Skocz do zawartości

Czas czuwania, SOT na baterii.


olutus

Rekomendowane odpowiedzi

Równe 6h SOT to dobry wynik? Od odpięcia ładowarki włączony stale tryb 'oszczędzanie baterii', stale włączony BT,  pół na pół wi-fi/dane pakietowe, automatyczna jasność, odcisk palca  odblokowanie twarzą - MIUI Global 10.2.28.
Na wykresie Messenger dziwnym trafem ma 41% O.o
Da się jakoś poprawić ten wynik czy wszystko jest ok?
Normalny sot to 6-7 h
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równe 6h SOT to dobry wynik? Od odpięcia ładowarki włączony stale tryb 'oszczędzanie baterii', stale włączony BT,  pół na pół wi-fi/dane pakietowe, automatyczna jasność, odcisk palca  odblokowanie twarzą - MIUI Global 10.2.28.
Na wykresie Messenger dziwnym trafem ma 41% O.o
Da się jakoś poprawić ten wynik czy wszystko jest ok?
Przy takiej pojemności baterii i tak mocnej specyfikacji 6h SOT to bdb wynik.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Na wykresie Messenger dziwnym trafem ma 41% O.o
Da się jakoś poprawić ten wynik czy wszystko jest ok?

Nie dziwnym trafem tylko standard ;). Aplikacja typu wampir energetyczny. Naprawić się da tylko odinstalowując i ewentualnie jakiegoś klienta pobrać jak potrzebujesz tego komunikatora.

Wysłane z mojego MI 9 -> Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam telefon od jakiś 3 miesięcy i nawet w trybie lotu sot nie udało mi się dociągnąć do 6h. To są screeny z dzisiaj. Poprzednio miałem p10lite i bateria trzymała wiele dłużej a tu muszę zawsze pamiętać by wyłączać GPS, LTE ubijać apki w tle bo inaczej ciężko jest by dotrwał do końca dnia, zwłaszcza jak ładuje do 80%.

Ktoś jakieś pomysły? Zmieniałem już te ustawienia LTE i wszystkie prawie aplikacje mam włączana opcje by telefon zamykał.

Screenshot_2019-08-18-22-18-34-404_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2019-08-18-22-18-44-850_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2019-08-18-22-19-59-941_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam miui w wersji global 10.2.28 i z tego co zauważyłem to telefon wytrzymuje ok 6-6.5 h sot. Uważam jest to całkiem dobry wynik tym bardziej, że mi 9t przy baterii 4000 mAh robi sot na poziomie 7-7.5h. Jest szansa, że coś się jeszcze poprawi w następnych wersjach miui.

Screenshot_2019-08-19-11-26-52-439_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2019-08-19-11-27-03-294_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2019-08-19-11-27-24-320_com.miui.securitycenter.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Misiekzan ja mam to samo co ty. Po formacie było ok, ale dzisiaj wyjechałem  z domu (poza wifi) i zaczęło się to samo. Już widzę ciągłe wakelocki. Telefon po formacie robiłem na czysto bez przywracania kopii. Wróciłem do domu gdzie mam wifi i jakby się uspokoiło. Zawsze na 1szym miejscu w zużyciu mam sygnał sieci. Tak jakby coś z modemem było skopane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przed najnowszą aktualizacja było ok 6,5 na ekranie a po aktualizacji ledwo 3 h. A w nocy jeszcze gorzej. Coś skopali i jest masakra bateria ucieka. Sporo ludzi mam problem z modemem który pochłania mnóstwo mha w nocy

afd8dbc16d2c4f91a39151db66e45e8a.jpg66deca1712ea0517a53c358fd9e6513b.jpgcbbee74ec071677063da56e379220641.jpg

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem o co chodzi, może jakieś zwarcie lub inna fizyczna usterka? Raczej energia sama nie znika, no bo i jak.

Wysłane z mojego MI 9 -> Tapatalk


Soft jest skopany. Jak jesteś na WiFi np w domu wyłącz dane mobilne i zobaczysz że bateria będzie trzymać dłużej.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma słaby sygnał sieci, a wedle tego co wkleił to ma nader lipny, to czy ma włączony net przez sieć, czy nie ma, to i tak będzie baterię wpierdzielało... I soft tutaj nie ma nic do rzeczy. 

Jedyne co może zrobić, to przestawić się na samolotowy i wifi, wyłączając jednocześnie net z sieci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft jest skopany. Jak jesteś na WiFi np w domu wyłącz dane mobilne i zobaczysz że bateria będzie trzymać dłużej.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Jakaś różnica jest ale znowu nie taka duża. Zamiast 3% zejdzie 2, to mogę się zgodzić. Ale nie 20%. No i co twoim zdaniem się z tym prądem dzieje? Zgodnie z prawami fizyki energia nie może zniknąć. Czyli co, twierdzisz, że antena sieje taką mocą, że jajka możesz smażyć? No i tylko u Ciebie jest skopany? Zbyt dużo tu wątpliwych założeń.

