Skocz do zawartości

Mi 9 - gdzie kupić? Dostępność modelu, wersji


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, michlacz231 napisał:

Ja zamawiałem z euro RTV 2 mają jakoś o 9 albo 10 i nie anulowali mi, ale też nic się nie zmieniło

Mi również, jakoś po 8 zamówiłem, kolega też i obaj dzwoniliśmy do Euro to powiedzieli nam to samo - 8go maja dostaniemy możliwość wyboru daty dostawy ponieważ wtedy dostaną partię na magazyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rakers napisał:

@up no risk no fun.
W bestcena a jest dwa lata rękojmi. Chyba nie odróżniasz gwarancji od rękojmi. Będziesz miał telefon np na Indonezję przeznaczony.

Żadna Indonezja, wszystkie są z europejskiej dystrybucji. Już jeden telefon u nich kupowałem, zresztą była już o tym dyskusja w tym wątku.

3 godziny temu, Rafael93 napisał:

Może doczekamy się naszych mi9 :)

 

3 godziny temu, michlacz231 napisał:

Ja zamawiałem z euro RTV 2 mają jakoś o 9 albo 10 i nie anulowali mi, ale też nic się nie zmieniło

To wszystko są tylko "rezerwacje", zrobili dokładnie to samo co xkom... Puścili towar, którego fizycznie nie mają.. A jeśli ktoś od razu nie wpłacił kasy to takie rezerwacje idą do anulacji. Totalnie tego nie rozumiem i nie ukrywam, że troszkę mnie to zirytowało.

Swoją rezerwację zrobiłem 4 Maja z rana jak tylko pojawiła się dostępność. Zamówienie przeszło, jakoś godzinę później sprzęt już nie był dostępny. Tego samego dnia wysłałem zapytanie o termin dostaw i od razu moja rezerwacja została anulowana. Jestem ciekaw co by się stało, gdybym zapłacił za towar, pewnie tak samo jak w przypadku xkom'u musiałbym czekać aż łaskawie przyjdzie moja kolej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię, ja również nie zapłaciłem od razu tylko wybrałem płatność w sklepie i zadzwoniłem do nich wczoraj z pytaniem co z moim zamówieniem. Po podaniu numeru powiedziano mi że 8go maja bedą się ze mną kontaktować mailowo/telefonicznie - zero słowa o anulacji. Widocznie moje zamówienie załapało się do tej puli która zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hym ciekawe, w takim razie po co puszczali kolejną turę.. Tylko po to, żeby ją anulować? No cóż, moja irytacja sięgnęła szczytu. A polityka sklepów doprowadza mnie do szaleństwa, tylko umacnia mnie w kolejnych wyborach i udowadnia, że dobrze robię omijając pewne sklepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hym ciekawe, w takim razie po co puszczali kolejną turę.. Tylko po to, żeby ją anulować? No cóż, moja irytacja sięgnęła szczytu. A polityka sklepów doprowadza mnie do szaleństwa, tylko umacnia mnie w kolejnych wyborach i udowadnia, że dobrze robię omijając pewne sklepy.
Żeby ich "kredytować". Kasę już mają od części konsumentów to mogą nią obracać. Też bym wolał zawsze kasę przed wykonaniem usługi/ dostawy towaru. Pozwala to lepiej planować budżety i inne bzdury. Jak wiemy, obecnie liczą się wskaźniki, a to czy paru konsumentów przestanie u nich kupować to nie ma znaczenia dla ich wyników.
Z kolei nie napiszą, że to preorder, bo mniej konsumentów zdecyduje się na wpłatę ;)

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=3642]Dyzson[/mention] ja kupowałem redmi note5 z bestcena. Oba po emai Indonesia. Nie na Europę, soft global. Mówię o bestcenie zarejestrowanej w Koszycach. Mogę ci screen zrobić, chcesz? Oni gdzieś wysyłają te telefony do naprawy. Huawei syna z bestcena odmówiło z naprawy po okazaniu dowodu zakupu. Zwrócili pieniądze. Tel z Vodafone UK a miał być niebrandowany, nowy. Też możesz po emai w Huawei sprawdzić.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, macmathys napisał:

Właśnie dostałem maila z Euro, że moja rezerwacja (z 2 maja, godz. 22) jest już do odebrania/zakupu w sklepie. A spodziewałem się, że anulują...

