Skocz do zawartości

Czas czuwania, SOT na baterii.


olutus

Rekomendowane odpowiedzi

Dla potomnych. U mnie problem był związany z drenowaniem baterii przez sygnał sieci. Przez noc spadało około 20% baterii. Wszystko to spowodowane było przez szykanie pasm, których nie ma w Polsce. Rom najnowszy Global. 
Rozwiązanie: 
Musimy przełączyć radio na wykrywanie tylko Polskich pasm. W tym celu nalezy
1. Wpisać w dialerze  *#*#4636#*#*
2. Po wyskoczeniu okna wybrać dla obu kart SIM (nawet jeżeli posiadamy tylko jedną) - LTE / WCDMA. 
To rozwiązuje problem drenażu na Globalu. 
U mnie jest tak, zmieniać? 4f318d62dfd8c8e4cd998318c7714e72.jpg

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coraz wieksze wrażenie w modelu który posiadam ( kupiony mi-home ) blue 6/128 jest najnormalniej w świecie coś nie tak z baterią. Na tel mam 3 apki whatsapp ( wiem ze ciągnie baterie ale watpie ze aż tyle ) spotify i santander. Przy wyłączonym GPS, i synchro tel ma problem żeby wytrzymać 5h sot. Dziś ok 11 odłaczony od ładowarki i juz jest 60 % cos tu mocno skopane jest :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LTE, 
Która apka do sprawdzania wybudzen jest najbardziej wiarygodna? 

Troche mi to ryje banie że telefon nie potrafi wytrzymać całego dnia.... Wczesniej miałem Redmi Note 5 Pro z tym samym zestawem apek i telefon ładowany co dwa czasem 2.5 dnia. Te 700mah robi aż taką rożnice? 

Edytowane przez aazmath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten telefon wytrzymuje 6, max 6,5h SOT (Screen-on-time, nie wiem czy dobrze rozumiesz o co chodzi, czas włączonego ekranu, nie odłączenia od ładowarki). 5h przy cały czas piłującym GPS-ie i po LTE to zupełnie normalny wynik.  Redmi Note 5 Pro ma te 700 mAh więcej to pewnie w porywach do 6,5h przy takim użytkowaniu dobijał.

Edytowane przez Karls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon ma problem z pożeraniem baterii w idle. Gdzieś wyczytałem, że Mi 9 wychodził z 2 różnymi modelami radia. Mój ciągnie prąd około 15% przez 6 godzin - to nie jest normalne. Żeby nie było zaraz głupich komentarzy... pomiar robiłem po zrobieniu factory reset na czystym systemie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, jak samo z siebie poleciało Ci 15% w 6h bezczynności to nie jest normalne. Tak typowo przez noc, liczmy te 7-8h mi schodzi mniej niż 5%, a bywa że i bliżej 1-2% to jest, po prostu różnie się układa. Ale 15% to mi nie zjedzie chyba nawet jak bym dodatkowo wi-fi zostawił włączone. Jeśli jest tak jak mówisz, że są różne radia to nic nie poradzisz, ale trochę dziwnie to brzmi, żeby aż takie różnice były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam koncepcji zatem.... Może dlatego, że nigdy w smarku nie używałem radia? Nie wiem... Muza trafia z płyt cd na kartę i wystarcza.... A jak potrzebuje czegoś więcej to od tego internety są.... 

Nie wiem nie używam radia i jest to jedna ze zbędnych dla mnie rzeczy w smarkfonie... 

Tak, że nie pomogę choć bym chciał... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Karls napisał:

A telefon normalnie jest uśpiony na wykresie baterii?

Właśnie chodzi o to, że nie jest. Ciągle jest wybudzany przez system. Dziwne to jest. Pytanie: Da się przeinstalować soft bez odblokowywania BL? Mam Global EU i chciałbym po prostu wgrać na czysto ten sam, może to coś da. 

 

Screenshot_2019-07-24-07-07-48-145_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2019-07-24-07-07-51-445_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2019-07-24-07-08-04-785_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Karls napisał:

"Pobierz najnowszy pakiet".

Robiłem już, zero poprawy.. Nie wiem. Poczekam do najnowszej aktualizacji. Jeżeli nie naprawi tego to oddam po prostu na gwarancję, niech sprawdzają. Chyba, że ktoś ma jeszcze inny pomysł/sposób. Możliwe, że trafiłem po prostu na felerny egzemplarz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz przez MiFlash wgrać pełną paczkę, powinno się dać na zamknięty BL choć głowy nie dam bo akurat tym nigdy nie próbowałem. Ale pamiętaj też, że przez pierwsze 2-3 cykle ładowania telefon może się kiepsko usypiać i to jest normalne po czyszczeniu czy nagraniu nowego roku.

Wysłane z mojego MI 9 -> Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Karls napisał:

Ale pamiętaj też, że przez pierwsze 2-3 cykle ładowania telefon może się kiepsko usypiać

Wiem o tym. Nie jestem amatorem i nie jest to mój pierwszy tel z androidem. Wiem pewne, że coś jest na rzeczy. Najwyżej odblokuję BL, żeby wgrać dla przykładu xiaomi eu, gdy nic się nie poprawi to znowu wgram Global EU i zablokuję BL. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równe 6h SOT to dobry wynik? Od odpięcia ładowarki włączony stale tryb 'oszczędzanie baterii', stale włączony BT,  pół na pół wi-fi/dane pakietowe, automatyczna jasność, odcisk palca  odblokowanie twarzą - MIUI Global 10.2.28.
Na wykresie Messenger dziwnym trafem ma 41% O.o
Da się jakoś poprawić ten wynik czy wszystko jest ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...