Skocz do zawartości

Smart Air Filter od Xiaomi


Mymi

Rekomendowane odpowiedzi

Z cyklu kolejne nowe urządzenia, Xiaomi pokazało nowy filtr powietrza do domu. Biorąc pod uwagę to co się dzieje w większości miast w Chinach, cóż, zapewnie pójdzie jak świeże pierożki :). W Krakowie pewnie też by miał zbycie ;)

 

(oficjalna strona, pająki)

 

http://www.mi.com/air

 

(youtube)

 

(Miui post, eng)

 

http://en.miui.com/thread-68287-1-1.html

 

Ciężko powiedzieć czy warto, jakbym był w Pekinie czy Szanghaju to na pewno bym próbował dostać. Dużo zależy jak głośny/cichy będzie. A appka wiadomo, fajnie wiedzieć jak bardzo dzisiaj powietrze nas zabija

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Offtopik:

Chyba jednak im TV coś nie schodzą, teraz można kupić dwójkę 600 yuanów taniej ale za to bez głośników, do tego bez kolejki. Cały czas szukam argumentu aby wcisnąć drugi do pokoju ;)

A ta tańsza nie była dostępna od samego początku?

Co do filtra, to bardzo mi się podoba, fajnie byłoby mieć taki. Ale u mnie powietrze czyściutkie, posiadanie mijałoby się z celem. Ciekawi mnie, czy głośny. Jak to wygląda u konkurencji? To jest dobra cena za takie możliwości?

Edytowane przez MAR1O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta tańsza nie była dostępna od samego początku?

Co do filtra, to bardzo mi się podoba, fajnie byłoby mieć taki. Ale u mnie powietrze czyściutkie, posiadanie mijałoby się z celem. Ciekawie mnie, czy głośny. Jak to wygląda u konkurencji? To jest dobra cena za takie możliwości?

 

Nie, jedynka była za ok 1600zł, potem wypuścili dwójkę z subwooferem na bt za 2200. Na początku trzeba było jak zwykle walczyć, potem dali opcję "mogę poczekać i dostać tv za 3 - 4 tygodnie". Skorzystaliśmy z tej opcji (dla znajomego) i okazało się że TV dotarł po trzech dniach, czyli raczej kolejek nie było. Teraz doszła nowa opcja, reklamowana jaka standard, czyli dwójka za 1800 ale bez głośnika. Wersja z głośnikiem jest w tej samej cenie, pod mało widocznym linkiem.

 

Jakbym miał zgadywać to ludzie którzy chcieli tv mieli sytuację jak ja, czyli Xiaomi zrobiło "czyszczenie składu" i na miesiąc przed premierą dwójki dało się kupić jedynkę w miarę bez problemu. Teraz nie potrzebuję tv :). Gdybym wiedział że będzie dwójka to może bym poczekał - może ponieważ jedynka ma swoje zalety nad dwójką.

 

Ok, wracając do tematu, tak, cena jak to z Xiaomi dobra, markowe filtry chodzą po 1500zł. Z drugiej strony, niedawno kilka firm również ogłosiło że będą robić coś takiego (a rynek zbytu jest :D ), w podobnych cenach. Link mi się gdzieś zapodział, sorry

Edytowane przez Mymi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się prezentuje, szczególnie na tym promocyjnym filmiku.

Ciekawe jak będzie z dostępnością tego sprzętu oraz z dostępnością filtrów.

Cena za 3-warstwowy filtr - 149 juanów też jest atrakcyjna - wymiana co 3-6 miesięcy.

 

Na dole strony:

http://www.mi.com/air/filter

są porównania cen z filtrami innych firm.

 

Fajnie, że zajmuje tylko powierzchnię kartki A4 - wymiary:

http://www.mi.com/air/specs

 

Galeria:

http://www.mi.com/air/gallery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, jedynka była za ok 1600zł, potem wypuścili dwójkę z subwooferem na bt za 2200. Na początku trzeba było jak zwykle walczyć, potem dali opcję "mogę poczekać i dostać tv za 3 - 4 tygodnie". Skorzystaliśmy z tej opcji (dla znajomego) i okazało się że TV dotarł po trzech dniach, czyli raczej kolejek nie było. Teraz doszła nowa opcja, reklamowana jaka standard, czyli dwójka za 1800 ale bez głośnika. Wersja z głośnikiem jest w tej samej cenie, pod mało widocznym linkiem.

 

Jakbym miał zgadywać to ludzie którzy chcieli tv mieli sytuację jak ja, czyli Xiaomi zrobiło "czyszczenie składu" i na miesiąc przed premierą dwójki dało się kupić jedynkę w miarę bez problemu. Teraz nie potrzebuję tv :). Gdybym wiedział że będzie dwójka to może bym poczekał - może ponieważ jedynka ma swoje zalety nad dwójką.

 

Ok, wracając do tematu, tak, cena jak to z Xiaomi dobra, markowe filtry chodzą po 1500zł. Z drugiej strony, niedawno kilka firm również ogłosiło że będą robić coś takiego (a rynek zbytu jest :D ), w podobnych cenach. Link mi się gdzieś zapodział, sorry

 

TV ściągałeś do PL, czy w chinach mieszka kolega? 

jak do PL to opisz proszę jak to wyglądało i jakie koszty byly z tym związane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogromny plagiat! Obydwa mają wiatraczek na górze, obydwa oczyszczają powietrze, obydwa mają kratkę przepuszczającą powietrze i obydwa są prostopadłościanami o zaokrąglonych rogach... Do czego to dochodzi, żeby wyłudzić pieniądze.

 

Takie czasy niestety... A tak serio to górna kratka bardzo podobna ;)

 

W Indiach Xiaomi juz zablokowane do lutego przez Ericssona

Edytowane przez Accessories 4 You
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...