Skocz do zawartości

Czas czuwania, SOT na baterii.


olutus

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy producent sprzętu z bat li-ion pisze to w instrukcji, więc żadna herezja
Nikt nie pisze takich bzdur. Telefon wyjmujesz z pudełka i korzystasz, jeśli jest potrzeba, to ładujesz. Jedyne czego nie należy robić, to namiętne rozładowywanie do 0

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cincin27 bo to jest adnotacja po to żeby ktoś nie zawracał d*py, że kupił i nie działa, a po prostu ma rozładowane urządzenie. Baterie litowe działają mniej więcej na chłopski rozum w ten sposób, że są to takie kosmyki powiedzmy włosów. Im bardziej naładowane tym bardziej proste im bardziej rozładowane tym one się skręcają i podczas ładowania prostują. Im bardziej tyramy baterie do zera tym bardziej te kosmyki się kręcą i płaczą aż do czasu gdy nie są w stanie się całkiem wyprostować. 

Baterie litowo-jonowe dodatkowo nie posiadają efektu "pamięci". Ich rozładowywanie w najlepszym wypadku nic nie da, a w najgorszym może ją uszkodzić. Dodatkowo gdy bateria się naładuje do 100% zostaje praktycznie odcięty prąd i jedynie dozowana jest jakaś marginalna ilość do podtrzymania.

Serwis laptopów na temat ładowania baterii

https://olimp.wroclaw.pl/faq/jak-uzywac-baterii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



[mention=9991]cincin27[/mention] bo to jest adnotacja po to żeby ktoś nie zawracał d*py, że kupił i nie działa, a po prostu ma rozładowane urządzenie. Baterie litowe działają mniej więcej na chłopski rozum w ten sposób, że są to takie kosmyki powiedzmy włosów. Im bardziej naładowane tym bardziej proste im bardziej rozładowane tym one się skręcają i podczas ładowania prostują. Im bardziej tyramy baterie do zera tym bardziej te kosmyki się kręcą i płaczą aż do czasu gdy nie są w stanie się całkiem wyprostować. 
Baterie litowo-jonowe dodatkowo nie posiadają efektu "pamięci". Ich rozładowywanie w najlepszym wypadku nic nie da, a w najgorszym może ją uszkodzić. Dodatkowo gdy bateria się naładuje do 100% zostaje praktycznie odcięty prąd i jedynie dozowana jest jakaś marginalna ilość do podtrzymania.
Serwis laptopów na temat ładowania baterii
https://olimp.wroclaw.pl/faq/jak-uzywac-baterii


Biedna płaczą... Może by je tak przytulić?

Xiaomi Mi 9 xiaomi.eu 9.5.16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Foxiuu tak gdyby było inaczej nie można by było dotykać telefonu gdyż ludzkie ciało ma 37 stopni, a czasem i 40. Myślę, że temperatury powżej 60 stopni sa szkodliwe np. ladowanie telefonu na sloncu, albo co gorsza ladowanie i wystawianie telefonu przed szybe samochodu w upał. Również jaja z baterią są w zimie gdy jest na minusie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Worrior napisał:

Rozumiem że wszyscy na globalu mają taki sot?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Mało kto tutaj ma globala, obstawiam, że może 1 osoba na 1000. Wgrałeś go sobie to teraz tak masz, było zostać przy EEA. Rozwiązanie znasz, przejdź na xiaomi.eu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało kto tutaj ma globala, obstawiam, że może 1 osoba na 1000. Wgrałeś go sobie to teraz tak masz, było zostać przy EEA. Rozwiązanie znasz, przejdź na xiaomi.eu. 
Płatności telefonem działają na eu?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ja mam global EEA i mam SOT czasami powyżej 7 h

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

No ja nie mam ochoty się bawić w te zmiany bo nigdy tego nie robiłem. I mam telefon od premiery, kupiłem na Amazonie. W ostatnich dniach mam sot na poziomie 4h

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety tez mam sot na poziomie 4-5h MAKSYMALNIE. Mimo że żadna aplikacja nie widać by drenowała jakoś przesadnie baterię..
Nie wiem od czego to już zależy. Jadę na trybie ciemnym, w nocy oszczędzanie baterii, niska jasność ekranu, bt i gps off a i tak jest dramat mimo dobrego zasięgu. Zawsze mam pecha do baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety tez mam sot na poziomie 4-5h MAKSYMALNIE. Mimo że żadna aplikacja nie widać by drenowała jakoś przesadnie baterię..
Nie wiem od czego to już zależy. Jadę na trybie ciemnym, w nocy oszczędzanie baterii, niska jasność ekranu, bt i gps off a i tak jest dramat mimo dobrego zasięgu. Zawsze mam pecha do baterii.
Ja też zawsze mam problem z baterią na każdym telefonie. A zmieniam je jak rękawiczki. W tamtym roku miałem op5t później mi mixa 2s, honora 8x i teraz mi9. Tylko na honorze bateria była spoko

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Worrior napisał:

Ja też zawsze mam problem z baterią na każdym telefonie. A zmieniam je jak rękawiczki. W tamtym roku miałem op5t później mi mixa 2s, honora 8x i teraz mi9. Tylko na honorze bateria była spoko

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

U mnie usługi xiaomi są na poziomie 1% albo są w pozostałych  oraz nie widać Facebook services

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie usługi xiaomi są na poziomie 1% albo są w pozostałych  oraz nie widać Facebook services
Ja mam synchronizację chmury wyłączona od xiaomi, więc nie wiem co tam drenuje baterię. A ten serwis od Facebooka to nie wiem o uj chodzi

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ustawioną synchronizację między 21 a 22gą. Wszystko załącza się automatycznie. Nie widzę sensu aby synchronizacja była na bieżąco.

Bateria trzyma mi rewelacyjnie i nigdy nie mam problemu z czymś co mi czerpie baterię.

Używam oczywiście eu wersji ;)

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...