Wysłane z mojego MI 9 -> Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czasem mam wrażenie, że te statystyki to takie trochę z rzyci czasem są. Czasem mam tak jak kiedyś mifit wywalony w kosmos, czasem mam chrome 70% kiedy korzystam z aparatu google, a wtedy bateria idzie jak głupia a aparat google jest gdzieś na samym dnie statystyk. Czasem na takie drainy przez niby sygnał sieci pomaga wyłączenie i włączenie telefonu. Dziś np. mam 7,5% użycia przez sieci i reszta też tak marginalnie, a zasięg mam raczej średni 2-3 kreski

Screenshot_2019-08-20-11-16-32-000_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez stereo0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by mieli już kopać to na ładujących się telefonach i też nie z pełną mocą aby nikt się nie zorientował. Kiedyś był wirus na komputerach który kopał na CPU i mało osób wiedziało o tym bo na CPU się nie kopię

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym wcześniej w wątku. W moim egzemplarzu mam to samo. Telefon po factory reset bez instalowania dodatkowych apek dla testu przez noc ~ 7 godzin zjadlo w idle jak dobrze pamiętam 13% baterii. Nie jest to mój pierwszy telefon z androidem i sam system również nie jest mi obcy. Mam nadzieję, że to naprawią. Chociaż ciekawe dlaczego u niektórych tylko to występuje

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem honor 10 i przy 20 % nie bałem się go zostawiać na noc a tu raz zostawiłem i następnego dnia po 7 godzinach telefon rozładował się do 0

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


Ja również posiadałem słuchawkę ze stajni honora a dokładniej miałem ósemke i jak przez noc zleciał jeden procent to był max. Dzisiaj rano odlaczylem mi 9 od ładowarki na ekranie mam nieco ponad godzinę a bateria 15 procent i Wtf skąd? Miałem włączone tylko WiFi bez transmisji danych. Na porównanie wczoraj miałem o tej porze 60 procent również na samym WiFi ale za to 4 godziny na ekranie. Coraz bardziej mnie to irytuje i mam chęć pozbyć się go

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w rodzinie trochę się tego przewinęło, różnych modeli, i pierwsze słyszę. Xiaomi ma dwie powtarzalne cechy - agresywne zarządzanie RAM-em i bardzo małe zużycie prądu w uśpieniu. Żaden ze znajomych też na nic takiego nie narzekał jak bateria lecąca przez noc. Nie twierdzę, że nic takiego nie występuje, skoro mówisz, że jeszcze komuś się wydarzyło, ale z pewnością nie będzie łatwo zreprodukować ten błąd bo musi być bardzo rzadki. Szansa, że akurat któremuś z beta testerów się trafi jest raczej mała, więc nie wiem czy kolejna aktualizacja coś zmieni, no ale zobaczymy, może Cię miło zaskoczą.

Wysłane z mojego MI 9 -> Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Mi9 miało taki problem przez kilka dni po tym jak wyjąłem je z pudełka. Też kombinowałem z różnymi trybami samolotowymi, wyłączeniem internetu, wybudzaniem bla bla bla aż w końcu samo się unormowało i teraz przez noc z włączonym wszystkim wciąga ~3%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, u mnie też na czystym tak było ale to normalne, system się musi ułożyć, serwisy googlowe poaktualizować. Ale 2-3 cykle ładowania i powinno się unormować.

 

 

Czyli? Nie chce mi się tłumaczyć.

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

Tak w skrócie - jeśli masz aktywny czytniki linii papilarnych to może podnosić użycie procesora, a co za tym idzie zużycie baterii w uśpieniu, bo to aktywny czytnik. Teoria raczej nie potwierdzona ale spróbować zawsze możesz - skasuj wszystkie odciski, wyłącz czytnik i zobacz.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, u mnie też na czystym tak było ale to normalne, system się musi ułożyć, serwisy googlowe poaktualizować. Ale 2-3 cykle ładowania i powinno się unormować.
 
 

 
Tak w skrócie - jeśli masz aktywny czytniki linii papilarnych to może podnosić użycie procesora, a co za tym idzie zużycie baterii w uśpieniu, bo to aktywny czytnik. Teoria raczej nie potwierdzona ale spróbować zawsze możesz - skasuj wszystkie odciski, wyłącz czytnik i zobacz.
 
 
 
Co do aktywnego czytnika to mogę powiedzieć po testach w mi5. Jeżeli się wlaczylo modem aktywny czytnik non stop to bateria leciała w oczach . Np włączenie d2tw w mi4 tak samo drenowalo baterie jak .....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze rozumiem odblokowanie czytnikiem palców powoduje, że procesor wchodzi na wysokie obroty i przez jakiś czas siedzi na tych wysokich obrotach mimo, że nie jest to konieczne. U mnie teraz sprawdzałem to faktycznie sekundę po odblokowaniu ma wysokie wskazania by spaść w dół. Niestety przy robieniu zrzutu ekranu też skacze o około 500mhz i nie umiem wam stanu początkowego zrobić ale sami możecie sprawdzić.

Przed odblokowaniem - po

Screenshot_2019-08-23-11-28-13-183_com.cpuid.cpu_z.pngScreenshot_2019-08-23-11-28-30-952_com.cpuid.cpu_z.png

Edytowane przez stereo0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...