Skocz do zawartości

MIUI 9.3.21


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
9 godzin temu, pawelt napisał:

@rafcio39 A nie masz takiej opcji chyba, że nie rozumiem "automatycznych" . 

Mam, lecz pobiera mi tapety z innego źródła i nie wiem jak przestawić na tapety ustawione normalnie przez tapety (XD), a nie tapety ekranu blokady. Mam tam sporą bazę obrazów które mnie się podobają lecz nie mogę ich nigdzie znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.03.2019 o 10:53, QBAQ napisał:

Google Pay nadal z problemem i nadal rozwiązaniem jest wyje... usunięcie folderu /data/data/com.google.android.gms  w TWRP.

Poza tym wszystko gra

@QBAQ, dzięki za podpowiedź - sprawdziłem, faktycznie działa na tej wersji romu. 

Minusem tego rozwiązania jest to, że trzeba autoryzować jeszcze raz wszystkie karty, ale przynajmniej można płacić. :grin:

Przypuszczam, że gdybym w piątek wrzucił nowy ROM to całą operację trzeba będzie powtarzać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, st3fan napisał:

Przypuszczam, że gdybym w piątek wrzucił nowy ROM to całą operację trzeba będzie powtarzać? 

Pisał o tym @Acid. Google co czwartek aktualizuje swoje usługi. Przypuszczalnie więc co czwartek trzeba będzie powtarzać procedurę.

Kwestią, o której należy bezwzględnie pamiętać, jest to, że to sprawka Google i jego polityki zabezpieczeń, a nie MIUI i ekipy tworzącej system/ROMy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisał o tym [mention=1160]Acid[/mention]. Google co czwartek aktualizuje swoje usługi. Przypuszczalnie więc co czwartek trzeba będzie powtarzać procedurę.
Kwestią, o której należy bezwzględnie pamiętać, jest to, że to sprawka Google i jego polityki zabezpieczeń, a nie MIUI i ekipy tworzącej system/ROMy.
A ponowne zablokowanie bootloadera załatwia problem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mihail1 napisał:

A ponowne zablokowanie bootloadera załatwia problem?

Tak, ale jedyna droga to MiFlash z opcją, domyślną zresztą, zablokowania bootloadera. Wówczas z automatu pozbywasz się możliwości zainstalowania MIUI Polska/EU. Fakt, procedura jest później identyczna - odblokowanie BL, instalacja TWRP i MIUI Polska/EU z tym, że nie czekasz już na możliwość odblokowania, robisz to "od ręki".

No i bardzo istotna kwestia: trzeba posiadać telefon z dystrybucji globalnej. Próby zablokowania BL w telefonie przeznaczonym na rynek chiński = uwalenie telefonu na amen.

18 minut temu, sp4ubw napisał:

Zobaczymy jutro, czy trzeba będzie. Na razie działa. A u siebie niczego nie usuwałem i nie musiałem ponownie dodawać karty.

Może zdarzyć się tak, że nie będzie trzeba powtarzać. Nie wiadomo co Google knuje w swoich "kuźniach"... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@st3fan @sp4ubw @mrosi

Faktycznie, była dzisiaj aktualizacja Google Pay - na szczęście niczego nie spaprała.

W tym układzie ciekaw jestem, czy Xiaomi.eu wywali folder "/data/data/com.google.android.gms" z jutrzejszego wydania, skoro jego usunięcie jest panaceum na tę bolączkę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u Was ekran wybudza się co x sekund - minut jeśli macie coś w tle na wyłączonym ekranie? Dzieje się tak przy YouTube vanced, teraz mam tak przy włączonym RMF FM, wczoraj nawet przy latarce.

 

Czy to jest jakieś zabezpieczenie miui przed włączeniem appek w tle?

 

Oczywiście zauważyłem to od kilku wersji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, QBAQ napisał:

W tym układzie ciekaw jestem, czy Xiaomi.eu wywali folder "/data/data/com.google.android.gms" z jutrzejszego wydania, skoro jego usunięcie jest panaceum na tę bolączkę ...

To folder Androida. Wskutek aktualizacji coś się tam "przestawia" i przestają działać płatności. Generalnie, jeśli zrestartujesz telefon do TWRP, po dodaniu karty "na nowo", to ten folder tworzy się ponownie. Jak widać, już bez "skazy".

Dlatego nie przypuszczam, aby jakikolwiek sens miało usuwanie go z ROMu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi Note 6 Pro - nie działa mi kilka aplikacji np. TripAdvisor, LinkedIn, Revolut, 

Ktoś wie jak to naprawić?

Wogole po aktualizacji do androida 9 jest możliwość powrócenia do softu który działał na 8 ze stycznia bo wtedy była opcja w zakładce "Nawigacja systemowa - ukryj wcięcia" która powodowała że wcięcia robiły się czarne ale pozostawał w nich zegar i sieć a obecnie przenoszone jest poniżej a wcięcia są niewykorzystane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...