Skocz do zawartości

Czas czuwania, SOT na baterii.


olutus

Rekomendowane odpowiedzi

To ja tylko dopowiem - to, że przez pierwsze 1-2 cykle po factory reset telefon słabo wchodzi w DS jest normalne. Algorytmy zarządzające baterią potrzebują chwili, żeby się nauczyć od nowa, więc przez ten czas może piłować baterię i nie ma co kombinować. Podobnie może jeszcze w tle aktualizować biblioteki Google Play Services, co jest też znane z blokowania uśpienia telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.07.2019 o 06:55, krzygaj napisał:

Wczoraj wieczorem na próbę zainstalowałem PixelExperience i póki co mam wrażenie, że telefon szybciej śmiga, już sam chrome zdecydowanie działa szybciej. Przez noc 23-6:30 nie zjadło wcale baterii - kładłem się było 45% i wstałem też tyle samo B). Co prawda mam wyłączanie zbędnych rzeczy przez LeanDroid gdy telefon jest nieużywany.

Przez weekend się pobawię, ale już mi się podoba. Nie ma tylu wodotrysków co MIUI, ale w sumie o to mi chodziło.

hmmm... po weekendzie mam mieszane uczucia:

  1. 2 razy zdarzyło mi się, że podczas gdy ktoś dzwonił telefon miał czarny ekran i w żaden sposób nie dało się go wybudzić - pomagał tylko restart przyciskiem
  2. 1 raz telefon samoczynnie wyłączył się
  3. spożycie baterii jakby jednak większe niż na miui.eu - ostatnie pełne ładowanie 26 godzin temu, użycie ekranu 56 min, pozostało 54% baterii -  cohones nie urywa

Biję się z myślami czy jednak nie wrócić do miui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połowa baterii, ledwo ponad dzień czuwania i nawet nie 1h SOT? Przecież ten telefon musiał się co chwila wybudzać. Ekran w takim układzie nie wziął więcej jak 15%, to samo czuwanie ponad 30% musiało pobrać. Na MIUI przez noc schodzi 1-3% to ile u Ciebie było, 10-15?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być kilka rzeczy - nieudana synchronizacja, jakaś aplikacja się zawiesiła i ciągle prosi o lokalizację przez Google Play Services, albo jeszcze nieokreślony problem z tymi usługami i trzeba będzie wyczyścić im dane, lub przynajmniej cache. Najpierw sprawdź pierwsze dwa pomysł, jak nic nie da to czyszczenie danych przez menadżer aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych. U mnie problem był związany z drenowaniem baterii przez sygnał sieci. Przez noc spadało około 20% baterii. Wszystko to spowodowane było przez szykanie pasm, których nie ma w Polsce. Rom najnowszy Global. 

Rozwiązanie: 

Musimy przełączyć radio na wykrywanie tylko Polskich pasm. W tym celu nalezy

1. Wpisać w dialerze  *#*#4636#*#*
2. Po wyskoczeniu okna wybrać dla obu kart SIM (nawet jeżeli posiadamy tylko jedną) - LTE / WCDMA. 

To rozwiązuje problem drenażu na Globalu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych. U mnie problem był związany z drenowaniem baterii przez sygnał sieci. Przez noc spadało około 20% baterii. Wszystko to spowodowane było przez szykanie pasm, których nie ma w Polsce. Rom najnowszy Global. 
Rozwiązanie: 
Musimy przełączyć radio na wykrywanie tylko Polskich pasm. W tym celu nalezy
1. Wpisać w dialerze  *#*#4636#*#*
2. Po wyskoczeniu okna wybrać dla obu kart SIM (nawet jeżeli posiadamy tylko jedną) - LTE / WCDMA. 
To rozwiązuje problem drenażu na Globalu. 
Tak jest domyślnie na xiaomi.eu

Zmienić tak jak mówisz?ab39246138a6c4d3660c24d9eaa638e7.jpg

Xiaomi Mi 9 xiaomi.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, simcold napisał:
6 minut temu, KuChar napisał:
Dla potomnych. U mnie problem był związany z drenowaniem baterii przez sygnał sieci. Przez noc spadało około 20% baterii. Wszystko to spowodowane było przez szykanie pasm, których nie ma w Polsce. Rom najnowszy Global. 
Rozwiązanie: 
Musimy przełączyć radio na wykrywanie tylko Polskich pasm. W tym celu nalezy
1. Wpisać w dialerze  *#*#4636#*#*
2. Po wyskoczeniu okna wybrać dla obu kart SIM (nawet jeżeli posiadamy tylko jedną) - LTE / WCDMA. 
To rozwiązuje problem drenażu na Globalu. 

