Skocz do zawartości

Czas czuwania, SOT na baterii.


olutus

Rekomendowane odpowiedzi

Tak mnie irytuje bateria w mi 9 że albo poleci na gwarancję albo go sprzedam. Wczoraj w nocy miałem 30 procent rano patrze 5 procent telefon rozladowany najwięcej zużywa system Android Wtf?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


Po co wam w nocy telefon? Tryb samolotowy najlepiej.

Xiaomi Mi 9 xiaomi.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jarek882 napisał:

Tak mnie irytuje bateria w mi 9 że albo poleci na gwarancję albo go sprzedam. Wczoraj w nocy miałem 30 procent rano patrze 5 procent telefon rozladowany najwięcej zużywa system Android Wtf?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

U mnie tak było tylko pierwszą noc po wyjęciu z pudelka, ale to normalne nie tylko na MIUI. Android potrzebuje się uleżeć i przez kilka dni na nowym telefonie, czy po factory resecie potrafi nie wchodzić w uśpienie tak jak trzeba. Ile minęło od momentu jak pierwszy raz uruchomiłeś telefonu lub go resetowałeś do fabrycznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak było tylko pierwszą noc po wyjęciu z pudelka, ale to normalne nie tylko na MIUI. Android potrzebuje się uleżeć i przez kilka dni na nowym telefonie, czy po factory resecie potrafi nie wchodzić w uśpienie tak jak trzeba. Ile minęło od momentu jak pierwszy raz uruchomiłeś telefonu lub go resetowałeś do fabrycznych?
Dzisiaj uruchomiłem go ponownie rano a reset robilem jakis miesiąc temu. Telefon mam od końca maja.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, jak telefon się nie usypia, więc to normalne, że CPU i Android najwięcej zużywają. Chodzi o to by wychwycić dlaczego się nie usypia, co to blokuje - najprawdopodobniej jakaś aplikacja.
A jakaś inna apka bo tą co podałeś jest płatna :-/

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jarek882 napisał:

Tak mnie irytuje bateria w mi 9 że albo poleci na gwarancję albo go sprzedam. Wczoraj w nocy miałem 30 procent rano patrze 5 procent telefon rozladowany najwięcej zużywa system Android Wtf?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

AOD ( ekran zgodny z otoczeniem ) wyłączony? Bo to potrafi nieźle zjadać baterię

Edytowane przez mariusz.ur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy mieszka z całą rodziną w jednym domu,
Niektórych dzieci chodzą już na imprezy,
Inni mają dyżury w domu(anestezjolog np.),
Itd.itp. 
Ja jak idę spać to podłączam telefon pod ładowarkę i nie myślę ile procent mi spadnie przez noc. To najwygodniejsze rozwiązanie.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem na próbę zainstalowałem PixelExperience i póki co mam wrażenie, że telefon szybciej śmiga, już sam chrome zdecydowanie działa szybciej. Przez noc 23-6:30 nie zjadło wcale baterii - kładłem się było 45% i wstałem też tyle samo B). Co prawda mam wyłączanie zbędnych rzeczy przez LeanDroid gdy telefon jest nieużywany.

Przez weekend się pobawię, ale już mi się podoba. Nie ma tylu wodotrysków co MIUI, ale w sumie o to mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu SOT to polecam wgrać nową aktualizację (28.0). 4h 15 min na ekranie na ten moment, 1,5 dnia na czuwaniu i jeszcze ponad 1/3 baterii została. Myślę, że na tej wersji softu dało by się zbliżyć do 7h gdyby ktoś w jednym dniu tyle zrobił - bo u mnie niewątpliwe te prawie 2 dni czuwania swoje też odciągnęły, a z matematyki wynika, że i tak do jakiś 6,5h do 0% bym dociągnął. Także moim zdaniem jest zauważalna poprawa względem poprzedniej wersji, potestuje dalej i zobaczę jak będzie.

Edytowane przez Karls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na ten system nie patrzę. Jest wysoko w użyciu się jakoś nie widzę związku z czasem na baterii, więc po prostu go ignoruję. Bywały już takie przypadki, że statystyka miewała błędne wskazania.

Wysłane z mojego MI 9 -> Tapatalk
 

Edytowane przez Karls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, simcold napisał:

Masz najnowszy soft po czystej instalacji?

Xiaomi Mi 9 xiaomi.eu
 

 

3 godziny temu, KuChar napisał:

Tak, po aktualizacji zrobiłem wipe.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

16 minut temu, simcold napisał:

Sformatuj w recovery jeśli tak lub w systemie ustawienia fabr.

Wybacz, ale dla mnie wipe (data/cache/factory reset) a reflash fw to dwie różne rzeczy. Jakieś tam pojęcie mam co do wgrywania FW w telefonach. 

To jeszcze raz napiszę. Tak, zrobiłem WIPE po aktualizacji softu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...