Skocz do zawartości

Czas czuwania, SOT na baterii.


olutus

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, michlacz231 napisał:

Zaczynam podejrzewać że te wasze soty 8 godzinne to troll przy auto jasnościach itp, sot sumuje się jak się telefonu nie podładuje do 100% :D , albo mam jakiś wadliwy telefon gdzie 6 godzin sotu na niskiej jasności i samym wifi to nie lada wyzwanie.

Zobacz na włączony ekran, im więcej tym większy SoT, co jest ironią bo im więcej używasz telefonu tym SoT się wydłuża. Ja np. obecnie telefonu używam mało co, większość czasu leży i SoT (Mi8) mam czasami 3h. Jak używam telefonu, mam włączony ekran to dobijam do 7h. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, michlacz231 napisał:

Zaczynam podejrzewać że te wasze soty 8 godzinne to troll przy auto jasnościach itp, sot sumuje się jak się telefonu nie podładuje do 100% :D , albo mam jakiś wadliwy telefon gdzie 6 godzin sotu na niskiej jasności i samym wifi to nie lada wyzwanie.

Rano odłączysz od ładowarki i będziesz dużo używał, to dasz rade zrobić te 7-8 sot, tylko najlepiej naładować na zwykłej ładowarce 5V - 2A, bo na tej z zestawu mam 4-5 SOT a na zwykłej 6-7 SOT

  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.06.2019 o 21:55, bioly87 napisał:

Rano odłączysz od ładowarki i będziesz dużo używał, to dasz rade zrobić te 7-8 sot, tylko najlepiej naładować na zwykłej ładowarce 5V - 2A, bo na tej z zestawu mam 4-5 SOT a na zwykłej 6-7 SOT

Niby jakim cudem masz różnicę ??

100 % baterii na ładowaniu szybką ładowarką a 100% wolniejszą to inna ilość energii ;) ?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 godziny temu, galakty napisał:

Ja będę ładował z USB PC, wtedy SoT wyjdzie jakieś 12h. 

 

3 godziny temu, palibrzuch napisał:

Ja ograniczę prąd do 0.1A i po kilku dniach ładowania bateria wytrzyma miesiąc ;)

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Odniosłem takie wrażenie przez to że w pierwszy dzień naładowałem do 100% baterie szybką ładowarką i miałem takie wyniki:

https://imgur.com/GhWVvWk
https://imgur.com/LaHZEqL
https://imgur.com/aqC0Fci

A to ładowane zwykłą ładowarką:

https://imgur.com/5VQFUjA
https://imgur.com/DZERiOb
https://imgur.com/6q7SBcL

Jeżeli szybkie ładowanie nie ma wpływu na czas rozładowywania, a tylko na żywotność baterii, to sorry za wprowadzanie w błąd. Możliwe że gdzieś kiedyś przeczytałem takie bzdury i teraz mnie to utwierdziło w przekonaniu że tak jest, a na pierwszy i drugi wynik mogły mieć wpływ inne czynniki

Edytowane przez bioly87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest na miernikach? Na obydwu ladowaniach dobija do pojemności baterii czy też na szybkim jest jakieś oszukanie, że 100% pojawia się, a tak naprawdę jeszcze trochę brakuje do tych 100% pojemności baterii? Nic w tych czasach mnie nie zdziwi byle tylko powiedzieć "tak u nas ładuje się do 100% w x czasu a u konkurencji wolniej ha ha" a potem zonk bo 100% przy szybkim to dobicie do np 2500mah a na wolnym ładowaniu jest dopiero przy 3300mah. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się pochwalę swoimi osiągami.

Wczoraj przyszedł do mnie Mi9 wersja systemu Global 10.2.26 (od razu wczoraj zaktualizowałem z 10.2.24).

Wieczorem przed snem naładowałem do 100% trochę pogrzebałem i poziomem 80% zostawiłem, rano miałem 73%, dziś grzebanie w ustawieniach, trochę czytania, Youtube, muzyka, jasność auto, LTE + WiFi, auto synchronizacja, dociągnąłem do 6% i podłączyłem do ładowania, oto screeny:

 

Screenshot_2019-06-20-15-10-47-298_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2019-06-20-15-10-30-950_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2019-06-20-15-10-26-086_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2019-06-20-15-10-19-555_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2019-06-20-15-10-09-680_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2019-06-20-15-10-02-316_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, artur_star napisał:

dziś grzebanie w ustawieniach, trochę czytania, Youtube, muzyka, jasność auto, LTE + WiFi, auto synchronizacja, dociągnąłem do 6% i podłączyłem do ładowania, oto screeny:

"Trochę"? Przecież Ty praktycznie cały dzień miałeś włączony ekran ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jednak jest (śmiechem żartem) bo gdy dobije do 100% i od razu wezmę tel z talerza to jakby te % szybciej leciały. Gdy jednak zostawię a noc i rano biorę to jakby tak lepiej trzymała. Oczywiście nie mam na to dowodów rzeczowych-wykresów itp ale coś takiego chyba jest.

Ogólnie mi trzyma 2dni czego jeszcze żaden mój tel tego nie dał rady.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proces ładowania przerywany jest gdy ogniwo osiągnie odpowiednie napięcie a nie pojemność. To nie wiadro 10L że zawsze pod krawędzie wejdzie 10L wody.

Dlatego 3300mAh w przypadku MI9 po pełnym naładowaniu nie zawsze jest 3300mAh. Oczywiście dotyczy to każdego telefonu. A że mi9 ma małą baterie każdy mAh się liczy.

 

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon z MiStore, global.

 

Właśnie wstałem, przez noc nie ubyło nic baterii.

 

Jest obecnie 5.5h SOT i 35% baterii, więc myślę że dobije do 7.5-8h.

 

Jak na sporo Youtuba, LTE jest świetnie, kompletnie się nie spodziewałem takich rezultatów.

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś używa telefonu do oglądania filmów netflixa youtube to 7 godzin sot lekko zrobi. Ale np do Facebooka insta itd nie jest to możliwe. Wiem po sobie. Telefon odlaczam rano o 6 i do godziny 15 mam 60 procent baterii a sot max 2 godziny

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6h SOT na LTE? Bardzo fajny wynik. [mention=13060]Exodisss[/mention]Masz podświetlenie auto, czarny motyw i wyłączone VoLTE? 
Powiedz mi jak wyłączyć te VoLTE to to zrobię :D

Podświetlenie auto, a motyw fabryczny, nic nie zmieniałem, tylko ustawienia ciemne tło.

Na samym WiFi 9-10h jest do zrobienia

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie póki co jest tak:

Screenshot_2019-07-10-08-39-14-107_com_miui.securitycenter.thumb.jpg.854e0b341e01b76a90e558f70852653c.jpg

W tym ekran włączony przez 1:20 h

Telefon może nie jest jakoś mega wykorzystywany - więcej w czuwaniu, czasami Yanosik, SMS, jakieś rozmowy

Powyłączałem zbędne mi rzeczy przez Titanum Backup oraz mam wyłączanie WiFi, GPS, transferu danych przez Lean Droid

 

Taki jest mój typowy styl używania telefonu - myślę, że do 6 dni bez ładowania dociągnie do poziomu baterii 20%. Podobnie miałem na Mi A2 Lite - ładowałem co 5-7 dni.

 

Ogólnie jestem zadowolony

Update - bateria osiągnęła 20% po 5 dniach i 17 godz od ostatniego ładowania, ekran włączony przez 1:43h

Edytowane przez krzygaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...