Tak jest domyślnie na xiaomi.eu

Zmienić tak jak mówisz?

Możesz zmienić. Należy tylko pamiętać, że po restarcie telefonu trzeba to znowu zmienić, bo powraca do ustawień standardowych. Gdzieś w necie widziałem paczkę do wgrania. Jak znajdę to wrzucę. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych. U mnie problem był związany z drenowaniem baterii przez sygnał sieci. Przez noc spadało około 20% baterii. Wszystko to spowodowane było przez szykanie pasm, których nie ma w Polsce. Rom najnowszy Global. 
Rozwiązanie: 
Musimy przełączyć radio na wykrywanie tylko Polskich pasm. W tym celu nalezy
1. Wpisać w dialerze  *#*#4636#*#*
2. Po wyskoczeniu okna wybrać dla obu kart SIM (nawet jeżeli posiadamy tylko jedną) - LTE / WCDMA. 
To rozwiązuje problem drenażu na Globalu. 
Właśnie czytam o PRL i wychodzi że przy właśnie tej opcji pozwala ona na oszczędność baterii a nie ustawienie na sztywno jak polecasz.

Xiaomi Mi 9 xiaomi.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to zrobić?

Wejdź w uświetnia i sprawdź czy przy synchronizacji nie masz błędu. Potem usługi lokalizacyjne i patrz czy nie ma tam czegoś, czego nie powinno. A czyszczenie danych aplikacji to zrobisz przez menadżer aplikacji.

 

Wysłane z mojego MI 9 -> Tapatalk

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Karls napisał:

Wejdź w uświetnia i sprawdź czy przy synchronizacji nie masz błędu. Potem usługi lokalizacyjne i patrz czy nie ma tam czegoś, czego nie powinno. A czyszczenie danych aplikacji to zrobisz przez menadżer aplikacji.

 

Wysłane z mojego MI 9 -> Tapatalk

 

 

 

Takie coś, przy synchronizacji z chmura nie ma żadnego błędu. 

Screenshot_2019-07-23-17-37-31-226_com.android.settings.jpg

Screenshot_2019-07-23-17-37-19-948_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, jarek882 napisał:

Specjalnie naladowalem telefon na noc do 100 procent żeby zobaczyć ile spadnie przez noc. Spadło 5 procent przy włączonym WiFi, synchronizacji i lokalizacji.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Czyli u Ciebie normalnie. Ja dzisiaj też tak zrobiłem. WYNIK: 13% przez 7 godzin. Global Stable ROM

 

Screenshot_2019-07-24-07-07-48-145_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2019-07-24-07-07-51-445_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2019-07-24-07-08-04-785_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez KuChar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Kilka propozycji dla poprawienia pracy na baterii:
Wyłączenie wszelkich alertów - sieci komórkowe...


Zastanowiłbym się czy wyłączyć alerty cenne dla bezpieczeństwa w obecnych czasach dla zysku 2% baterii

Typed by Redmi Note 3 Pro SE

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie u mnie też accubattery pokazywał niższą coś koło 3100-3200mah dziwne. A na forum xda jest wątek o tym że bateria rzeczywiście szybko traci pojemność https://forum.xda-developers.com/Mi-9/how-to/real-battery-capacity-4-months-t3940717
Ja od nowości nie miałem 3300 okolice 3150 zawsze miałem

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ewidentnie wina systemu. Zrobiłem factory reset, nic nie instalowałem, naładowałem telefon do 100% i dołożyłem niedotykajac przez 7 godzin. 13% baterii ubyło w 7 godzin. Czekamy na fix.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ewidentnie wina systemu. Zrobiłem factory reset, nic nie instalowałem, naładowałem telefon do 100% i dołożyłem niedotykajac przez 7 godzin. 13% baterii ubyło w 7 godzin. Czekamy na fix.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


Po factory reset potrzeba 2-3 pełnych cykli ładowania zanim telefon zacznie się prawidłowo usypiać. Także test niezbyt miarodajny.

Wysłane z mojego MI 9 -> Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że to na coś pomoże. Chodziło mi o to, że niezależnie od przyczyny, bezpośrednio po factory resecie, nawet na sprawnym sofcie może drenować baterię i to jest zupełnie normalne. Potrzeba kilku cykli, żeby praca systemu się ustabilizowała.

Wysłane z mojego MI 9 -> Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...