noves39

Problem z BT w Hulajnoga M365

Recommended Posts

@wojtek.c2 

czy próbowałeś zamontować z powrotem oryginalny moduł ble od m365 ?

przeprogramować ble i esc można za pomocą ST-Link V2
często można dostać go w sklepach z modelami rc, o sklepach internetowych nie wspominając.

Ciekawe, z jakiego powodu się spalił. Czy może wilgoś? uszkodzenie mechaniczne? Czy wina moda? - w to ostatnie wątpie, no ale...

Dnia 8.06.2020 o 11:38, wojtek.c2 napisał:

spalony

Po podłączeniu nic się nie swieci ?

W moim przypadku zadziałało zainstalowanie aplikacji MINIROBOT - która chyba jest przystosowana do chińskiej wersji hulajnogi. 
Wszystkie inne aplikacje albo nie łączyły się wcale albo po połączeniu nie były w stanie pobrać żadnych informacji z hulajnogi. 

Miałem dziwniejszy problem z M365. Podjechałem pod sklep i zablokowałem z aplikacji. Wychodząc ze sklepu musiałem najpierw przestawić trochę hulajnogę, zanim zabrałem się za odblokowywanie w aplikacji. Włączył się alarm, ale nie takie zwykłe przerywane pikanie tylko ciągły nieznośny dla uszu sygnał piszczenia. Próbowałem ją oczywiście odblokować, apka się uruchamia i łączy z urządzeniem, ale ekran na telefonie nie ma widoku kłódki tylko hulajnogę z wszędzie widocznymi zerami w opisie. Dotykanie ekranu nic nie daje, przesuwanie palcem czy dotykanie zupełnie nic (zupełnie martwy ekran), a hulajnoga jęczała i blokowała swój ruch. Podłączyłem ją do ładowania, ładowała się, ale wyć nie przestawała. Funkcja hamulec, gaz i przycisk włączania też nic nie dawała, nie reagowała.

Po 3 godzinach wycia hulajnoga sama się odblokowała. Przestrzegam przed tym stanem, bo do domu nie dość, że trzeba wrócić na piechotę to jeszcze trzeba ją nieść ;-) 

Edited by Jerzyk66

Witam,

Mam xiaomi m365 pro po zainstalowaniu nowego softu sprawdziłem wersję i nie wgrał się, więc wgrałem inny. Po wszystkim wyświetlacz kompletnie nie reaguje. Przy włączeniu miga przez chwilę lampa z tył. 

Edited by Norrlands

9 godzin temu, Norrlands napisał:

Mam xiaomi m365 pro

Masz m365 lub pro czy może pro2 lub s1 (pomarańczowe odblaski, błotnik z rejestracja) ?

wyświetlacz kompletnie nie reaguje

Coś mi się widzi że, potrzebujesz stlink-a v2 i podziałać wedle https://miuipolska.pl/forum/topic/47117-jak-wgrać-cfw-na-wersji-166-dla-m365-pro-i-154-dla-zwykłej-m365-da-się/ ale najpierw upewnij się jaki masz model.

Bo jak rozumiem np.: m365 tools nie znajduje po bt hulajnogi.

Przy włączeniu miga przez chwilę lampa z tył

Ona miga kod błędu, długo (pierwsza cyfra) i krótko (druga cyfra) podejrzewam że, widzisz... raz długo, raz krótko.

Error code

10: BLE Communication

11: Mot Phase A Current

12: Mot Phase B Current

13: Mot Phase C Current

14: THROTTLE SENSOR

15: BRAKE SENSOR

18: MOTOR HALL SENSOR

21: BMS Communication

22: Bad BMS Password

23: BMS Serialnumber

24: VOLTAGE WRONG