No to gratki, może faktycznie mieli jakaś konkretną pulę, albo jakaś dostawę im anulowali.

10 godzin temu, rakers napisał:

[mention=3642]Dyzson[/mention] ja kupowałem redmi note5 z bestcena. Oba po emai Indonesia. Nie na Europę, soft global. Mówię o bestcenie zarejestrowanej w Koszycach. Mogę ci screen zrobić, chcesz? Oni gdzieś wysyłają te telefony do naprawy. Huawei syna z bestcena odmówiło z naprawy po okazaniu dowodu zakupu. Zwrócili pieniądze. Tel z Vodafone UK a miał być niebrandowany, nowy. Też możesz po emai w Huawei sprawdzić.

Na ich stronie jest jasno powiedziane, że telefony są z dystrybucji Polskiej albo Europejskiej, więc zawsze jest podstawa do zwrotu gotówki przez sklep. Akurat mojego Mi Mix 3 kupiłem u nich i ma pochodzenie Szwajcarskie. Autoryzowany serwis w Polsce raczej nie bd chciał tego naprawiać, ale zobaczymy. Wątpię, żeby taki duży sklep jak bestcena zniknął w ciągu 2 lat tak po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, macmathys napisał:

Właśnie dostałem maila z Euro, że moja rezerwacja (z 2 maja, godz. 22) jest już do odebrania/zakupu w sklepie. A spodziewałem się, że anulują...

 

 

Ciekawe.. Mi powiedzieli ze dopiero 8go dostaną partie na magazyn. U mnie status zamówienia bez zmian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, K4r0lSz napisał:

X-kom właśnie potwierdził "na czacie", że dostali pierwszą partię Mi9... w "niewielkiej' ilości, i będą realizować zamówienia chronologicznie.

Ciekawe cóż znaczy "niewielka" ilość. I czy zawierają się w tym też niebieskie 128GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rafael93 napisał:

Ja czekam aż się zmieni status też u mnie :)

Ja zamówiłem w x-komie 14.03, czyli w dniu kiedy ogłosili sprzedaż, jakieś 2h po dodaniu na stronę, niebieskie 6/128, ciekawe czy załapię się na tę niewielką ilość :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, P4tR0L napisał:

Ja zamówiłem w x-komie 14.03, czyli w dniu kiedy ogłosili sprzedaż, jakieś 2h po dodaniu na stronę, niebieskie 6/128, ciekawe czy załapię się na tę niewielką ilość :P

Ja zamawiałem w euro 2 maja z rana. 

Trzymam kciuki abyś się załapał jak najszybciej! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, macmathys napisał:

Też jestem ciekawy czy w ogóle pojawią się w Euro niebieskie 128, czekam z zamówieniem dla żony bo raczej nie chce czarnego, ale jak nie będzie to trudno, weźmie się to co jest.

Powiem Ci, że ja na początku bardzo chciałem lawendowy, chociaż nie wiadomo kiedy się u nas pojawi. Później sobie powiedziałem, że niebieski, zamówiłem 128 czarny :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W RTV Euro AGD zamówiony Mi9 6/128GB Piano Black w dniu 2 maja (22:22)... już do odbioru w sklepie fizycznym (Chorzów) :)
W X-kom zamówienie z
2019-03-15 03:47 nadal W trakcie realizacji. właśnie (2019-05-06 13:20) zmieniło status na Gotowe do odbioru.

Edytowane przez K4r0lSz
Aktualizacja statusu dostaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, macmathys napisał:

 

 

1 minutę temu, K4r0lSz napisał:

W RTV Euro AGD zamówiony Mi9 6/128GB Piano Black w dniu 2 maja... już do odbioru w sklepie fizycznym (Chorzów) :)

U mnie też wtorek rano i nic :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...