Sign in to follow this  
alchemik86

Kilka pytań od nowego

Recommended Posts

Witam wszystkich. Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem Xiaomi Mi9 z polskiej dystrybucji (dokładnie z Euro RTV AGD). Chciałbym odblokować bootloader żeby wgrać xiaomi.eu i zrootowac telefon. Tylko w tym miejscu pojawia się kilka pytań. Czy są się później bootloader zablokować tak żeby uznali ewentualną naprawę gwarancyjną. Drugie pytanie czy warto zmieniać Global na xiaomi.eu? A trzecie pytanie czy da się i jak zrobić żeby mając roota działał Android Pay. Kiedyś miałem kilka telefonów Xiaomi ale wtedy nie działał w Polsce Android Pay i nie musiałem się bać o gwarancję bo telefony były prosto z Chin. Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

1. Xiaomi.eu jest uznawany przez polskiego dystrybutora, więc nawet na nim problemu być nie powinno z gwarancją, ale oczywiście można jeśli wgrasz Globala przez MiFlash.

2. To zależy od Ciebie ;-)

3. Ostatnio Google się cały czas zabezpiecza przed płatnościami na odblokowanym bootloaderze czego sygnałem są problemy z tym na Xiaomi.eu, ale z tego co wiem po wgraniu najnowszego buildu Magisk Canary i ukryciu roota przed Usługami Google Play płatności Google Pay działają prawidłowo.