 10% względem aplikacji, także uważam ją za ORIENTACYJNIE miarodajną przynajmniej w moim byłym MI6

Edytowane przez witek_77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, galakty napisał:

10% przy baterii Mi9 daje aż 330 mAh różnicy.... jak to jest orientacyjne to ja dziękuję XD

Nawet przy tych 10% błędu widzę, że mi prawie 300mAh uciekło przez rok. Przy ich zużyciu 2200mAh teoretycznej masz już niech stracę 2500mAh co daję 800mAh w plecy. Dalej uważasz, że do orientacyjnego sprawdzenia baterii nie wystarczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=29353]jarek882[/mention] Jestem elektronikiem/informatykiem i wiem gdzie to można wsadzić jak chodzi o prezcyzję. Dlatego napisałem w poprzednim poście TEORETYCZNIE. Co nei zmienia faktu, że mierzy ona faktycznie jakieś tam zużycie w miarę poprawnie. Testowałem w moim MI6 tę apkę względem kilku rozładowania prądem 350mA (LED 3,7V 350mA) i rozbieżności śięgały niecałych 10% względem aplikacji, także uważam ją za ORIENTACYJNIE miarodajną przynajmniej w moim byłym MI6
Ok. Najlepiej kupić coś takiego https://allegro.pl/oferta/miernik-tester-usb-woltomierz-4-30v-amperomierz-5a-9111600505?utm_medium=app_share&utm_source=Facebook i wtedy pomiar będzie precyzyjny. Sam się zastanawiam dużo nie kosztuje a można sprawdzić parę telefonów ;-)

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, witek_77 napisał:

Nawet przy tych 10% błędu widzę, że mi prawie 300mAh uciekło przez rok. Przy ich zużyciu 2200mAh teoretycznej masz już niech stracę 2500mAh co daję 800mAh w plecy. Dalej uważasz, że do orientacyjnego sprawdzenia baterii nie wystarczy ?

Tyle to ja sobie sam ocenię po SoT, też będzie sporo % różnicy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jarek882 gdybym chciał zmierzyć to otwarł bym sobie mi9 i sprawdził jej pojemność nie wydając na to pieniędzy. Potrafię miernik obsługiwać. 

@galakty to też racja. Ale SOT SOTowi nie równy. Musiał byś robić identyczną aplikacją jak był nowy i teraz. Jedna gra zje ci baterię w 3h a inna pogra 6h. 

Edytowane przez witek_77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=29353]jarek882[/mention] gdybym chciał zmierzyć to otwarł bym sobie mi9 i sprawdził jej pojemność nie wydając na to pieniędzy. Potrafię miernik obsługiwać. 

[mention=7568]galakty[/mention] to też racja. Ale SOT SOTowi nie równy. Musiał byś robić identyczną aplikacją jak był nowy i teraz. Jedna gra zje ci baterię w 3h a inna pogra 6h. 

To tak zapytam ile macie sot po całym dniu bez oszczędzania energii z synchronizacja? U mnie wychodzi 3 godziny tak do 20% z czego przez 8 godzin w pracy mam słaby zasięg sieci. Facebook i instagram strasznie dużo energii zużywają. I często wybudzam telefon to też pewnie przyczynia się do mniejszego sot niż jakbym cały czas miał włączony ekran.

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend wytrzymał mi 2 dni tj w sobotę odłączony około 10 rano bo wstaje bardzo wcześnie w te dni :) i wytrzymał do niedzieli do godziny 23 i miał chyba 8% zanim trafił na talerzyk QI. Miałem 3,5h SOT. Ogólnie jestem zadowolony z baterii pod warunkiem, że nie używam FB i chrome. Na samego whatsa, dzwonienie i sporadyczne zerknięcie w net spokojnie na 2 dni bateria. Co do dzisiaj to dam znać później bo póki co mam 60% i trochę ponad 2h SOT.

Przy okazji. Coś naprawili z AOD bo nie zżera mi baterii tak jak kiedyś. Niedawno telefon leżąc nie wytrzymywał dnia jak był AOD

 

 

Edit. Koniec dnia i zostało 40% baterii przy 3h SOT. Różnica między weekendem była taka że teraz ciągle go wybudzam i szukam czegos na necie. Dzisiaj jeszcze 1h YouTube w tym było z pełną głośnością jak ćwiczyłem bo w  iPodzie bateria umarła. Czyli mam podobne jak @jarek882 

Edytowane przez witek_77
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was serdecznie . Od jakiegoś czasu w RN8PRO tak sam z siebie system android zaczął mi strasznie pożerać baterie . Kiedyś SOT 8-9h było normalne nawet na LTE teraz ledwo 6,5 . Telefon pokazuje , że jest praktycznie cały czas wybudzony . Nie chcem robić ustawień fabrycznych , pewnie i tak nie pomoże . Ktoś miał podobny problem i go rozwiązał ? Android 10 MIUI 11 aktualizacja z Maja 

Screenshot_2020-06-01-21-06-29-088_com.miui.securitycenter.jpg

Screenshot_2020-06-01-21-06-25-150_com.miui.securitycenter.jpg

Screenshot_2020-06-01-21-06-21-508_com.miui.securitycenter.jpg

Screenshot_2020-06-01-21-06-20-086_com.miui.securitycenter.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...